Licence na Win10

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Licence na Win10

#1 Příspěvek od kulikus »

Před 5 lety jsem koupil notebook s Win8.2 které se časem svévolně přeinstalovaly na Win10. Zvažuju jejich přeinstalaci za čistou verzi, ale staré píšou:
Edice: Windows 10 Home
Aktivace: Windows jsou aktivovaná digitální licencí propojenou s vaším účtem Microsoft.

Microsoft účet je původního majitele, který není dostupný. Je způsob, jak se dostat k té licenci? Při přeinstalaci se to tutově zeptá na heslo k Microsoft účtu...
Naposledy upravil(a) kulikus dne 25 zář 2020, 00:08, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

kulikus píše:...Při přeinstalaci se to tutově zeptá na heslo k Microsoft účtu...
Případný dotaz při instalaci přeskočíš. Aktivace proběhne i tak.
A kdyby něco, máš přece obraz disku, ne?
:wink:

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#3 Příspěvek od Kvicala_r »

Zkoušeli jste někdo, jak by se to chovalo při instalaci 7 a přechodu na 10? Poznal by, že HW už byl jednou zapsán na seznam?
Jednou sem vzal instalačku image W10 profi a řval, že tam nepatří - byl aktivován na Home.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Aktivacia je vraj oddelena od MS uctu. Takze mozes vytvorenie MS uctu preskocit (v novsich verziach to je mozne len po odpojenie siete) a vytvorit len lokalny.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Kvicala_r píše:Zkoušeli jste někdo, jak by se to chovalo při instalaci 7 a přechodu na 10?
Není potřeba instalovat a přecházet, stačí použít SN z Win7 rovnou při instalaci. Nevím, co by to dělalo, jestli už Win10 na tom PC aktivovány byly, v tom případě prostě SN nezadávám. Ale myslím si, že kdybych zadal SN Win7 Pro a původně tam byly aktivovány home, měl by to přeaktivovat - platné SN vyšší verze dostane.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Kvicala_r píše:Zkoušeli jste někdo, jak by se to chovalo při instalaci 7 a přechodu na 10? Poznal by, že HW už byl jednou zapsán na seznam?
Jednou sem vzal instalačku image W10 profi a řval, že tam nepatří - byl aktivován na Home.
Napis co presne chces delat, pri postupu w7 -> w10 se zachova puvodni licence.

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#7 Příspěvek od Ondra2 »

Bazarové PC koupené s nainstalovanými W7 (nikdy jsem v ruce neměl kód ani štítek to nemělo), po 3 letech upgradované na W10. Nyní jsem koupil SSD, stáhl od Microsoftu instalačku W10 na flešku, vyškubl starý disk, vložil SSD, nainstaloval W10, přeskočil zadávání PN a vše jede a je aktivováno.

Nějak jsem nepochopil jestli je tohle tvůj případ, každopádně pokud původní instalace byla W8.1, tak W7 asi nepůjdou aktivovat (na začátku píšeš, že máš 8.1, pak se ptáš na 7.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Kvicala_r píše:Zkoušeli jste nìkdo, jak by se to chovalo pøi instalaci 7 a pøechodu na 10? Poznal by, že HW už byl jednou zapsán na seznam?
Jednou sem vzal instalaèku image W10 profi a øval, že tam nepatøí - byl aktivován na Home.
Mam to vyskusane - PC, kde boli Windows 8 Home a upgradovane na 10 Home. Potreboval som tam dat ale 10 Pro. Tak som nainstaloval Windows 7 Professional a urobil upgrade z DVD na 10 Pro. Preslo to. Nasledne som disk premazal a nainstaloval ciste 10 Pro - aktivovalo sa to automaticky digitalnou licenciou.

Aby sa pri upgrade z Windows 7 alebo 8 (8.1) na 10 vytvorila digitalna licencia, musia byt povodne Windows aktivovane (je jedno, ci cez product key alebo OEM) a musia byt nainstalovane nejake drivery - asi hlavne sietovky (kvoli MAC adrese).

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

rnbw píše:Aby sa pri upgrade z Windows 7 alebo 8 (8.1) na 10 vytvorila digitalna licencia, musia byt povodne Windows aktivovane (je jedno, ci cez product key alebo OEM) a musia byt nainstalovane nejake drivery - asi hlavne sietovky (kvoli MAC adrese).
Od verze 15.11 to fungovalo bez předchozí instalace. Instalačka Win10 brala přímo SN Win7. Nainstaloval jsem takhle několik PC jen zadáním SN, výsledkem byla klasická digitální licence na Win10Pro. Snad to pořád jde...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

To som neskusal - vacsinou som robil upgrade na znackovych PC, kde sa Windows 7 aktivuje cez SLIC v BIOSe.

Pritom som zistil, ze mnohe PC a notebooky, ktore sa dodavali este s Vistou, maju uz v BIOSe SLIC 2.1, tzn. sa tam da aktivovat Windows 7 a potom upgradovat na 10.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

Mám komp (nějaké HP) z popelnic, je na tom štítek Win 7 Pro (a tam napsáno, že jde o downgrade na XP). Zkusil jsem na to čistou instalaci 10 Pro, zadal jsem číslo ze štítku sedmiček a pohodička, aktivováno.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Na https://www.techbit.cz je popisovaná funkční instalace a legalizace W10 pomocí souboru vygenerovaném v legálních W7.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#13 Příspěvek od Kvicala_r »

Tak RNBW odpověďel na moji otázku s přechodem W7 -> W10 s libovolně zvolenou verzí Home/Pro dle nainstalované verze W7

Odpovědět

Zpět na „Software“