Počet zápalek v krabičce.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Počet zápalek v krabičce.

#1 Příspěvek od mi-ro »

Sice to se vůbec nepatří ale nuda je hrozná věc. Kolik pak si myslíte, že je v takový jedný, nový, neamerický krabičce zápalek? Prosím odhad, spočítat umí každej. :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Kolem 40. Máš to tam (někdy) i napsaný.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od hafca »

S touhle otázkou jsem za maldých let úspěšně vyhrával sázky. :lol:
Nechal jsem spočítat zápalky v krabičce a pak odebrat tolik zápalek, kolik byl součet jejich počtu. Třeba 43 jich bylo v krabičce, tak odebrat 7 a zbytek vrátit do krabičky. Stačilo s ní zatřepat a podle toho jak moc chrastily říct číslo, které bylo násobkem 9. Dalo se to pár pokusech celkem spolehlivě odhadnout.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#4 Příspěvek od tomasjedno »

hafca píše:byl součet jejich počtu
Říká se tomu ciferný součet.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mikras »

Bývávalo tak 49 až 50. Ale dlouho jsem krabičku zápalek nekupoval a soudě podle toho, jak se všechno zmenšuje a šidí, tak bych si tipl, že jich bude pod 40.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

U novodobých tzv. blahobytných zápalek nejde ani tak o to, že by nějak haproval jejich počet. Teda bude jich asi míň v krabičce, která prodělala podobnou SMD-izaci jako třeba tatranky nebo hašlerky nebo lentilky. Ale horší je, že se vyskytujou na už tak sníženém boku krabičky ještě zúžená škrtátka a to občas dokonce v hlazeném, neškrtacím provedení. Pro iluzi škrtání nutno sirku přitlačit a to zase nevydrží novodobé dřívko zápalky, takže se zlomí centimetr pod hlavičkou. Po pěti pokusech je současně už odrolený materiál škrtátka. Hallelujah pokrok.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od workhard »

Staré poctivé zápalky šly škrtnout i o sklo.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

My je jako pubescenti zapalovali pomocí sluníčka a lupy :P Chvilku to trvalo, ale pěkně to blaflo. A škrtátko se ušetřilo :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Přitom technologie zápalek je tak stará a nenáročná, že by to snad zvládali i celodenní netáhla v krajích, kde se tradičně spíš polehávalo nebo halekalo z věže na Měsíc. Relativně slušný jsou ještě snad krbový zápalky, ale zase jedno škrtnutí možná tak za pětikorunu.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak ono kromě těch krbovek celkem poklesla všeobecná potřeba zápalek. Kdo hulí normální cigára, tak má z 99% zapalovač; skladnější, praktičtější. Ovšem když vyrážím mimo civilizaci, tak s sebou sirky mám (zabalené v igeliťáku), on ten zapalovač umí odejít v nejméně vhodnou chvíli a třeba půl dne nehulit :scared:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Na roztápění kotle jsou sirky dobrý denně, někdy i víckrát. Ne že by to nešlo zapalovačem, ale šuntový výrobek se rozsype jak říkáš v nevhodnou chvíli, a lepší spolehlivý je škoda když na něj šlápnu nebo hodím poleno.
To, že něco není třeba tak často jako dřív, není přímo logicky související s pokleslou kvalitou, ale bývá to tak, viz třeba vývoj kvality audiokazet.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#12 Příspěvek od jardafiala »

No a koho to opravdu zajímá tak zde
https://www.google.com/search?sxsrf=ALe ... 40&bih=690
najde různá čísla (average contents ..) narychlo jsem našel údaj od 25 do 60.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Nekde jsem pred casem cetl, ze snad 80% krabicek zapalek se vyhodi bez toho aniz by se spotrebovaly vsechny zapalky v krabicce. Takze snizeni poctu vetsine lidi nevadi.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#14 Příspěvek od Yarda1 »

Hubert_79 píše:...ten zapalovač umí odejít v nejméně vhodnou chvíli...
OT:
Mně se jednou stalo - když byli synové ještě malí, dostávali k narozeninám dort se svíčkami. Jak stárli, těch svíček přibývalo a jednou sirkou už se nedaly zapálit. Tak jsem si vzpomněl, že někde máme reklamní zapalovač, svíčky jsem zapálil jím. Ale zapalovač se rozehřál a nedal se zhasnout, tak jsem ho musel nechat vyhořet a pak vyhodit.
Třeba ta moje zkušenost někomu poslouží, že neuhasitelným zapalovačem nepodpálí obývák.
:boid:
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

Zapalovač, co nezhasl jsem měl taky. Stačilo ho sfouknout :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“