Identifikace součástky

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

Identifikace součástky

#1 Příspěvek od jogi24 »

Ahoj panstvo. Poradite typ a hodnotu?
Přílohy
E9CCF8C8-C8D7-483B-854E-6B0775414325.jpeg
(118.99 KiB) Staženo 36 x

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mikras »

Na kondenzátor je to moc úhledné a značení tomu taky moc neodpovídá. Podle provedení bych si tipnul možná na varistor.
U takovéto hádanky by byla vhodná i nápověda, z čeho to je, jestli a jaké značení to má na DPS. A pokud by se sehnala dokumentace...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#3 Příspěvek od KUBO »

Polymérová poistka
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#4 Příspěvek od jogi24 »

Napoveda:Je to zo zvaracky Gama 1500A PFC.
Aj podla mna je to polymerova poistka, ale uz som si nebol moc isty,lebo mi to akosi nedava zmysel.
Mala by to byt poistka pomocneho zdroja. Dostala sa ku mne tato zvaracka, s pomerne banalnou zavadou-teda aspon som si to myslel. Gretz DB107 bol prerazeny, a podla mna to ukoncila polymerka tu na obrazku. Za nim nasleduje kondik 22uF400V a TOP223.
Samo ze som nenasiel polymerku,tak som kupil poistku 1,5A gretz,pre istotu aj kondik a aj TOP223.
Po nahodeni do dosky a zapnuti nasledoval "petardovy"efekt,a bolo po radosti. V obvode nieje nic viac,co by mohlo ovplyvnovat funkciu pomocneho zdroja. Teda aspon podla mna tam nic nieje.
Tak som zacal uvazovat,ci to nieje varistor, alebo nejaka ina blbina,o ktorej som si mylne myslel, ze je to polymerova poistka.
Pripadne schema tejto zvaracky by mi urcite pomohla.
DAKUJEM

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#5 Příspěvek od ZVUK2000 »

Barva hmoty vypadá že to je polyswitch.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Podívej se, jak je prvek zapojený v obvodu, varistor bude k napájení paralelně, polyswitch sériově. Také změř, zda je tvůj kus s upálenými vývody vodivý, či nikoli. Může být samozřejmě KO, ale spíš to vypadá, že mu upálil vývody oblouk, co mezi těmi vývody blafl a součástka může být normálně funkční a díky tomu identifikovatelná. Opravované zařízení s podezřením na ohňostroj se nikdy nezapíná natvrdo na síť, zde by vhodná žárovka ohňostroji bezpečně zabránila.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#7 Příspěvek od jogi24 »

Je zapojena seriovo ako poistka. Je prasknuta skratom roztrhnuta,takze kaput.
Je mi jasne ze ziarovka v serii by zabranila hromadnej destrukcii,ale doniesli mi ju u nas v praci-externa firma,ze po zapojeni strelila. Suciastky som mal v sufli,okrem poistky, a tu mi este v ten den do prace doniesol kolega. Bohizial v praci nemam zairovku,ak,tak LED a to mi je v serii z akymkolvek spotrebicom (zdrojom) naprd......

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Když není žárovka, tak je lepší, než nic, použít jakýkoli odporový spotřebič, varnou konvici, vařič, žehličku, elektrické topení, fén, prostě cokoli, co omezí proud na hodnotu zlomku tvrdého zkratu, který jinak ukončí až jistič.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Odpovědět

Zpět na „Součástky“