Udělat si živnost?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

Udělat si živnost?

#1 Příspěvek od ludvik_walter »

Zdravím, mám formální elektrovzdělání, a když jsem si dneska vzal A4, přeložil na půl, jeden sloupek udělal jako +, druhej jako -, současná práce (servis laptopů pro velkou firmu) skončil jako minus.

Ano, díky dárečku z Číny a koblihovému králi je dneska blbá doba začít se živností, ale dělám tam blbečka už skoro čtyři roky, a nikam to nevede.

Dost uvažuju o nějaké "nepostradatelné" elektropráci (např. kalibrace ele. přístrojů - kalibrace prostě mít musí mít v pořádku).

Co byste mi doporučili? Jde zatím jen o úvahu, tak se chci od toho tady odrazit.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Nedavno jsem dost pracne shanel revizniho technika na provedeni elektrorevize na vyrobni areal. Vsichni by delali revize nejradeji jen u konvic, prodluzek maximalne kancelare. Ale u vetsich objektu byl problem nekoho sehnat. Ale muze to byt v tvem okoli jine.

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#3 Příspěvek od ludvik_walter »

A tvé je jaké okolí? Moje je Znojemsko.

A jak říkám, je to pouze úvaha, za optání nic nedám. Tento web má slušnou pověst, tak považuji za vhodné se ptát i tady.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Znojemsko to neni. Vem telefon a obvolej tech par lidi v okoli co se tim zabyvaji a uvidis jake maji terminy.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#5 Příspěvek od jirka5 »

V současné době začít podnikat na hlavní úvazek, aniž bys měl předem zajištěn dostatečný objem zakázek, se rovná ekonomické sebevraždě. Minimální výše sociálního pojištění činí na rok 2021 2588 Kč, zdravotního potom 2393 Kč. Čili dohromady zaplatíš minimálně 4981 Kč měsíčně. Kdo neumí počítat a sedl na lep naší obézní krásce, zaplatí 5469 Kč měsíčně. To vše prosím povinně, aniž bys vydělal jednu jedinou korunu.
Raději dál dělej "blbečka" a buď rád, že nějakou korunu vyděláš, kterou nemusíš nikomu odevzdávat. A na nějaké papíry A4 s plusy a minusy po vzoru krotitelů dluhů či televizních inscencí se vykašli. Raději si udělej přesnou ekonomickou rozvahu. Můžeš také začít podnikat při zaměstnání. Tím se podmínky pro měsíční zálohy trochu změkčí.

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#6 Příspěvek od ludvik_walter »

To nebylo podle nějakých psychologických blábolů, ale dělám to takle od 15ti let - prostě sumarizace celého roku, nešlo jen o příjmy. Nejsem dement, co se inspiruje televizí či "knihama" pro psychology/amatéry.

Tady je spíš otázka, zda to samé nezaplattím tak jako tak, jen ty "peníze nevidím". To bych si musel pročíst výplatnici, a jak říkám, zatím je to jen úvaha.
Naposledy upravil(a) ludvik_walter dne 30 pro 2020, 15:24, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#7 Příspěvek od ludvik_walter »

současná práce (servis laptopů pro velkou firmu) skončil jako minus

Takto to bylo myšleno.

Tohle je "užitkový" text. Kdybych tak sepsal životopis, anebo článek pro Reflex, kritika by byla na místě.

