Bastlírna a vytížení CPU

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Bastlírna a vytížení CPU

#1 Příspěvek od rezis »

Lidi zdravím. V poslední době mám problém že pokud se pohybuji na stránkách bastlírny vyskočí mi vytíženost cpu na 100%. Používám Firefox 1.5.0.8 na jiných stránkách bez problémů. Nevíte co s tím?
Naposledy upravil(a) rezis dne 01 pro 2006, 08:43, celkem upraveno 1 x.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

To nejseš sám!
Mám ten samej FireFox a u Woken se mi to sekalo, teď u Tučňáka mi to lítá na 100% a větrák na procáku (2,8GHz) se může zbláznit! 8O
Vypnul jsem styly stránky (no humus) a bylo to O.K.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Nojo, Internet Explorer zatěžuje Bastlírnou procesor na 2 až 4%, vyjímečně, při přechodu na odkaz, přeleze 10%.
Tak hlásím: u mě dobrý!
(I když IE mě nenaplňuje jinak nadšením, v tomhle případě se hodí)

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pole »

Mne to tiez sekalo koli tomu pohybujucemu sa mini chatu v lavo. Dako som to vypol ( nepitajte sa ma ako - proste niako uz sam neviem :) a vsetko ok

Uživatelský avatar
Neutron
Příspěvky: 131
Registrován: 08 dub 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Neutron »

Hill píše:Nojo, Internet Explorer zatěžuje Bastlírnou procesor na 2 až 4%, vyjímečně, při přechodu na odkaz, přeleze 10%.
Tak hlásím: u mě dobrý!
(I když IE mě nenaplňuje jinak nadšením, v tomhle případě se hodí)
No ja mam takisto IE a ziadny problem , ale na 2 PC mam zase najnovsiu verziu firefoxu a tam sa procesor po pripojeni na bastlirnu drzi na tych 23% a inak nacitava mi to takisto rychlo ako pri IE

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#6 Příspěvek od miroja »

P4 2,7GHz; WXP Opera;IE6 do 10%
AMD 3,2 Hz; W2k Opera;IE6 do 10%
Cyrix 300; W98 Opera;IE5 tiez v pohode.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Zajimavy chovani, na mych dvou PC oba Firefoxy 2.0 zatizeni CPU pri prohlizeni nepresahne skokove 20% a rolujici minichat tam mam.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

re

#8 Příspěvek od xxxe »

Taky mám fx 2.0 a jedu kolem 20% zatížení na athlonu 1700+ taktlej na 2200+ a to mám zapnutý i sat skystar2 a icq.

Uživatelský avatar
jinx
Příspěvky: 33
Registrován: 29 dub 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jinx »

rezis: upgraduj na novou verzi firefoxe, ta kterou mas je dost dirava a obsahuje chyby ja mam Gecko/20061010 Firefox/2.0 a nestezuji si. Stejne se obcas nevyhnes problemum a nainstalujes si jeste treba operu pac nektere stranky jsou napsany takovym zpusobem ze se spatne v nekterem prohlizeci zobrazuji, tudiz v jinem se to chova lip a v dalsim je to horsi.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Tak jsem to prověřil s FFoxem 2.0 - a taky bez problémů na Athlonu 2400 (1,84 GHz) využití do 20% i s minichatem.
>>Rezis: testoval jsi mašinu na přítomnost spyware, malware a podobných lahůdek?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#11 Příspěvek od Radix »

Mám stařičký Duron 900 MHz, FF2.0, bastlírna jede okolo 40%. Taky bych doporučil podívat se na případné breberky, jak radí Hill.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od rezis »

Zkusím to přeistalovat na Firefox 2.0 a uvidím. Jinak je to PIII 700MHz v notebooku. Vždy to jelo a jede na všech stránkách krom bastlírny. No uvidíme možna ten minichat jinde nebývá. Přeistaluji a pak s ozvu. Jinak havěť nemám (krom windowsu :wink: ) na to si musím dávat bacha, protože se připojuji do podnikové sítě a to bych asi nerozdýchal :(
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#13 Příspěvek od Nagant »

Mně nějaká z posledních verzí Firefoxu pro Win nefungovala dobře přes Winproxy 1.5.3 (používám, protože nám doma odešel ADSL router se 4 ethernet porty). Byly problémy s načítáním obrázků a některých stránek, ale na Bastlírnu jsem s ní nechodil (pro to používám IE6), tak nevím. Odinstalování Firefoxu a nainstalování jeho starší verze nepomohlo, nakonec jsem Firefox vyhodil z PC zcela a jako alternativní prohlížeč používám Operu.

Ale v IE6 mám zas ve W2K problémy s Windows Updatem, stahování trvá strašně dlouho - asi to zlobí od té doby co jsem nainstaloval a posléze odinstaloval Kerio Personal Firewall.
Tím chci jen naznačit, že příčiny mohou být různé.

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od alovka »

Testoval jsem na IE 5, 6 a novìjší netscape. Když mrknete na statistiky pøístupù, tak zjistíte ze kterých prohlížeèù je nejvìtší návštìvnost. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Statistics

Uživatelský avatar
jinx
Příspěvky: 33
Registrován: 29 dub 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od jinx »

rezis píše:Zkusím to přeistalovat na Firefox 2.0 a uvidím. Jinak je to PIII 700MHz v notebooku. Vždy to jelo a jede na všech stránkách krom bastlírny. No uvidíme možna ten minichat jinde nebývá. Přeistaluji a pak s ozvu. Jinak havěť nemám (krom windowsu :wink: ) na to si musím dávat bacha, protože se připojuji do podnikové sítě a to bych asi nerozdýchal :(
Me FF2.0 beha na P2-366Mhz se 128MB Ramky, a jede to slusne. Jestlize mas pocit ze to muze zpusobovat minichat tak je to tak, s FF1.5 mi to delalo zlo a nekolikrat jsem musel cely prohlizec killnout a pustit znova protoze mi padal system. S tim novym FF to jede bezproblemu, zrejme opravily par bugu v Gecku.

Odpovědět

Zpět na „Software“