Jakou koupit sušičku?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matka_Tereza
Příspěvky: 112
Registrován: 21 dub 2017, 02:00
Bydliště: Egerland

Jakou koupit sušičku?

#1 Příspěvek od Matka_Tereza »

Zdravím všechny.
Jelikož právě stojím před rozhodnutím jakou vybrat sušičku, rozhodl jsem se otevřít nové téma.
Prosím tedy o rady, připomínky, názory a věcné poznámky.
Zatím je v užším výběru BOSCH WTX87MW0CS za cca 20kKč.

Děkuji 🙂
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Kupoval jsem před vánocema AEG T8DBK68WC. Nedokážu ale posoudit protože ji používá výhradně přítulkyně a je se suškou nad míru spokojená.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#3 Příspěvek od renda15 »

Osobně bych preferoval klasiku bez tepelného čerpadla. Sice má větší spotřebu, ale v podstatě se na tom nemá co rozbít.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#4 Příspěvek od passion »

Neporadím akú kúpiť, ale akú nekúp. Máme Gorenje D2A83IL, suší, ale je hlučnejšia ako miešačka na betón. Tak za mňa sleduj hlavne hlučnosť. Tepelné čerpadlo je vzhľadom na spotrebu a že sušička suší niekoľko krát za deň, samozrejmosťou. Možno som len rozmaznaný zo ZEN práčky, pri ktorej keď perie, môžu aj dojčatá spať. Plus je pripojenie na odpad vody, netreba vylievať nádržku. Má druhý filter pred výmenníkom, tak sa tak rýchlo nezabije chumáčmi z prádla. Ináč za mňa je tento spotrebič veľké plus v domácnosti. Akurát je potreba si kupovať oblečenie o jednu veľkosť väčšiu.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

Je dobré si před nákupem ověřit, kam tu sušičku chcete dát. My jsme si jednu koupili a dali do kumbálu co tam dáváme věci které nepotřebujeme mít denně při ruce (elektrická zásuvka tam byla, vodu a odpad to nepotřebuje) a jen tak tak, že prošla dveřma, centimetr navíc už by byl problém.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#6 Příspěvek od Vlafig »

Asi bych se vyhnul sušičkám AEG s tepelným čerpadlem. U několika už jsem měl únik chladiva, dost v nich odcházejí zdroje elektroniky a pak často vypisují nějaké chybové hlášky, většinou nahodile. Bosch/Siemens na úniky tolik netrpí a přijdou mi spolehlivější. Také bych se vyhnul zn. Candy, kde jsou úniky ještě častější než u AEG a kvalita velice mizerná. Jak je na tom Beko, to vůbec netuším.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

asi je to taky od toho jak se k tomu přístroji člověk chová. Já osobně naopak preferuji sušky od AEG s únikem chladiva jsem se zatím setkal jen jednou, většinou přestanou sušit, že se jim zanese kondenzátor, ale novější typy už mají o něco lépe vyřešené filtry. Ano elektronika má nějaké mouchy,ale v tom objemu to není tak zlé. Bosch má problém , že mu praskají bubny, ale prý už je to o něco lepší a mají propracovanější samočištění kondenzátoru. LG má obecně problémy s elektronikou. Whirlpool ne zrovna dobře suší, ale to je obecně problém sušek s čerpadlem pokud jsou v chladnější místnosti. Ale názor máme každý svůj a své zkušenosti. O mnoho autech se říká, že by si je člověk nekoupil a přesto jezdí okol nás a jsou lidé kteří si je chválí a tak je to se vším.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#8 Příspěvek od Kvicala_r »

Já mám AEG s invertor motorem. To je hlavně pro SANDAL.
po 4 rocích se ozýval hluk jako přidřené ložisko. Na vině byl motor. Výměna zdarma v rámci prodloužené záruky. Prý v tom motoru nejsou na vině ložiska, ale asi částečně prasklý rotor.
Mám typ T8DBG47WC

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#9 Příspěvek od Vlafig »

Tak myslím, že únik chladiva nebo odchod zdroje elektroniky člověk svým chováním ke spotřebiči moc neovlivní. O roztrženém bubnu u sušiček Bosch jsem také slyšel, ale nikdy jsem to neviděl a nechápu ani, jak se to může stát. Čištění kondenzátoru u sušiček s tepelným čerpadlem je obecně porod. Bosch/Siemens mají sice samočistící kondenzátor zkondensovanou vodou ze šuplíku, ale moc to nefunguje. Pro vyčištění je třeba vyříznout kus plastu zepředu před kondenzátorem a pak namísto něj našroubovat servisní víčko, které originál stojí cca 900,- Kč nebo tam něco podobného nabastlit. To je dost velká nevýhoda, na kterou jsem při chválení Bosche tak trochu zapomněl.

Uživatelský avatar
Dremarcus
Příspěvky: 232
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Okres F-M
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Dremarcus »

Koupili sme domů Beko, má tepelko a hlučnost nízká. Mám ji v koupelně. 10let je na motor. Za mě spokojenost nejvyšší. Mám na opravu AEG bez tepelka a po cca 8 rocích žádná chyba. Až teď praskl řemen. Opravím a půjde dál. Večer dodám označení Beka

Beko DPY7405XHW3
Naposledy upravil(a) Dremarcus dne 07 led 2021, 08:01, celkem upraveno 1 x.
Dremarcus

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#11 Příspěvek od Ondra2 »

Máme Bosche WTR85V00CS, je to na 7 kg a hrozně rád u ní spím, to hučení je uspávací. Blbý je, že jak dosusi, tak v intervalu cca 5minut prohodí prádlo a to mě už začne budit. :D

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#12 Příspěvek od petrfilipi »

Já kupoval AEG T8DBG68SC, manža je s ní absolutně spokojena, cena 18.000, 3.000 Kč byla vratka od AEG, 5 let záruka na komplet, 10 let na motor.

PF

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#13 Příspěvek od Sandal »

Kvicala_r píše:Já mám AEG s invertor motorem. To je hlavně pro SANDAL.
po 4 rocích se ozýval hluk jako přidřené ložisko. Na vině byl motor. Výměna zdarma v rámci prodloužené záruky. Prý v tom motoru nejsou na vině ložiska, ale asi částečně prasklý rotor.
Mám typ T8DBG47WC
Prodlouženou záruku jsem neplatil ale koukal jsem že motor stojí 1700,- To kdyžtak přežiju :lol:

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#14 Příspěvek od Kvicala_r »

Já jsem tu záruku taky neplatil. Bylo to na 10 let jen s podmínkou registrace. Nakonec i práci platilo AEG. Servisák (šikovnej borec) říkal, že motor stojí cca 2,5k. Prý ty měněné motory museli posílat zpět do AEG.I ten servis šel přes jejich centrálu. Ta pak poslal poždavek na nejbližší servisní středisko (pořád naštěstí u nás).
Výměna motoru cca 3/4 hodiny pohodovyho tempa. Jen musel sundat i zadní dek a vytáhnout vrtuli.

Nebýt tam prodloužená záruka, rozdělal bych si ji i já :) Mám ji sice 4 roky, ale nasušeno zase tak moc neměla. Přes jaro/léto a slunečný podzim je prádlo většinou venku.. Naštěstí servisák dojel a prohodil mi to na bytě.

Když sem se ptal, co by si vybral za značku on, říkal že stejně by skončil u AEG..

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od zdenoeddie »

AEG mam susicku aj pracku, teraz bolo presne 2 roky, zatial pohoda, manzelka si chvali. Je to typ uz s tepelkom.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“