Ventilator Rodin HEP 120 p

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

Ventilator Rodin HEP 120 p

#1 Příspěvek od katrops »

Ventilátor mám v koupelně 8 let. Elektrikář ho nastavil na 4 minuty. Nyní se zničehonic prodloužil interval na cca 10 minut. Myslel jsem, že to je z důvodu zaprášení ventilátoru. Ten jsem důkladně vyčistil, ale na délku intervalu to nemělo žádný vliv.
Co s tím 10 minut se mi zdá mnoho a nevím jak to seřídit na kratší dobu. Zkoušel jsem oddělat kryt pod, kterým jsou asi nějaká seřizovací kolečka? Ale nešlo mi to, bojím se, že něco ulomim.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Jestli je to opravdu HEF 120 P, tak musí být časovač někde mimo ventilátor - nejspíš pod vypínačem.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Náhlá změna času o +150% je téměř jistě způsobená závadou, takže seřízení asi nepomůže. V podobném případě byl vadný kontakt na trimru v obvodu RC článku, čas pak skočil na maximum, dané pevným sériovým odporem. Možná závada záleží na konkrétním zapojení.

Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

#4 Příspěvek od katrops »

Je to záhada, ale dnes se to zase vrátilo na ty původní 4 minuty.
Nic jsem s tím nedělal. Jen to včerejší čištění,ale hned po tom čištění to včera bylo 10 minut.

Uživatelský avatar
Koloman
Příspěvky: 87
Registrován: 20 dub 2019, 02:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od Koloman »

Ahoj,, nechaj to v pohode je to inteligentný ventilátor !!!!

Uživatelský avatar
katrops
Příspěvky: 81
Registrován: 19 říj 2007, 02:00

#6 Příspěvek od katrops »

Koloman píše:Ahoj,, nechaj to v pohode je to inteligentný ventilátor !!!!
No nevím zda to bylo myšleno ironicky nebo vážně.
Dnes zase 10minut,tak to už řešit tedy nebudu.

Bude možná větší spotřeba elektřiny, ale menší riziko tvorby plísně. Něco za něco.😁

Uživatelský avatar
Koloman
Příspěvky: 87
Registrován: 20 dub 2019, 02:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od Koloman »

Ahoj,aj mne to blblo a neriešim to v zime je všetko inak.Manželka je tiež v tomto zimnom období neako inak načasovaná ako ten náš ventilátor!!! Hlavne ,že sme negatívny ale pozitívne myslíme!! Prajem vela zdravia všetkým na fore!!!!!!73

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Pro koupelnu jsou 4 minuty stejně krátká doba. Osobně mám nastaveno 25 minut, protože po koupání je v prostoru 2×2,3 m páry jak v sauně. Ventilátor Ø 120 se spíná samostatným tlačítkem, aby zbytečně nejel po každém zhasnutí světla.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“