Digitální TV nebo set up box

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Saturn
Příspěvky: 364
Registrován: 07 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno

Digitální TV nebo set up box

#1 Příspěvek od Saturn »

Zajímal by mě Váš názor na nadcházející převod z analogového vysílání TV na digitální.
Jak známo od příštího roku dojde v určitých regionech (Praha,Brno) k ukončení analogového vysílání TV. Uvažuji nad optimální variantou zda dokoupit příslušný počet set up boxů, anebo novou digitální TV. Jde mi o to, vyřešit optimálně celkový řetězec tak jako u analogu, tzn. sledovat jeden program, nezávisle nahrát druhý na video (DVD rekordér), rozbočení na druhý TV v dětském pokoji. Podobným způsobem i audio.
Zdraví Saturn.

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#2 Příspěvek od jopein »

Rozhodně bych počkal ,až tato situace nastane. Vývoj probíhá velmi rychle, příští rok budou rozhodně jiné možnosti než letos.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

že by už v r 2007?? tak rychle to asi přece jen nebude. V 2007 bude zahájeno TRVALÉ (ne zkušební) vysílání jako dosud a současně s ním pojede min 2 roky ještě analog. Mj jsem objevil v MAKRO docela slušný DVB-T přijímače v češtině, 2x scart, display za 1 188,- a to vč DPH
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Kompletní rozpis plánovaného přechodu na digitál s termíny vypnutí analogových vysílačů je například tady http://www.radiokomunikace.cz/cs/domacn ... ormace.ep/ , ale nějak prosakuje, že to s těmi termíny vypínání analogu nebude tak jednoduché kvůli už uděleným licencím na analogové vysílání.
Vydrží do té doby formát MPEG2?
Přece jen bych radši ještě počkal a byl zvědavý.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Hill píše:...
Vydrží do té doby formát MPEG2?
Jenom doufám, že nepřejdou na MPEG4, obraz je už tak degradován, že vypadá příšerně, viz TV O2. Viděl jsem to na INVEXU a bylo to k pláči. Místo toho, aby nové technologie nastoupily až tehdy, jestliže jsou kvalitou na stejné nebo lepší úrovni, peníze a reklama tlačí opačným směrem. Jen aby ten vývoj co nejdřív někdo (zákazník) zaplatil.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jirka »

Ještě je brzy tohle řešit. Než se ty, slovy klasika, politický šmejdi dohodnou na licencích a tak podobně, tak ceny a možnosti TV s DVB-T tunerem nebo set-top boxů budou někde jinde.

Edit:
stačí sledovat články na http://www.parabola.cz/r/21/ a je hned jasné, o co jde.
*****

Odpovědět

Zpět na „Poradna“