pračka LG f84a8td direct drive

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

pračka LG f84a8td direct drive

#1 Příspěvek od nicky »

Přeji všem hezký den,

nechci od Vás (to ani nejde) podívej se tam a tam ,změř to a to. Potřebuji spíše všeobecně ze zkušeností těchto praček...

u mě se závada projevuje , že se neroztočí motor, respektive cuká s sebou. Dělá v krocích půl otáčky bubnu cca

U mě to spíše nebude snímačem, ale zeptám se..

1). Co se týká Hallova snímače, má klasicky 3 vývody (napájení a signál) ?
2) Samotné řízení motoru bývá pomocí mosfetů ?

ptám se předem, abych věděl na co být připraven :) Zatím jsem pračku neotevřel. Ona má funkci Smart Diagnosis, pak přes infolinku to shválně zkusím

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

spíše to bude snímačem , jsou v něm dvě hallovky hlídající posloupnost otáčení.

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#3 Příspěvek od nicky »

v tom případě by to mohlo být samozřejmě :)

já jí koupil nefunkční s tím ,že chci udělat ženě radost, protože byla opravdu velmi zachovalá a lidi nebyly žádní z poslední výměny manželek :D

Nevím teda jak tyto pračky fungují, ale co máme naši klasickou ,tak ta při stisku start, si napouští vodu a pak teprav ji zajímá nějaké otáčení bubnem

Zde jsem jen v rychlosti ji zapnula zmáčknul start (bez připojené vody,atd) a ihned po stisku START začne to cukání motorem.

Původní majitel říkal ,že se v klasickém pracím režimu nerozjede motor.

Jak jsem psal, mě jde hlavně o celkové zkušenosti s těmito druhy praček :)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

nejprve "váží prádlo" pak začne cukavě napouštět atd.

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#5 Příspěvek od nicky »

Děkuji moc.

Zeptám se pro doplnění znalostí , jakým způsobem a ,,co" váží to prádlo na startu praní. to jsou na bubnu nějaké snímače?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#6 Příspěvek od bu2520 »

u LG je motor DD což je vlastně velký talíř s magnety který je nasazený přímo na hřídel bubnu a pozici těch magnetů právě hlídají hallovy sondy . Do motoru se pošle definovaný impulz a měří se skluz , ale podobné je to i normálních motorů kde se porovnává skluz od tacha.

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#7 Příspěvek od jojosuly »

Ak vieš trochu rusky tak si pozri toto menil to tiež

https://www.youtube.com/watch?v=D0d3UxWLlP8

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#8 Příspěvek od nicky »

Děkuji. již mám od soboty jasno. Měřil jsem HALLy osciloskopem a je chyba zde. Nyní čekám jak dorazí nový kus :)

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#9 Příspěvek od nicky »

Tak dávám hlášení a uzavírám vlákno co se týká opravy :)

Nový snímač přišel. Sice úžasné, ale asi použili při výrobě jinou formu, protože všechny západky byly o 1-1,5 mm posunuté jinam a tím pádem nezacvakl na motor....Respektive zapadnul při troše síly. Při kompletaci byl ale problém s talířem s magnety (jakoby rotorem). Dřel v jedné pozici o tento snímač...

Čili jsem byl tak neštastný už posílat zpět za svoje náklady, čekat znovu, pak přijde to samé a řešit něco pořád dokola. odstranil jsem ze starého origo snímače zalívací hmotu i z nového....vadné díly na tom mém vyměnil z toho nového , koupil zalívací hmotu, namontoval a je to.... :)


jen nás s ženou mojí zlatou stříbrnou trápí jiná věc. Tu pračku měli silní kuřáci.. Já ji kompletně čistil (manžetu jsem celou vyndal, dezinfikovali jsme ,umývali, já čistil hadice, všechno , použili jsme i čistící prostředek na pračky a nechali jej projet jeden cyklus pračky domnění že to bude OK.



Ovšem stále je v koupelně díky té pračce takový zvláštní smrad (žena říká že je to smrad z dlouhodobého působení cigaret - já to nepoznám až tak, protože jsem bývalý kuřák). .Moje otázka zní , máte na to nějakou babskou radu, co bych mohl dát (zavěsit) dovnitř -mimo buben pračky ,aby teda přebila ten smrad a všechny věci nasáli novou vůni)... ....


pračka vypadá krásně, jen ten zápach. Chceme ji vdechnout nový život :)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PotPalo »

Umiestniť ju na týždeň do prievanu, najlepšie nejaké sviežeho voňavého. :wink:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#11 Příspěvek od nicky »

PotPalo píše:Umiestniť ju na týždeň do prievanu, najlepšie nejaké sviežeho voňavého. :wink:

To věřím že by pomohlo ..když by ji profoukal čerstvý vzduch, jen bydlíme v bytovce, kde není úplně vhodné nechat pračku bez dozoru samotnou :D A nosit ji každý den nahoru a dolu není úplně ideální..

EDIT: už ji máme týden doma a je teda znát, že je to v ní těžce nasáklé.. Samovolně to asi z ní jen tak rychle nevyčuchne . Uvnitř po stranách je něco jak molitan ,ten bude určitě tím nejvíce ,,nadechlý" .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Raz som opravil jeden totalne prefajceny monitor. Kedze ho nikto nechcel, ostal v kancelarii ako testovaci. Smrdel aj po dvoch rokoch. Potom sa mi ho nastastie podarilo predat :D

Ten molitan vidim tiez ako problem. To asi jedine vyhodit a vymenit. Ostatne casti sa daju umyt mydlom.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#13 Příspěvek od fredis »

Vyměnit ten "molitan" a pračku umýt vně i uvnitř důkladně fialovou W5kou z Lídlu. A je po smradu. Vyzkoušeno na x měřácích od dobrého známého :wink: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Tak ono stačí vše umýt i octovou vodou s trochou Jaru. Dělá se tak chladnička nebo lednička právě kvůli smradu takže proč ne toto. Samozřejmě molitan vyčistit zvlášť a uvidíš, co v něm je. A stejně to asi uděláš ještě jednou až po prvním čištění zaregistruješ ještě ty čmouhy po nikotinu. :wink:

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#15 Příspěvek od nicky »

Ještě se zeptám na dodatek, abych věděl do čeho jdu ... jak bývá připevněn ten ,,molitan" na bočnicích pračky ? nějakou oboustrannou páskou nebo lepidlem? Nevím je správný název molitan anebo lisovaná pěna

tento týden bude konečně čas jít na to....Ono při praní je ten smrad horší ..Jak se uvnitř pračka ohřívá a jak se točí buben :roll:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“