Pomoc s výběrem NTB pro distanční výuku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

Pomoc s výběrem NTB pro distanční výuku

#1 Příspěvek od Sandal »

Dcerka potřebuje zařízení pro videohovory a psaní úkolů. Sháním něco levneho maleho a noveho se zárukou. Postačoval by pro tyto účely tento book? https://www.alza.cz/umax-visionbook-10w ... 840690.htm Nikdy jsem žádný videohovory neuskutečňoval tak nemám zkušenosti s výkonem zařízení.
Díky za názory.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

ne, tohle fakt nebrat...co asi uvidi na tom mrnavem displeji? a ten vykon bude tragicky uz jen na prohlizeni internetu...
Zkus se podivat tady: https://www.alza.cz/notebooky/18842920. ... pg=1&prod=
kategorie 8-12 tis, za tech 8,5 tacu se necha koupit normalni 15palcovy ntb s AMD cpu ktery pak narozdil od toho Umaxu nebudes chtit prohodit oknem.
Naposledy upravil(a) keemo dne 13 říj 2020, 18:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Minule som skusal Jitsi Meet na starom Dell Latitude E6400 - Core 2 Duo, 2 GB RAM. Normalne to fungovalo, akurat zralo vela vykonu CPU. Iny SW som neskusal. Ten Celeron N3350 velmi rychlejsi nebude, ak vobec...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od workhard »

Teď jsem to zrovna řešil, https://www.czc.cz/hp-elitebook-840-g2- ... 21/produkt za 5000 z Bazoše. To by si myslím mohlo vyhovovat.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

Dobrá, Umaxe tedy nebrat.
workhard: To je právě to, čemu se chci vyhnout. Vždycky když jsem koupil starší noťas, nevydržel nic. Radši bych novej se zárukou. Já mám na použitý prostě asi smůlu :lol: No vlastně výjimka byl IBM T41, ten jsem měl z Gigacomputeru a vydržel mi ještě 5 let.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#6 Příspěvek od PC-maniak »

hlavne si davej pozor na ty jejich integrovany pevny disky(rikaj tomu interni pamet) .. ala 32/64GB .. to je proste k prdu je to akorat pro zlost soused by mohl povidat :lol:
Tomáš

Uživatelský avatar
AlesALF
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2010, 01:00
Bydliště: mezi HK a JC

#7 Příspěvek od AlesALF »

a co nějaký repas se zárukou (koukám že dávají 12 nebo 24 mesíců) https://www.levnapc.cz/repasovane-notebooky.html
Co od nich bere můj ITák, tak je zatím chválí

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já to přesunu, protože tohle je docela důležitý téma.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#9 Příspěvek od Sandal »

Dobrá dobrá. Ještě se zeptám, na nějakej mikrofon. Dcerka nebude dřepět před noťasem ale noťas bude na stole a ona bude svý modelce dělat vlasy(dcera se učí kadeřnicí) a mistrová na ni bude na dálku dohlížet, tak nějakej mikrák aby bylo něco rozumět na cca 2m.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od workhard »

Do pátku by to mělo přijít, tak dám vědět. Já zase říkám, že než nějakou novou křapku tak je lepší něco poctivého pevného vyřazeného třeba z firmy.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#11 Příspěvek od piCZus »

Sandal píše:Dobrá dobrá. Ještě se zeptám, na nějakej mikrofon. Dcerka nebude dřepět před noťasem ale noťas bude na stole a ona bude svý modelce dělat vlasy(dcera se učí kadeřnicí) a mistrová na ni bude na dálku dohlížet, tak nějakej mikrák aby bylo něco rozumět na cca 2m.
Kdyby např. měla BT sluchátka k telefonu (u mladých to frčí), na kterých je i mikrofon (téměř vždy), tak půjdou spárovat s NTB. Takhle by se daleko lépe s mistrovou vzájemně slyšely, jen by se to muselo ve Skypu (nebo jiném) správně navolit (zvukový vstup a výstup přes BT sluchátka a webkamera bude pouze pro obraz).

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#12 Příspěvek od Sandal »

Takový sluchátka má. To se sfoukne. Dík za tip :wink:
To víte, já jsem na tyhle věci trochu pozadu. S počítačema jsem skončil někdy před 15ti rokama :oops:

Děkuji všem za postřehy. Objednán Asus na doporučení keemo.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#13 Příspěvek od keemo »

minimalne do bucoucna by ji to mohlo vydrzet. u toho umaxu by prisla nejaka vetsi aktualizace a disk plny...

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#14 Příspěvek od petrfilipi »

Pokud NB pojede jen na prohlížeč, tak dobrý. Ale aplikace MS Teams, pokud je nainstalovaná, ukrojí klidně 30% výkonu NB a 1GB RAM. Je hrozně nenažraná.

PF

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#15 Příspěvek od Rellik »

No jelikož je manželka učitelka, tak jsem jí taky musel pořídit něco na "konferenční" hovory se žáky. Už tedy na jaro... Jelikož to bylo vybíráno jako jednoúčelové zařízení, tak jsem vzal notebook HP Stream (cca 6000,-). "Vysílá" přes Skype. Nicméně ale pod Linuxem, protože Win nechce (stačí jí trápení s win ve škole). Takže je tam nainstalované místo W10 Kubuntu 18.04. Synek pak má LENOVO IdeaPad 120S (cca 5000,-), kde zase fungují na "Google Classroom". Opět je tam místo W10 Kubuntu 18.04...
Oba NTB mají pouze 32Mb SSD a 4Gb paměti. A ačkoliv to HP má rychlejší CPU, je trochu pomalejší než to LENOVO...

Nicméně obojí funguje k tomuto "výukovému" systému naprosto v pohodě...
Takže kdo nechce utrácet, nebo nemá zrovna víc peněz na věci, které použije jen kvůli tomuto stavu, může se poohlédnout i po tomto...
Naposledy upravil(a) Rellik dne 14 říj 2020, 17:46, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“