IRFP 260N

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

IRFP 260N

#1 Příspěvek od Celeron »

Kámoš mi přinesl procesorovou dvoukanálovou modelářskou nabíječku Hyperion EOS0615 Duo3+. Po zapnutí hodila typovou hlášku pak parametry nabíjení kanálu 1 a po dvou sekundách se pomalu údaj displeje vytratil a kromě podsvícení displeje totální mrtvola.
Rozebral jsem ji a zjistil že na kanále 1 je zcela rozprsknutej futrál N Hexfetu IRFP 260N. Tedy přečetl jsem to na druhým kanále. Když jsem Hexfeta odpojil, tak se to umírání displeje nekoná. Otázka je, zda není v kopru ještě něco jinýho. Taková exploze asi bude mít svůj důvod...

Dotaz, dnes si člověk nemůže moc vybírat. Je to docela "parní tranzistor" 200V/20A/300W a tak mám trochu obavy, co koupím. V AME skladem 0. V GME mají, píšou Infineon ale kdoví co to je. V TME mají jen IRFP260NPBF, nějak ale nemůžu nalýzt co je to PBF. A zase, kdoví co to je za rejži.
Farnell má taky Infineon ale nevím, jak to s ním teď po Brexitu funguje a za jak dlouho dodá. Co to je u Farnella kolem toho zda jsem plátce či neplátce DPH?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

PBF = Pb-Free = bez olova

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#3 Příspěvek od weed_smoker »

To PBF je cínování bezolovem,jinak to bude IRFP260 a jestli je pravý nebo ne,poznáš až dorazí.
Pár jich budu mít u našich ve stole,jenom jsou všecky použitý a některý se zkrácenejma vývodama. Taky potřebuju čas je najít,v tom stole je všeho hromada a hledá se v tom blbě.
Naposledy upravil(a) weed_smoker dne 23 led 2021, 11:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Nechci se nějak zastávat TME, ale nemám s jejich díly problém.
Na této pozici bych výběr součástky neviděl jako nějak kritický.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

weed_smoker píše: Taky potřebuju čas je najít,v tom stole je všeho hromada a hledá se v tom blbě.
A tak že by se kámoš stavil, jezdí často do PT model ve Skalici?
Krátký nohy nevadí, trand je na hraně pomocný desky připájenej až za ty zesílený vývody těsně u futrálu. Myslím, že 2 ks by stačily.
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Myslím, že starý plasmy byly dobrým dárcem "parních" poctivých fetů.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

mi-ro píše:Myslím, že starý plasmy byly dobrým dárcem "parních" poctivých fetů.
Najdeš aspoň jeden? Našel jsem IRFP460P, ten je napěťovně 2,5 x vejš ale Idm 3 x míň a Rds řádově vyšší. V zapojení by to asi nedal. Dávat ho tam na zkoušku je pakárna, hrozná prostorová montáž.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Miro dodal parního Feta ze starý plazmy 300V/50A/300W/0,05R, za což mu zde děkuji. Musel jsem obnovit teplovodivku na chladiči, původní se drobila a asi už moc neteplovodila, což s částečně zacpaným chladičem určitě původnímu fetu moc ke zdraví neprospělo.
Nabíječka maká oba kanály jak má. Kdyby v tom bylo v kopru ještě něco dalšího, tak bez dokumentace asi směr SD. Půlka švábů bez popisu a montáž téměř kubického charakteru tlusý vodiče křížem krážem. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#9 Příspěvek od Cust »

Celeron: U Farnelu, když jsem brzy ráno objednal, na druhý den odpoledne jsem to měl na stole. Teď když jsem objednal, tak se to ten druhý den válelo někde v Německu na celnici. Tuším den max dva zdržení.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“