Správne používanie rýchlovarnej kanvice

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nik2111
Příspěvky: 39
Registrován: 11 pro 2011, 01:00

Správne používanie rýchlovarnej kanvice

#1 Příspěvek od nik2111 »

Dobrý deň.
Rad by ma zaujímal váš názor na používanie rýchlovarnej kanvice, čo sa týka vylievania prebytočnéj použitej horúcej vody hneď po skončení. Určitú zohriatu vodu použijem a zbytok?
Počul som rôzne názory. Niektorý tvrdia vyliať horucuvodu a nechať prázdnu. (uloženú mimo podstavca)netvori sa zbytočne ďalší vodný kameň. Iný tvrdia nechať ju tam na dochladenie horúcej špirály(mimo podstavca) a vyliať vychladnutú keď bude použitá kanvica znovu. Aj v tomto prípade tvrdia ze prítomnosť vody znizuje tvorbu vodneho kameňu.ktore tvrdení je omyl?ďakujem

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#2 Příspěvek od jogi24 »

A co tak pockat po ivareni vody az prestane voda v kanvici bublinkovat, ( schladi sa spirala) potom si zaliat kavu a pod.... a prebytocnu vodu az potom vyliat. Tvrda voda bude vzdy robit kamen v kanvici, ale zas 2 dcl octu raz za 2 tyzdne ta hadam financne nezruinuje.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od Kremik »

Vodní kámen se usazuje především když se voda vaří. To ostatní je nepodstatné. Ale píše se, že tři hodiny po uvaření už voda v konvici není pitná. Já se snažím ohřívat jen kolik potřebuju, ale tak v polovině případů mi troška na dně zbude. Neřeším a nechám ji tam, stejně se při dalším použití znovu převaří.
I když vodu hned vyleješ, trocha na dně a stěnách zůstane. V horku se pak může rychleji odpařit a nějaký kámen po sobě zanechat. Takže to může být ještě i možná horší.
Konvu nechávám na podstavci pořád. Asi se mi vyhýbají ty, které se "zapínají samy".

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

Jednou jsem se ráno probudil a z kuchyně jsem každou chvilku slyšel cvaknutí. Konvice stála celou noc na podstavci zapnutá a bez vody a celou noc cvakala tepelná pojistka....
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#5 Příspěvek od jogi24 »

V tejto modernej dobe si mal vlastne stastie ze si sa rano zobudil. :D :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Prebytocnu vodu nevylievaj, nebudes zbytocne trapit tepelnu poistku.

Vodny kamen sa vytvori vzdy, staci obcas vyvarit kyselinu citronovu. Nesmrdi tak nechutne ako ocot.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Kdysi dávno jsem u sálovýho počítadla opečovával i klimatizaci a zvlhčování od fy Hyros-Denco. Plastová varná nádoba, elektrody přímo do vody, regulace výkonu dle odebíranýho proudu výškou hladiny vody. Vypozoroval jsem, že na objem cca 2 litru napuštěný vody to po ukončení varu asi čtvrtlitr vypustilo do kanálu.
Na vodu z městskýho vodovodu to ale stejně zarůstalo kamenem a tak jsem to upravili aby se dalo nastavit jak dlouho se bude voda vypouštět. Zkoušeli jsme asi půl roku vypouštět dvojnásobek a efekt nulovej. Po vyčištění jsme zkusili naopak vypouštění snížit na minimum a opět výsledek pofidérní. Zarůstalo to stále stejně.
Nakonec to skončilo že se napájení předělalo na přívod z 200l sudu. Do něj se čerpala voda z kondenzátu klimatizace a nová destilka a občas je přihodilo cca čtvrt kila soli.
Chci tím říct, že ať budeš s tou konvicí zacházet jakkoliv, bude zarůstat stále stejně. Prostě jednou za 14 dní 3 deci octa, 3 deci vody a povařit. Za 10 minut je čistá.
Znám jedno prase, co kámen likviduje puštěním konvice s varným dnem na sucho a pak tam naleje vodu. Ten šutr ze dna přímo odskočí. Smrdí to jak bolavá pata.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

varím iba presny objem vody odmereny kavovým šálkom lebo inak ponornou spiralou 500W
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Myslim ze resite z ktere strany loupat banan...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Ne, on se dá loupat ze dvou stran. Oni řeší jak to dělat od prostředka.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#11 Příspěvek od Kremik »

Kdyby nebyl zahnutý, tak odprostředka by to šlo dobře na soustruhu. Stačí jen pořešit, jak ho teda vyrovnat ... :D
Kono > Jak se odměřuje voda ponornou spirálou? :-)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od Yarda1 »

Dívenka si vařila vodu v rychlovarné konvici, zalila si kafe a volala na blond spolubydlící: "Zbyla mi v konvici horká voda, nemáš zájem?"
"Horká voda se mi hodí. Ale zatím ji dej do lednice."
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

vodný kameň odstraniš povarením trocha roztoku Calgonu čo zbyl z pračky-automatky
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#14 Příspěvek od jogi24 »

To konosuke: A potom ze deckam rastu 3 rady zubov... 8O

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#15 Příspěvek od Kvicala_r »

JJ, super nápady, když je volně doma ocet a citron. kys. Co je v kalgonu asi nikdo pořádně ani neví.
Nejlíp to nychytat při praní montérek, na čaj pak netřeba ani pytlík

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“