A stejně je to relativní, protože u nás už i/y splynulo v jeden zvuk, to spíš v ruštině, polštině - atd - to dodnes poznáš z výslovnosti, my bysme klidně mohli přejít na srbochorvatský styl.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

OT ohledně spisovné češtiny smazáno, jsou tady nesrovnatelně horší případy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Vůbec nejde o to, že píše jak Tatar. Pro mě za mě ať si píše třeba sanskrtem, klínovým písmem nebo arabi, ale když se ptá, jestli má s touhle úrovní ochoty něco pečlivě napsat nebo to po sobě aspoň přečíst ZAČÍT SAMOSTATNĚ PODNIKAT, musím napsat co jsem napsal a cos ty Pepo smazal.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#10 Příspěvek od Olchor »

Já dělám jako OSVČ už 30 let a současné podmínky mi nijak hrozné nepřipadají. Kdo si nevydělá na sociálku a zdravotní, nemá na volné noze co dělat. Je to daleko větší svoboda, ale i větší starost. Nejlepší je, že nemám žádné šéfy ani podřízené. Jen je holt potřeba najít nějakou tu dírku na trhu. Já nedávno třeba sháněl servis elektroniky plynového kotle ( přece jen se mi nechtělo neautorizovaně hrabat do vyhrazeného zařízení) termíny a ceny byly takové, že jsem si to přece jen nakonec opravil sám.

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#11 Příspěvek od ludvik_walter »

EKKAR píše:Vůbec nejde o to, že píše jak Tatar. Pro mě za mě ať si píše třeba sanskrtem, klínovým písmem nebo arabi, ale když se ptá, jestli má s touhle úrovní ochoty něco pečlivě napsat nebo to po sobě aspoň přečíst ZAČÍT SAMOSTATNĚ PODNIKAT, musím napsat co jsem napsal a cos ty Pepo smazal.
Jak říkám, jde pouze o užitkový text. Také z jiných prken postavíš ohradu pro krůty, a z jiných prken obložení v obýváku.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#12 Příspěvek od rezis »

Ono dnes seknout se vším nevím nevím. Sám jsem úspěšně zkoušel při práci rozjet vlastní bysnys. Ale nebylo to ze dne na den. Ono to chvíli trvá vybudovat si klientelu a jméno. V době kdy jsem začal přemýšlet o výpovědi u svého zaměstnavatele jsem měl úraz a dva měsíce jsme byl mimo provoz. Za tu dobu jsem o většinu smluv přišel neboť jsem prostě nebyl schopen plnit závazky. A za tuto zkušenost jsem byl vlastně velmi rád, byl jsem rád za nemocenskou svého zaměstnavatele. Ukázalo mi to věci jenž jsem si do této doby vůbec neuvědomoval. A myslím, že toto nevidí spousty lidí. Takže si živnost držím jako "šolich" při zaměstnání. A minimálně pro začátek toto doporučuji.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#13 Příspěvek od ludvik_walter »

Olchor píše:Já dělám jako OSVČ už 30 let a současné podmínky mi nijak hrozné nepřipadají. Kdo si nevydělá na sociálku a zdravotní, nemá na volné noze co dělat. Je to daleko větší svoboda, ale i větší starost. Nejlepší je, že nemám žádné šéfy ani podřízené. Jen je holt potřeba najít nějakou tu dírku na trhu. Já nedávno třeba sháněl servis elektroniky plynového kotle ( přece jen se mi nechtělo neautorizovaně hrabat do vyhrazeného zařízení) termíny a ceny byly takové, že jsem si to přece jen nakonec opravil sám.
¨
A to bylo pro tvou potřebu, anebo nějak "oficiálně"?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli budeš pořád všechny automaticky citovat v rozporu s Pravidly, tak Tě odešlu podnikat jinam. :twisted:

Dobře funguje třeba @EKKAR atd.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ludvik_walter
Příspěvky: 42
Registrován: 24 pro 2020, 01:00

#15 Příspěvek od ludvik_walter »

Zdeněk: pročpak, je to logický postup, je pak jasné, na jaký konkrétní text, konkrétního autora reaguji. V případech, kdy třeba (hypoteticky hned teď) člověk odejde, a vrátí se další den ráno, a je to X příspěvků od uživatele Y, to přidává na přehlednosti.

Nevěřil bys, v kolika diskuzích, které jsem navštívil, nebylo potom už vůbec jasné, co k čemu patří. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“