Vysoušeč zdiva.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

Vysoušeč zdiva.

#1 Příspěvek od ZVUK2000 »

Doporučte nějaký vysoušeč do sklepa. Cena do 10 000 Kč. Nemusí mít složité ovládání. Vlastně by ho spínalo 2x denně HDO.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Jaký princip?
Teplo?
Nebo elektroosmoza?
Nebo snad nějaká "kouzelná skříňka" ve stylu AQUAPOL?

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

Sorry, nepochopil jsem z původního dotazu, že jde o zatopený sklep. Proto jsem příspěvek o izolacích smazal.
Naposledy upravil(a) jirkati dne 18 led 2021, 18:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#4 Příspěvek od ZVUK2000 »

Jde o zatopení. Jednou za x let záplavy. Bohužel vloni 2x :evil:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

ZVUK2000 píše:Doporučte nějaký vysoušeč do sklepa. Cena do 10 000 Kč. Nemusí mít složité ovládání. Vlastně by ho spínalo 2x denně HDO.
Za tu cenu jen kompresorová mobilní klimačka bez chobotu ven. Pak je to vlastně "přímotop" a vysoušeč dohromady. Akorát pokud není kam poslat vývod kondenzátu, tak tam budeš kmitat vylejvat kondenzát.
Sníží to sice vlhkost vzduchu ale rozhodně nic dlouhodobě nevysuší. Já to používám třeba při malování na urychlení schnutí stěn.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Však ano . Česky se ptána doporučení té přenosné klimošky s pdnosem vody . Doporučte mu nějakou . Já to nepoužívám , jen provozuji běžné klimy .

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

Přesně BOBOBO. Odtok bude zajištěn do kanálu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

S rovnakym principom (kompresor) sa predavaju odvlhcovace. To bude asi vhodnejsie na tento ucel.
Kondenzat najlepsie do kanalizacie. Ak nie je, tak nejakym malym cerpadlom von. Rucne to nosit von nebude nikto.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:S rovnakym principom (kompresor) sa predavaju odvlhcovace. To bude asi vhodnejsie na tento ucel.
Ty jsou ale většinou výkonější a tím dražší. Princip je totožnej, v účinnosti asi moc rozdíl nebude.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#10 Příspěvek od Sandal »

Mám kompresorovej https://www.dobraklima.cz/sinclair-cfo- ... ac-vzduchu Sušil jsem s ni vzduch aby mi vyschnul litý anhydrit. Má nádrž na vodu, i možnost odtoku hadicí ale už se asi neprodává.

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#11 Příspěvek od Lukar »

S tím spínáním přes HDO se výběr dost zužuje. Po vypnutí napájení musíš spustit ručně (nevím, jak jiné modely). Já mám například 4. rokem odvlhčovač vzduchu ARIE AP-12 odkaz : https://eshop.coolservis.cz/odvlhcovace ... cerna-mat/
(Ve tvém případě zkusit výkonnější model ARIE AP-20)

jsem naprosto spokojen - navíc 5 let záruka na kompresor. Můžeš použít 24 hod.časovač a nastavit provoz s levným tarifem.

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#12 Příspěvek od nokijec »

K tomu odstranění vzdušné vlhkosti trochu mojí zkušenosti.
Dvakrát se mi stalo během topného období, že jsem musel použít náhradní vytápění. Použil jsem mobilní klimu. Běželo to celý den - příkon asi 1000W.
V bytě zima, denně asi 10l vody do kyblíku. Jen jednou klesla vlhkost pod 40 proc.K tomu ještě kravál.
Teď topím peletovými horkovzdušnými kamny. Jedu na první výkonový stupeň v podstatě v eko módu, v bytě je teplo a je vysušený, že se nemůžu dostat na 40 procent. Bez misky vody na kamnech jsem na vlhkosti okolo 30 procent.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Vojín kefalín čo vy viete o hmotnosti vodných pár vo vzduche pri desiatich stupňoch a pri tridsaťpeť stupňoch ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Přesně tak, vlhkost se běžně měří v % RELATIVNÍCH - to znamená, že jsou vztažený k hodnotě 100% = obsah vodních par ve vzduchu O DANÝ TEPLOTĚ, KDY SE PRÁVĚ ZAČNOU SRÁŽET = je dosaženo rosnýho bodu. Proto se nejlíp vysušuje vytopením interiéru na vyšší teplotu, kdy kubík vzduchu pohltí větší váhu vodní páry a pak buď výměnou vzduchu za vnější, chladnější, kterej ale při stejný relativní vlhkosti obsahuje absolutně menší váhu vodní páry a ohřátím je schopnej ještě další vodu pohltit, nebo prudkým zchlazením = vymražením toho interiérovýho vzduchu pomocí klimy. Jak klima, tak vysoušeč se musejí používat zároveň s nějakým topným zdrojem, kterej bude dodávat teplo potřebný právě pro výpar vody ze stěn a podlahy - ideální je pak ještě doplnit ventilátor, kterej obsah vysoušený místnosti uvede do pohybu, aby se vlhčí vzduch z místa výparu rychlejc dostával pryč a na jeho místo přicházel sušší ohřátej vzduch od zdroje tepla ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#15 Příspěvek od sr71 »

mám už cca 7let tento a øekl bych že funguje dobøe
https://odvlhcovace-vzduchu.heureka.cz/ ... sQQAvD_BwE

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“