Nabíjení noteboku DELL LATITUDE E5410

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karel58
Příspěvky: 27
Registrován: 26 led 2021, 01:00

Nabíjení noteboku DELL LATITUDE E5410

#1 Příspěvek od Karel58 »

Mohl bych vás poprosit o radu?

Mám notebook dell latitude E5410. Ted´ jsem si přikoupil úplně novou nabíječku do auta, pro dell- 65W a notebook s ní nenabíjí baterii (nerozsvítí se kontrolka nabíjení), ale jinak obrazovka se rozsvítí více, jako když je připojena v nabíječce 230V. Takže ntb je schopen normálně práce. Všechno funguje normálně, jen kontrolka nabíjení baterie se nerosvítí a baterie se nenabíjí, ani nevybíjí ( např. pořád je na 78% )

Z nabíječky ze sítě 230V, vše funguje normálně.
Zásuvka autozapalovače má napětí 14.4V

Co jsem tak zjistil, tak firma dell má nějakou speciální identifikaci nabíječek, tak jestli se nemusí jen něco přepnou v biosu, i pro fungování autonabíječky.

V biosu připojená autonabíječka - hlásí : Unknown
- sítová funkční nabíječka 230V hlásí : 65W

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Strednym pinom konektora sa identifikuje typ (vykon) zdroja (digitalne cez 1-wire). Ta tvoja autonabijacka to nepodporuje, takze notebook sice funguje ale nenabija. Vratit a kupit inu, ktora skutocne s DELLom funguje.

Uživatelský avatar
Karel58
Příspěvky: 27
Registrován: 26 led 2021, 01:00

#3 Příspěvek od Karel58 »

rnbw píše:Strednym pinom konektora sa identifikuje typ (vykon) zdroja (digitalne cez 1-wire). Ta tvoja autonabijacka to nepodporuje, takze notebook sice funguje ale nenabija. Vratit a kupit inu, ktora skutocne s DELLom funguje.
To tedy znamená, že bych např. u nabíječek dell 65W a 90W, viděl na osciloskopu různé průběhy napětí, díky kterým ntb rozpozná výkon nabíječky?

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#4 Příspěvek od passion »

Je to 1wire protokol komunikácie. Notebook ním komunikuje s nabíjačkou a podľa toho, čo sa od nej dozvie po 1wire, sa notebook zariadi.
Diel1
Diel2
Diel3
Diel4
Podklady ku stavbe

Uživatelský avatar
Karel58
Příspěvky: 27
Registrován: 26 led 2021, 01:00

#5 Příspěvek od Karel58 »

Jen pro zajímavost, autonabíječku 65W, jsem vyměnil za 90W, oboje byly od firmy MOVANO, přímo pro tento DELL latitude E5410 určeny a ta už teda nabíjí, ale musí být notebook vypnutý. Při zapnutým notebooku, můžu normálně pracovat z adaptéru, jen případné dobití baterie proběhne až když vypnu ntb. Řešit už to asi nebudu, pro obyčejný provoz se takto fungovat nechá...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“