Stolní multimetr - automat s velkým displejem

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

Stolní multimetr - automat s velkým displejem

#1 Příspěvek od wlezley »

Zdravím přítomné. Můžete se mnou prosím pokecat, abych si nenatloukl hubu? Došly 9V baterky snad ve všem co doma je, tak bych rád něco na stůl a do zásuvky :-) Mám šanci na automat s displejem na který nebudu muset nasazovat brýle? Jde mi víc o praktičnost, neživím se tím ale nějaký servis a zázemí bych rád. Co třeba tohle? https://1url.cz/uzYNP Nebo hledat konkrétní značku, model?

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#2 Příspěvek od bdn »

Před koupí multimetru bych se podíval na přesnost měření. Zda není zbytečně malá nebo zbytečně velká.
Pokud se požaduje logování dat, tak předem se podívat jak vypadá dodávaný software pro PC.
Přínosné jsou recenze, youtube, internet atd.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Hlavne napis kolik mas na to penez.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ked nemas na HP/Agilent/Keysight, tak podla mna nema zmysel kupovat stolny. Tie lacne su prazdne krabice, vzadu je trafo a vpredu je elektronika z bezneho multimetra.

DO rucnych multimetrov odporucam kupit z Ciny 9V li-ion nabijacie baterie Okcell, nabijaju sa cez zabudovany micro USB konektor.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#5 Příspěvek od wlezley »

Připojení PC nevyužiji, stejně tak přesnost měření. Mnohem víc bych uvítal, rozsah měřených veličin. Prostě univerzální voják na bastlení. Říkal jsem si kolem 10 000Kč, +/-. Koupě z druhé ruky se trochu obávám :-(

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#6 Příspěvek od wlezley »

To jako fakt? Neměl jsem nikdy příležitost si vyzkoušet, ale tak nějak jsem myslel, že zdroj + měřák v polici je půlka bordelu na stole. Napevno, dobře čitelné, hned k použití. Bereš mi iluze.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

UT8804 sa snazi byt lepsi ako rucne multimetre, ale dost zle na mna posobi ten otocny prepinac.

Tiez chcem niekedy kupit starsi stolny HP, ale len kvoli presnosti a pripadne dalsim funkciam. Na bezne pouzitie mi viac vyhovuje obycajny rucny, pretoze casto potrebujem merat mimo stola a presnost tam nie je dolezita.


Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#9 Příspěvek od wlezley »

Ten AX8455 je dost šikovný a pěkná cenovka. Přitom jsem TME prohlížel ale jen přes google. V té diskusi taky kladné reakce. Zatím jednoznačný vítěz. Jen se zeptám, proč barevný ne? Blbě se čte? Já bych nejraději negativ (bílé číslice na černém pozadí), ale u toho 8455 je kontrast jako ďas, překvapivé.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Doporučuji starší HP34401A, to je pan multimetr. Za dobré peníze se ale shánějí čím dál hůř.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Barevny graficky displej jednoznacne ano. Citelnost je perfektni a mnozstvi funkci a prehlednost nastavovani je naprosto nesrovnatelna se segmentovymi. Jak jsem si na nej zvykl, uz bych jiny v zadnem pripade nechtel. Bohuzel cenove to vyjde vys nez mas strop. Jinak nez tyhle rucni multimetry vmontovane do skatule bych radeji koupil nejaky starsi jak doporucuje zaky. Da se obcas najit za 5-7k.

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#12 Příspěvek od nekmil »

Také vážně uvažuji o nějakém stolním "manometru".
U CONRADa mě zaujalo něco takového:

VOLTCRAFT VC-7055BT
VOLTCRAFT VC650BT

Nakonec jsem objednal ten VC-7055BT ale bohužel to dopadlo neslavně.
Přístroj přišel já vybalil, zapnul - zobrazilo se logo to následně zmizelo a dále se nedělo NIC. Tedy reklamace. Ale musím CONRADa pochválit, že peníze vrátili obratem.

Teď jsem koukal na TME a tam mají jakési OWONy jako novinku, které jsou naprosto shodné jako ty VOLTCRAFTy a ve všech třech verzích jsou o 2 tisíce levnější.

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#13 Příspěvek od microlan »

http://www.mericitechnika.cz/gw-instek-gdm-8341

//aha, už tu byl od hydrawerka
Naposledy upravil(a) microlan dne 20 led 2021, 12:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#14 Příspěvek od rezis »

Owon nebrat....taky jsem dlouho spekuloval až jsem koupil Keysight. A od té doby co ho mám lituji, že jsem si ho nepořídil dříve.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#15 Příspěvek od wlezley »

No, jenže šest nebo dvacet šest? Podle mě by TME neprodávala úplný drek a za ty prachy jsem rozhodnutý, škoda, že na to nejde někde kouknout. Ale co, pokochám se doma :-) Dík Hydrawerk i ostatním.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“