Canon Pixma MX310 - upchata hadicka, neoriginalny atrament

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Canon Pixma MX310 - upchata hadicka, neoriginalny atrament

#1 Příspěvek od rnbw »

Dostal som vyhodenu multifunkcnu tlaciaren Canon Pixma MX310. Hlava je sucastou cartridge, takze tu nehrozi "slavna" chyba B200. Cartridge som oplachol vodou a nieco to vytlacilo (ruzovu a zltu). Kupil som teda nove cartridge, ale este ich neosadil.

Je to cele zasrate od prachu, tak som si povedal, ze to vycistim. Povedal som si, ze vycistim aj ink abrosber a cistiacu stanicu. Je dost problem sa k tomu dostat, treba odmontovat z plastoveho spodku celu tlacovu mechaniku. Ale dobre som urobil.

Z cistiacej stanice vedu hadicky do cerpadla. Vybral som to von a v umyvadle zistil, ze cierna je upchata! Na jednom mieste bola tvrda. Podarilo sa to vysparat a spriechodnit. Upchate je to aj dalej smerom k cerpadlu, mozno aj v nom - takze musi ist tiez von. Pravdepodobne to sposobil neoriginalny atrament.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

B200 dejme tomu nehrozí, ale stejně bych byl ve střehu pokud si firmware bude hlídat ID kazet (asi není vyloučeno že mají lagoritmus na rozlišení "svých" od alternativních) a nebo expiraci celé tiskárny. To se pozná časem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Podarilo sa mi cerpadlo rozobrat, hadicku spriechodnit a zase to zlozit. Ked to tocim rukou, tak funguje. Dufam, ze to bude aj fungovat po namontovani.

Myslim, ze vsetky neoriginalne cartridge s integrovanou hlavou su recyklovane originalne. Nesmiem akurat zabudnut vynulovat pocitadlo ink absorber (postup je v servisnom manuali).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Po zlozeni vsetko funguje. "Nove" neoriginalne cartridge ukazuju, ze su prazdne, ale kontrola sa da vypnut (pri chybovom hlaseni podrzat STOP/RESET 5 sekund, vypne to kontrolu do vymeny cartridgov), takze tlac funguje.

Zobrazovalo to "WAITING FOR REPORT" vo fax mode. Treba nastavit "MENU->RX SETTINGS->AUTO PRINT RX->PRINT WHEN NO INK = ON". Vyliezlo z toho potom niekolko reportov, ktore sa tam nahromadili od povodneho majitela :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Druhy kus MX310 - z roboty. Pred zacatim tlace sa pokusi pohnut vozikom smerom doprava (do parkovacej pozicie), nieco cvakne (asi preskoci remen) a ukaze chybu 5100. Asi je ten "parkovaci" mechanizmus zatuhnuty (aj ked rukou sa tam vozik pohnut da), pripadne volny remen.

Ale hned vidim, ze ciapocka na ciernu hlavu je plna az po okraj zaschnuteho atramentu - takze to bude komplet zapchate tiez. Cartridge su originalne, ale neviem ci vzdy boli.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Takze hadicka bola zaschnuta a tvrda len na konci, v umyvadle sa to podarilo po chvile namahy vycistit aj bez rozoberania cerpadla. Po kompletnom vycisteni to chodi, chyba 5100 sa uz nevratila.

Akurat tlaci prazdne papiere, lebo cartridge su asi beznadejne zaschnute (predpokladam, ze sa to niekolko rokov nepouzivalo).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Připomínáš mi můj boj s Brother MFC 6490 CW. Sice jsem ji taky zprovoznil po totálním rozebrání a vyčištění úplně všeho ale už jen naplnějí těch 60 cm dlouhých hadiček od zásobníku do hlavy mě stálo půlku obsahu nových cartrige. No a druhou půlku sežralo během měsíce autočištění. Takže jsem to vzdal a používám jen její A3 scaner do PDF na USB flešku.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Keby toto malo automaticke cistenie, tak by to nezaschlo. Treba aspon kazdy mesiac, najviac dva, aspon jednu stranu vytlacit, inak uz vidiet na teste, ze niektore trysky zasychaju.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Objavil som vo fotaku fotku, ako to vyzeralo zaschnute.
Přílohy
canon_mx-310_zapcha.jpg

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“