Zlobí klávesnice u notebooku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jardas4

Zlobí klávesnice u notebooku

#1 Příspěvek od jardas4 »

Zdravím,
mùj notebook fungoval bez problémù. Jednou jsem ho rozebral a zaèaly zlobit tlaèítka. Nejdøív to byla jan klávesa F1 a pak F2. Teï už to je POIUREWQ, levý CTRL a delete. Zaèíná to být špatné. Když jsem ho rozebíral a zkoušel za chodu kontakty, tak podle natoèení klávesnice nìkdy ta horní øada kláves fungovala, ale když jsem zasadil zpátky do booku, tak zase nic. Z tohoto usuzuji, že by to mohly být nìjaké studené spoje, nebo nìco obdobného. Prosím o radu, co s tím

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DiGiCo »

To by mohla být "vymačkaná" fólie pod tlačítky. Jediné spolehlivé řešení je výměna klávesnice, znám pár lidí, co se pokoušeli podobnou závadu opravit a většinou to dopadlo ta, že klávesnice umřela úplně. Sehnat novou klávesnici na většinu značek ntb není až takový problém, v ČR u autorizovaných servisů nebo v zahraničí na e-bay a podobně.

Uživatelský avatar
telman
Příspěvky: 86
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od telman »

Ja som mal podobný problém, zakaždým mi nefungovala nejaká časť tlačítok. Stačilo opatrne očistiť široký plochý vodič od klávesnice a príslušný konektor, v ktorom je upevnený. Pozor na "hrubé" čistenie!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Presne tak - casto byva problem v pripojeni klavesnice na dosku. Bud oskrabane kontakty alebo aj zlomeny ten plochy kabel a problem sa objavi spravidla po rozobrati.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Zdravím tak nějak to dopadá když se někdo jen koukne. Jaký je to noteboook? Tedy jake pripojeni do desky ma ta klavesnice. Más ji tam dobre zaaretovánu? paskovy vodic neni nikde natrzen? Konektor na desce drzi dobre? Jinak u nekterych asusu pokud prehazis pri skladani srouby tak se dotknou na par mistech desky a bud prerusi nebo jen zkratuji privod od PS2 pod cip a nejedou nejake klavesy. Take uz jsem mel asi 3 a oprava neni vubec levna. Jo sranda musi byt :wink:
Internet - metla lidstva

jardas4

#6 Příspěvek od jardas4 »

No právì, tak jsem na to koukal a ten páskový kabel má natrženy anebo spíše pøetrženy dva vodièe.....Dá seto nìjak opravit?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Nová klavesnice řeší tvůj problém :) To nespravis je to jen jakysi zapeceny prach na slide
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Opravit sa to da ked sa velmi chce (tzn. nova klavesnica sa neda zohnat), ale nie je to ziadna sranda.

jardas4

#9 Příspěvek od jardas4 »

Jakou technikou se to dá opravit? Myslím si, že pájením bych si ten pásek akorát natavil. Máte nìkdo zkušenosti, nebo nápad, jak to dát dohromady?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Ak je to len priehladna folia a na nej nanesene vodive spoje, tak vodivym lakom (vnutri klavesnice funguje bez problemov). Problem je ten, ze na tom "kabli" byvaju tie spoje vnutri medzi dvoma vrstvami folie, takze zoskrabat jednu vrstvu a vodivym lakom "dokreslit" spoj.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#11 Příspěvek od Radix »

V největší nouzi se ta fólie v místě "vodičů" musí nějak zdrsnit (šábrem) a vodič namalovat velmi měkkou tužkou (alespoň 4B) a třeba ještě vhodným lakem přelakovat.

jardas4

#12 Příspěvek od jardas4 »

Já tam mám v jednom místì 1cm dlouhou díru, ve který potøebuju udìlat spoj, má ta tužka takovou vodivost, aby to staèilo?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#13 Příspěvek od Radix »

Tužkou se takhle dělají i vodivé spojky při přetaktování procesorů.

jardas4

#14 Příspěvek od jardas4 »

Slyšel jsem, že by šla použít cpu páska, co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#15 Příspěvek od Radix »

Zkoušel bych všechno, o čem bych si myslel, že by to s tím mohlo jít.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“