HDMI na DVI + zvuk

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

HDMI na DVI + zvuk

#1 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím
mám televizi LC-37HV4E s DVI vstupem, je provozovaná s další krabicí (ta je součástí) s VGA vstupem a dvěma SCART, z krabice vede do TV DVI kabel. Chci krabici vynechat a propojit zařízení s HDMI výstupem do DVI vstupu televize.
1. je na konektoru SCART (DVB-T2, výstupy HDMI+SCART) při použití HDMI výstupu stále výstup zvuku nebo funguje vždy jenom jeden z výstupů?
2. bude fungovat tohle? https://www.ebay.com/itm/HDMI-to-HDMI-V ... SwDVxexCNv
tak abych měl signál na DVI výstupu a na jacku zároveň zvuk?
A nepotřebuju rady jako kup si novou televizi a podobně, novou televizi už mám, tohle je ze zvědavosti a na příležitostné použití.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »

Pokud to chceš spojit s STB, tak ti stačí jen klasická pasivní redukce HDMI-DVI a zvuk brát ze Scartu. Je tam, i když je přepnuto na HDMI.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

xsc píše:Pokud to chceš spojit s STB, tak ti stačí jen klasická pasivní redukce HDMI-DVI a zvuk brát ze Scartu. Je tam, i když je přepnuto na HDMI.
Tohle jsem potřeboval vědět (než začnu experimentovat), dík.

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#4 Příspěvek od teufel »

Zkoušel jsem tak připojit monitor k Set top boxu kabelem HDMI-DVI a zvuk ze Scartu do zesilovače. Funguje to, ale zdálo se mi, že zvuk je oproti obrazu trochu posunutý

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

To zpoždění je normální - zvuk se dekóduje a převádí na analogový už v settopboxu, obraz se dekóduje z HDMI streamu až v televizi, obě rychlosti zpracování závisí jak na hardware, tak na software.
Se zvukem na scartu je synchronní jen analogový obraz na scartu. V současné době nevím o settopboxu, který by umožnil měniit tento časový posun. Všechny počítají s tím, že buď půjde všechnp přes HDMI, nebo všechno přes scart.

Uživatelský avatar
geograf
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2004, 02:00
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od geograf »

Na DVB-T sem měl STB Evolve a obraz sem bral z HDMI a zvuk ze SCART, žádný rozhození zvuku s obrazem.
Na DVB-T2 mám AB CyptoBox 752HD Combo, a zas to samý, obraz z HDMI, zvuk ze Scart a žádný posun zvuku vůči obrazu.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

teufel píše:Zkoušel jsem tak připojit monitor k Set top boxu kabelem HDMI-DVI a zvuk ze Scartu do zesilovače. Funguje to, ale zdálo se mi, že zvuk je oproti obrazu trochu posunutý
Tohle je dané tím, co píše Hill. Ale pokud jde o starou TV, která má DVI+analogový jack, tak ta by zpoždění zpracování obrazu měla interně kompenzovat. Na výstupu STB nějaký zásadní časový posuv A/V není, navíc digitální signál je hlavním výstupem, analog je odvozen až z něj. To zpoždění obrazu dělá až zpracování v TV. U některých TV je to hodně, třeba u mého starého Samsungu je to přes 100ms a to už je nesledovatelné. Když se zvuk předbíhá, je to horší než když se opožďuje (na to je člověk zvyklý).

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od jardafiala »

Zdar
tak experiment skončil rychle. Kromě DVI vstupu jde z krabice ještě další konektor kde jsou další vstupy pro zvuk a jiné a bez připojení tohoto konektoru TV odmítá spolupráci :( .

Dík za součinnost a pěkný zbytek svátků.

Jarda

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“