Tlaciarne Canon - chyba hlavy B200

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Tlaciarne Canon - chyba hlavy B200

#1 Příspěvek od rnbw »

Trochu som studoval okolo znamej chyby B200. Nijako to nesuvisi s teplotou hlavy, ale s napatim:
Servisny manual iP3600 píše:VH monitor error [B200]: The print head voltage is abnormal.
Daju sa najst obrazky zapojenia niektorych kontaktov. V spodnych bodkovanych ramikoch je zem (QY6-0073 ma na pravej strane o dva zemne kontakty menej). Cerveny ramik = napajanie ciernych trysiek, zeleny ramik = napajanie farebnych malych trysiek, zlty ramik = napajanie farebnych velkych trysiek. Napajanie je oznacene VH, vraj 24V. Ak na niektorom napajani skrat alebo zvod, vysledkom je chyba B200. Spravne tam ma byt viac ako 1,5 MΩ.

Mam tu iP3600 a medzi zltym ramikom a zemou je len asi 400 Ω. Po prelepeni tychto pinov paskou chyba B200 zmizla. Cierna farba (PGBK) tlaci.
Přílohy
6789230500_1506180148.jpg

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#2 Příspěvek od witt »

Ty brďo tak to jdu vyzkoušet. Mám taky tuto chybu a kvůli tomu ten krám zablokoval i scaner, což je od Canonu neomluvitelná lumpárna.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Skener ozivis takmer urcite - v najhorsom pripade prelepis obe farebne aj ciernu. Ale vacsinou cierna asi prezije - Cinania na eBay predavaju vadne hlavy (a asi prelepene alebo inak upravene kontakty) ako nove "black only".

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#4 Příspěvek od warp »

Našel jsem "pøehledy" zapojení i dalších hlav Canon https://www.printerknowledge.com/thread ... otos.9320/
Vìtšinou odchází zrovna èerná PGBK, asi tím napìtím 24V a velkým proudem pøi ucpání trysek, barva je totiž pigmentovaná a hustší, ochotnìji zasychá. Nìkdy se odpálí i driver/budiè na logické/hlavní desce. Tím pádem konec a SD, pøípadnì mechanické ND ...

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#5 Příspěvek od warp »

Zrovna tady mám Pixma iP4200, stará cca 14 let, hodnì používaná, moc neudržovaná, pøicpaná serviska-odsávání a došlo k propálení hlavy (PGBK) a odchodu zmínìné desky. Dostala se ke mì s tím že se tváøí mrtvá.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Meranie odporu je dost pochybne - namerana hodnota zavisi od typu multimetra, nastaveneho rozsahu aj polarite. Meram na rozsahu 20M, UNI-T UT30C, cerveny vyvod na pravej zemi.

Prisla "nova" hlava, podla merania vyzera byt OK:
cerveny ramik: 3,4M,
zeleny ramik: 3,4M,
zlty ramik: 2,4M.

Hlavu zatial instalovat nebudem. Po skusenosti s upchatou hadickou v MX310 to najprv rozoberiem, vycistim a overim priechodnost hadiciek.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Tak mam z iP3600 vybraty cely mechanizmus von z plastoveho spodku (ide to dost jednoducho - je tam dokola 6 skrutiek do spodku + jedna zboku pri USB konektore, odpojit par kablikov). Spodok som cely vycistil aj s ink absorbermi.

Potrebujem ale skontrolovat a vycistit aj hadicky, cerpadlo. Vozik bol zaparkovany na cistiacej stanici a uzamknuty. Podarilo sa mi ho uvolnit otacanim ozubeneho kolieska na motore vpravo vzadu.

Zaujimave je, ze z cistiacej stanice idu 4 hadicky. Dve do cerpadla a dve do nejakeho mechanizmu. Netusite, ako to ma fungovat?

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#8 Příspěvek od warp »

Dvì vedou pøes "èerpadlo" do odkapových filcù a ty dvì další jsou na pøivzdušòování - ovládáno klapkami (takové dvì páèky poblíž stítacích gumièek), kdyžtak mùžu i blíže popsat.
Po vyèištìní je tøeba provést reset "INK WASTE ..." dle SM, aby to tiskárna jako výmìnu této jednotky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ako to mam vycistit? Je tam hned doska elektroniky. Tu by som mohol odpojit a odomontovat. Ale su tam blizko aj dva motory a nejake snimace - to nemozem dat do umyvadla.

Da sa ten cistiaci mechanizmus nejako vybrat bez toho, aby sa mi ten orloj ozubenych koliesok rozsypal? Tocil som tym rucne a zaujimavo tam funguje prepinanie modov pomocou vozika.

O resete "waste ink" viem, ten bude nasledovat, ked to bude po vycisteni aj fungovat :D

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#10 Příspěvek od warp »

3600 jsem nedìlal, u 4000-4500 je to podobné, dá se vyndat ten samostatný modul a vyprat ho ve vodì, kablíky jsou od optosnímaèù polohy, voda jim neublížila, samozøejmì nechat vysušit/vyfoukat. Dále jsem nerozebíral, koleèka nevyskákala. Hadièky jsem propláchl injekèní støíkaèkou. Dávám obrázek myslím z iP4000
Přílohy
Parkovaèka Canon iP
Parkovaèka Canon iP

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Aha, to vyzera dobre. Snad to pojde takto odmontovat aj na iP3600.

Na MX310 mi par koliesok vypadlo, ale s trochou rozmyslania sa to dalo bez problemov zlozit - a len jednym sposobom. Tu je ich trochu viac.

Objednal som zatial aspon nove cartridge, povodne som vyplacal pri marnych pokusoch o ozivenie podla dementnych postupov, co je ich plny internet. Tych bola skoda, lebo boli original Canon. Neoriginalne som kupil asi po 60 centov za kus 8O.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#12 Příspěvek od warp »


Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Ten mam - vdaka nemu sa mi podarilo rozobrat kryt (je do dost zakerne), ale dalej tam nepokracuju. Ked viem, ze by sa mal dat vybrat cely ten modul, tak by sa to mohlo podarit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Takze u mna je to uplne ine. Nejde to len tak vybrat.
Nasiel som rusky navod na iP4600 - to sedi takmer presne. Ale rozobera tam na 5 stranach kompletne celu tlaciaren, aby to dostal von :evil:
http://www.startcopy.ru/repair/rol_c_ip4600.shtml

To robit nebudem. Skusim odmontovat motory z pravej strany a vymyt to vodou bez rozoberania. Hadicky nasledne tiez striekackou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Motory sa podarilo jednoducho odmontovat. Pravu cast tlaciarne som umyl vodou. Nasledne som vyskusal funkcnost cerpadla - na vankusiky dal trochu vody a rukou otacal prevodom cerpadla. Z oboch odpadovych hadiciek tiekla voda, takze by malo byt cerpadlo OK a hadicky priechodne.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“