Nefunkční a pouze pro podnikatele: Procesor AMD FX-9370

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Nefunkční a pouze pro podnikatele: Procesor AMD FX-9370

#1 Příspěvek od jjilek »


Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mek7 »

Preco by si niekto kupoval nefunkcny procesor? Tiez nechapem. Ved to ani zberatelsky kusok nie je. Ak je nefunkcny, tak patri do srotu a fertig. Opravit sa predsa neda.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Bernard »

Firma Klondike s.r.o. může mít zájem. 8-)

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#4 Příspěvek od PC-maniak »

PC bedny jeste pochopim tam je vetsinou jen rupla nejaka ta cvocka .. nic co by se nedalo zalepit ..sam sem takhle koupil tuhle krasku .. :D (link je jen kvuli obrazkum.. tam sem to nekoupil..) link...

ale cpu .. nebo ramky .. :roll:
Naposledy upravil(a) PC-maniak dne 29 lis 2020, 21:01, celkem upraveno 1 x.
Tomáš

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Oni tam pisou nefunkcni aby to nemohl nikdo reklamovat nebo po nich cokoliv chtit. Je docela dobre mozne ze je to jen vracene zbozi, z reklamace compu apod. a normalne funguje. A nejspis se obcas nekdo najde kdo to riskne a koupi. Ja takhle taky prodal pred casem krabici hodne starych procesoru jez byly na 99% vsechny funkcni. Rozhodne jsem ale nemel cas ani naladu vsechny testovat, a tak jsem dal do popisu neco podobneho co alza. Prodaly se hned. Nevidim na nabidce nic divneho.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#6 Příspěvek od PC-maniak »

tak to se mi nezda .. protoze czc a alza normalne prodavaji vracene zbozi v shopu jen s poznamkou ze se jedna o vraceny produkt .. a cena je o drobet levnejsi ..

edit treba tady .. zanovni kousek .. https://www.alza.cz/intel-pentium-gold- ... 268184.htm

pouzite skladem ... https://www.alza.cz/intel-xeon-w-2123-b ... 130050.htm
Tomáš

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#7 Příspěvek od warp »

Za 499,- CZK je to bohužel drahé, zvláštì pokud je nepoužitelný.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Vracene prodavaji, ale tohle uz neni nikde v nabidce a otestovani, zaruky, pripadne reklamace, handrkovani se ze zakaznikem apod. stoji prachy a to se jim proste nevyplati. Tak tam nastreli nejakou cenu a pokousi se to prodat jako nefunkcni nez to sesrotuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

PC-maniak píše:alza normalne prodavaji vracene zbozi v shopu jen s poznamkou ze se jedna o vraceny produkt .. a cena je o drobet levnejsi ..
Niekedy aj za plnu cenu a oznacene ako nove. Ani ich netrapi, ze to nefunguje.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#10 Příspěvek od samec »

Ktosi rozprával, že v Rusku na trhovisku sa predávajú vypálené žiarovky. Keď sa pýtate, že kto si kúpi vypálenú žiarovku, tak veru že každy. Nemôžeš totiž v práci len tak vytočiť funkčnú žiarovku, lebo by chýbala. Takže ju vymeníš za vypálenú a tú normálne vymení udržbár...

Ale prečo to nepíšete do témy na to určenej?
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &start=840

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#11 Příspěvek od kejki »

Hlavně u spousty aukcí nemají reálné obrázky a jen upozornění, že může něco chybět. Což je dost problém - doplnit maličkost přijde na pár stovek. (Potkal jsem to u robotu Bosch)
Zřejmě se jedná o účetní operaci před likvidací, je toho hodně, tak se jistí.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#12 Příspěvek od weed_smoker »

Hlavně je mi na tom divný to "jen pro podnikatele",použitej CPU bych za 500 nekupoval,bál bych se jestli A) není probitej statikou,upečenej nebo šluslej.A za B) ho prodává ALZA,od který si nic nekoupim už jen protože mě sere.
BTW.Kdysi jsem koupil CPU typu I 8008 (vzor německýho RFT U808D,použitýho v systému VSS08,viz KP AR 1982),ležel v modrobílý krabici od relé ZPA mezi směsí spojovacího materiálu(na závit od 3 do 12,většinou železo,ale i měď,mosaz a nerez) a lisovacích koncovek na CYA vodiče(očka,vidličky,fastony...).Stál TŘICET korun a byl úplně vespod,měl ohlý nožičky,ale šly bez ulomení srovnat.Potisk čitelnej,ale podkladová zlacená destička porejpaná,keramika relativně neušpiněná.Přemejšlel jsem,jak ho otestovat,jestli funguje a systém VSS 08 stavět nechci.Spíš ho mám jako investici,funkční stejnej byl na EBAY za 110x tolik,co tento.
BTW.Prasklý žárovky sbírá ségra a nejlíp ty s uvolněnym závitem.Chytila se toho "DYI lightbulb" na pinterestu(barvenej písek,sušený kytky,lakovanej vyschlej hmyz atd).Taky jsem je dřív sbíral,ale už jsem si nechal jen ty nejhezčí,teď mám zas nedostatek CRT transformátorů na jejich rozsvěcení :)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#13 Příspěvek od keemo »

nemel bys tolik hulit a vic cist :D uvadi ho jako NEFUNKCNI :D

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#14 Příspěvek od weed_smoker »

To vim,tady se píše,že to označil nefunkční,aby se kryl,ikdyž samotnej CPU fungovat může.Takovej by někdo kupoval jen na pokusy a to asi nebude podnikatel.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Ty podnikatele tam maji uvedeno nejspis jen proto, ze to prodavaji podle obchodniho zakoniku, ne podle obcanskeho, kde si spotrebitele vydupali tolik prav a ochran ze kterych se neda jednoduse vymanit, ze takove veci firmy proste odmitaji beznym spotrebitelum prodavat. Podle obchodniho je smluvni vztah volnejsi. Osobne to delam taky tak, napriklad slevnenou "druhou jakost" u mne bezny smrtelnik vubec nekoupi. Chteli jste ochranu spotrebitele, mate co jste chteli.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“