Aliexpress

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

Aliexpress

#1 Příspěvek od Le_Ze »

Zdravím.
Nějak nemohu najit jak je to s otevřením sporu když mi skonči ta čekaci doba.
Vaše objednávka by měla dorazit do 30-50 dnů, faktory jako zpožděná logistika a celní odbavení mohou mít vliv na dodací lhůtu.
1. Pokud vaše objednávka nedorazí 19. 10. 2020 , můžete požádat o vrácení peněz zahájením sporu. 2. Chcete-li rozšířit ochranu kupujícího u této objednávky, prosím
Budu moct i potom otevřit spor?

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od passion »

15 dní po potvrdení doručenia. A to
- keď to potvrdíš ty, ak tovar skutočne dorazí, ale zistíš nejakú chybu,
- alebo potvrdenie doručenia urobí aliexpres automaticky až uplynie doba doručovania.
Túto dobu môže pred jej uplynutím predĺžiť predajca sám, alebo ho o to požiadaš, že si ešte ochotný čakať. Ale ak potvrdenie doručenia už prebehne, máš na otvorenie sporu 15 dní od potvrdenia. V spore budeš mať aj naďalej možnosť uviesť ako dôvod nedoručenie tovaru.
Toľko moje skúsenosti. Je možné, že sa mýlim.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Když zadáš do Googlu hledat "Aliexpress open diskuze", tak to nic nenajde? V každém případě bych se pokusil spor otevřít. Zrušit ho můžeš vždy.

PF

Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

#4 Příspěvek od Le_Ze »

Pokud jsem tě dobře pochopil tak 19.10.2020 + 15 dní mám ještě čas?

Psal jsem mu, aby prodloužil tu lhutu a on mi jen odpověděl, že mám čekat.
Když kliknu na zboži, najede mi stranka a tam je.

2. To extend the Buyer Protection for this order, please click here .

Tak jsem to udělal a požadal o dalšich 30 dní.
Jenomže je sobota a netušim, zda se do ponděli ozve.

Proč tam potom je to
Reminder:Your order should arrive within 30-50 Days

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

Zrovna jsem to řešil, čekal jsem týden a balíček dorazil. Číslo bylo nějaké na ho..o ,a nešlo to sledovat.

Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

#6 Příspěvek od Le_Ze »

Ja tam mam jen 2020-07-23 16:27 Odesláno ze země původu.

Dam mu tedy šancí do středy, jestli to prodlouži a pak otviram spor.

Dik.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#7 Příspěvek od kejki »

Ono se ti to ukáže až v ten datum, já mám podle AE zásilky v ČR a podle mých zkušeností to bude ještě 2 týdny trvat, než to doručí.

Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

#8 Příspěvek od Le_Ze »

Mi šlo jen o to, aby se mi to toho 19.10.2020 neuzavřelo, Číňan měl prachy na rýži pro své ratolesti a já zůstal bez zboží.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#9 Příspěvek od dobrman »

kejki píše:........já mám podle AE zásilky v ČR a podle mých zkušeností to bude ještě 2 týdny trvat, než to doručí.
I dýl. Mám podle sledovačky wifi moduly z AE na vyměňovací poště už skoro tři týdny :(
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#10 Příspěvek od piCZus »

Někdy to jde vlakem přes Kazachstán a to je darda, než to dorazí. Těžko vybrat prodejce, když netuším kudy to pošle.
Prodloužení by mělo být v zájmu prodejce, jinak riskuje.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#11 Příspěvek od passion »

Znovu - po potvrdení prijatia zásielky máš 15 dní na otvorenie sporu.

Edit - nejde ti to cez nejaký druh Singapure Post? Teraz v októbri mi prišiel balíček objednaný v marci. A celkovo cez túto službu balíčky strašne veľa meškajú. Už sa jej vyhýbam.

Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

#12 Příspěvek od Le_Ze »

passion píše:Znovu - po potvrdení prijatia zásielky máš 15 dní na otvorenie sporu.
Nic mi nepřišlo, nic jsem nepotvrzoval.

Your order will be closed in: 2 days 18 hours 32 minutes

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#13 Příspěvek od passion »

Ak ti nič nepríde a ty nič nepotvrdíš, tak po uplynutí dvoch dní osemnásť hodín a tridsaťdva minút Ali automaticky potvrdí prijatie zásielky. A ty máš potom 15 dní na otvorenie sporu. V tom spore následne budeš mať aj možnosť voľby, že ti zásielka neprišla a skončila ochranná doba kupujúceho - ako voľba dôvodu otvorenia sporu.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#14 Příspěvek od kejki »

Tak si to vyzkoušej podle obrázků. Dokud to nebude finished, tak ti IMHO nedovolí otevřít spor. Vím, že jsem na to taky čekal.

Návod se dělá blbě, anžto si to pamatuje předchozí krok a nějak se mu nechce zpátky. Můžeš zaškrtnout, že si nedostal zboží, nebo přejít na další, kde je dispute.
Přílohy
Druhý
Druhý
První
První

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#15 Příspěvek od bdn »

Aliexpress->Seznam Objednávek
-> rozklikneš objednávku, kde je problém a vidíš datum, odkdy můžeš otevřít Spor/Dispute
-> vedle zboží je takové tlačíko. Na to pak klikneš a vyplníš co se stalo, a že požaduješ vrácení peněz.

PS. Příklad 1 Mě chodí i upozornění na email, že se blíží konec "Buyer protection period" a např. pro uplatnění zbývá 15 dní. Tak jsem ještě 14 dní čekal. Zboží nedorazilo. Pomocí tlačítka Dispute jsem otevřel spor a tam jsem napsal, že požaduji vrácení peněz, protože zboží vůbec nedorazilo. AE začal zkoumat Dispute a za 3 dny rozhodl v můj prospěch. Dalších 5? dní trvalo než byla částka zpět na mém účtu.
Přílohy
ae201017.jpg

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“