Výměna LCD u mobilu se skleněným krytem

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

Výměna LCD u mobilu se skleněným krytem

#1 Příspěvek od marat »

Zdravím chlapi,

servisem mobilních telefonů se profesionálně nezabývám, ale uvažuju nad koupí čínského předehřevu pro domácí a sousedské opravy.
Zatím ty výměny LCD bastlím s horkovzdušnou pájkou, ale to není ono . Nějak nemám koule na to, ten mobil pořádně ohřát a když sundavám display, tak si buď ožvejkám hrany rámu nebo mi praskne sklo na zadním krytu. To je vůbec kapitola sama pro sebe...Vy to fakt dokážete někdo sundat bez ztráty kytičky? Stačí malý průhyb a je tam pavouk.

Máte nějaký tip na ten předehřev, aby se LCD pěkně slouplo, jak to rádi předvádí na Youtube. Že se mi to asi nevrátí je mi jasné, ale ...co...:D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Pouzij fen nebo horkovzdusnou pistoli. Pajecka je na to slaba. Poradne nahrat a trpelive pomaliku odloupavat. Ubastli si radeji nejaky drzak na ten fen aby na to mohl foukat pri praci stale a nechladlo ti to, pripadne kontrolu teploty vzduchu s cidlem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Otvaral som Salsung Galaxy A5 2017. Nikdy predtym som to nerobil a zadny kryt (zo skla) nepraskol, ani som neznicil hrany.

Pouzil som teplovzdusnu pistol s regulaciou teploty a prisavku. Musi sa to poriadne nahriat, inak lepidlo nepovoli.
Pomoze aj izopropanol - v nejakej flaske s tenkym vyvodom, naliat ho trochu do strbiny. Funguje aj na odlepenie prilepenych baterii.

Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

#4 Příspěvek od marat »

Kolik ten telefon vlastně snese °C?
Já kolikrát ten zničený display nahřál, že se naněj nedal šáhnout a stejně se zmetek ani nehnul. Pak už ztrácím nervy a beru do ruky lámací nůž, abych si to v rohu přizvednul. :(

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#5 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, já používám na ohřátí LCD takovou žehličku, co se používá, na olepování hran lamino desek, vypadá jako klasická žehlička. Mám ji otočenou žehlící plochou nahoru, připevněná je na podstavci. Teplotu jsem nastavil na přibližně 80 stupňů pomocí teploměru. Používáním to třeba i pro výměnu led diod na pásku podsvitu TV. Teplotu si nastavuji pomocí toho teploměru.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

v praci mame na nahrivani telefonu a ruznych jinych kramu tady toto http://www.hotair.pl/sklep/details/1897

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“