Youtube ve vyhledávání videi preferovat cz videa

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Youtube ve vyhledávání videi preferovat cz videa

#1 Příspěvek od robo »

Furt jsem to toleroval ale dnes už ne. Jde youtube přimět aby při vyhledávání videi preferoval videa v češtině a pak až v jiném jazyku?
Pamatuji časy kdy se dalo ve filtru nastavit preferovaný jazyk. Měl jsem tam cz a první videa byli v češtině, pokud takové bylo. Od nějaké doby tahle možnost zmizela. Dost mě to prudí a raději mám mateřský jazyk. Neexistuje nějaký fígl-doplněk do chromu který by tohle zastoupil? Občas zkusím za název napsat něco v češtině nebo cz ale komplikuje to vyhledávání. Děkuji

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#2 Příspěvek od houmr »

Výsledky hledání na Youtube je jedna velká tragédie. Když pominu, že obvykle nehledá podle toho co zadám do hledací řádky, tak mi ve výsledcích vadí neustále opakování některých protěžovaných videí, pak videa, která s hledáním vůbec nesouvisí, ale souvisí třeba s videi, které jsem prohlížel v minulosti, nemožnost nějak vyfiltrovat videa, která jsem už viděl apod.
Zkrátka mnoho důvodů v případě, kdyby tu byla jiná stejně úspěšná platforma, proč Youtube ignorovat. Ale bohužel jde prakticky o monopol...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Jo, je to katastrofa, vadí mi tam toho daleko víc. Neumí nabízet videa jen z oborů, který mě zajímají, cpe mi tam jazyky, který ani neumím pojmenovat... Můžu stokrát klikat na "nezajímá mě" a "kanál nedoporučovat" a stejně mi to při dalším nabízí zase podobný sračky.
Důsledně dodržuju, že přihlášenej na YT sleduju jen a pouze videa z oboru. Hovadiny, jen nepřihlášenej a v anonymním režimu, a stejně je to k ničemu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Možná by pomohlo zeditovat si cookies. :wink:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Ty pravidelně mažu (jednou za měsíc, dva), ale když už se přihlašuju, očekával bych, že preference videí budou někde v profilu uživatele, však se nepřihlašuju jen na jednom stroji, tak bych chtěl mít všude stejný nastavení. Prostě to nemá smysl, ty jejich doporučující algoritmy jsou k ničemu, anebo prostě záměrně nabízí třetinu odpadu úplně mimo, hlavně když to sledují jiní dementi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Google je uz v riti, ani normalne hladanie nefunguje. Hlada to uplne ine veci ako zadam a uz ignoruje aj uvodzovky.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#7 Příspěvek od Osmdesat »

Možnosti zásahu uživatele do chodu jakékoliv aplikace se zužují s rostoucí mocí jejího tvůrce a pocitem, že on ví nejlépe, co uživatel potřebuje. Za chvíli na Youtubu nebude možnost vyhledávání vůbec a Youtube sám určí, na co se budeme dívat :lol:

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#8 Příspěvek od piCZus »

Chtít tohle po globální službě je přece nesmysl a můžu se vztekat nebo prskat jak chci. To je jako kdybych přišel do železářství a chtěl jenom české podložky.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#9 Příspěvek od serviceman »

Dám za klíčové slovo "czech," což neznamená vždy, že to bude v češtině, ale alespoň jsou na prvních místech výsledky něčeho, co se odehrává v Česku.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

google ví že žiju v česku, že můj rodný jazyk je český, pohybuji se hlavně po českém webu, nakupuji v obchodech sídlící v česku, jazykovou mutaci google používám českou.... To je takový problém filtrovat videa podle toho? Když to kdysi šlo proč to nejde teď. Protože si to google tak usmyslel a pokud se ti to nelíbí je nám jedno, stejně se vrátíš a budeš to používat protože alternativa neexistuje.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#11 Příspěvek od piCZus »

Chtít tohle od globální firmy, živící se reklamou?
Na prvních místech vyhledávání bývají nejen placené odkazy, ale i odkazy které jsou sledované a tím pádem vydělávají.
Schválně by mě zajímalo, co tak důležitého hledáš, že po zadání slov v českém jazyce, to nevyplivne aspoň nějaký relevantní výsledek.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#12 Příspěvek od Osmdesat »

Můžeš taky zkusit hledání přes Gúgl. Hledaný obsah dej, "videa", dej "nástroje", nalevo vyber "stránky pouze česky", zdroj "youtube".

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“