LG 42LM670S nestartuje

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
devilstar
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2004, 02:00

LG 42LM670S nestartuje

#1 Příspěvek od devilstar »

Caute borci. Pokazil sa mi tv LG 42LM670S a nechce nabehnut. Po zapnuti cervena dioda na TV iba blika a neskor zhasne. Meral som na napajacej deske a nameral som dane hodnoty zaznacene na foto. Na pin-e PWR-ON nemam 24V , ale len nieco okolo 3V. Nestretli ste sa s takouto poruchou prosim vas? Dakujem velmi pekne za odpoved.
Přílohy
IMG_20210302_200430.jpg
IMG_20210302_200423.jpg
IMG_20210302_200413.jpg

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

A co když telka naběhla, jen nesvítí podsvit? Díval ses na display?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
miromatus
Příspěvky: 350
Registrován: 11 pro 2004, 01:00
Bydliště: SK Levice

#3 Příspěvek od miromatus »

Ten konektor, kde meriaš PWR-ON je dvojradový

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#4 Příspěvek od JoDiK »

devilstar píše:Na pin-e PWR-ON nemam 24V , ale len nieco okolo 3V
Jestli se orientuješ podle tohodle:
Obrázek
Tak těch 24V není pro PWR-ON ale pro sousední pin (z téhle strany není vidět)
Přílohy
pwron24.jpg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Na PWR-ON nemůžeš mít žádné napětí větší než 5 V. Je to totiž Standby, který jeho přepnutím zapíná právě těch 24 V a 12 V pro další desku a podsvit.
Takže když to pomocí DO zapneš je na tom P201 24 V či 12 V? A jak vypadá stav napětí při vypnutí TV?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Na tom prvním obrázku vidím na Q 601 na prostředním pinu studenta, nebude to mít nějaký vliv?

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od rayx »

Není to student, ale vyhřátý a prasklý spoj :wink:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od otakarv »

rayx píše:Není to student, ale vyhřátý a prasklý spoj :wink:
A jak jinak se říká takovému spoji? :wink:

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#9 Příspěvek od jardafiala »

Tazatel se ještě nezmínil, co se děje na pinu PWR ON/OFF při pokusu o zapnutí případně jestli jenom nechybí 24V pro podsvit...?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Na Drainu 601 je nýtovaný spoj. Ne že by se někdy nevyhřály ale bývá to spíše velmi vyjímečně. PS pokud stavová led zabliká (bootuje) a dále nesvítí, nejspíš systém pracuje. Co ten podsvit? Vždyť je to LG!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od rayx »

Autor vlákna asi neví, jak zkontrolovat display bez podsvitu, ani nevíme, jestli to má na nějakém zdroji pro obsah (video+zvuk), nebo to testuje bez ... Natož že by napsal, kolikrát ta stavová ledka blikne :D

@otakarv: Student je špatný hned po pájení, vyhřátý je OK až do vyhřátí. Je to detail, já to taky nerozlišoval až do prozření :)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Jen nápověda, buď zkontroluj funkčnost TV přídavným podsvícením displaye v místech, kde se nachází logo, menu....a nebo připojit signál pomoci SCARTu, tím se TV nuceně přepne do režimu AV a měl by naskočit (po zesílení) zvuk. A nebo pro fifáky, připoj telku přes měřič spotřeby. Ve stby má do 1W. Po zapnutí, bez podsvitu více jak 10W. Musí zareagovat na povel OFF rozsvícením stavové ledky. Víc už mě nenapadá.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
devilstar
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2004, 02:00

#13 Příspěvek od devilstar »

Prepacte, mal som dost prace. Cez vikend sa na to pozriem blizsie. Podsvit som pozeral, nic sa nedeje. Vobec ziadne logo. Ani zvuk po pripojeni scart. Cez vikend to premeriam este lepsie. Dakujem za rady. Dam vediet

Uživatelský avatar
devilstar
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2004, 02:00

#14 Příspěvek od devilstar »

Dnes som to premeral a na tej P201 pri vypnutej telke mam 0V tam kde ma byt 12V a 24V a pri zapnutej tam je aj 12V a aj 24V. Na PWR_ON mam pri zapnutej telke 3,5V. Podsvietenie som preveroval svetlom a ziadne logo nesvieti. Ani ten test cez SCART nejde. Pri zapnuti stavova dioda na TV blika dlha, kratka,kratka,kratka a toto sa opakuje 7x az nasledne sa TV vypne. Idem skusit pohladat manual ci tam tato detekcia diodou nebude uvedena. Zohnal som aj druhu celu dosku, ale rovnaky scenar. Takze asi bude zavada na druhej doske :(

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#15 Příspěvek od Syron »

Musíš mít velmi silné světlo a svítit z boku podél displeje. A změř ten odběr. pokud nemáš Wattmetr, změř aspoň odběr proudu a napiš sem. Na desky se zatím vybodni. A ještě: když zhasne červená ledka a tv reaguje na DO rozsvícením červené LED, je závada velmi pravděpodobně v podsvitu! Změř napětí na konektoru pro podsvit co nejdřív po zapnutí TV. Na všech přívodech k led podsvícení.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“