fsfr1700xc- náhrada ve zdroji TV Samsung

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

fsfr1700xc- náhrada ve zdroji TV Samsung

#1 Příspěvek od mi-ro »

U TV Samsung umřel hlavní zdroj, resp. driver fsfr1700xc. Datasheet je ale švába k dodání nějak nemůžu u nás dohledat. Neznáte nějakou přímou náhradu nebo kde by byl dostupný? Dík
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

AME, jenom mu natvaruješ vývody.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Pomohlo, dík.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#4 Příspěvek od judeware »

Sháněl jsem ho do typu UE46F5000AW. Jezevcova náhrada byla nedostupná, po přímém dotazu onu náhradu v AME jednorázově objednali a zabralo to ("funguje to"). Aktuálně mají skladem ještě jeden.

Drbání silikonu na horní straně byla otrava, tvarování vývodů jakbysmet.

[1&2]
• Do jaké míry se profík zabývá čištěním před/během/po servisním zásahu? Mě tam ten silikonový humus dost vadil, ovšem úplně do krásy to udělat nešlo. Na dolní straně pomohlo ředidlo C6000, taky jen letmo (dělal jsem to tajně v pracovní době). :D
• Jakým způsobem udržujete pořádek, co se týče, příslušenství, šroubků apod.? Originál šroubky k chladiči FSFR zřejmě zůstaly na firmě, když jsem před dvěma lety doloval integráč ven (abych pak částečně rezignoval, když zrovna nebyl k mání). Sáhnul jsem do zásob metrických japončíků (M3 -> pérovka -> velká podložka) a měl jsem štěstí, vypadá to "skoro" jako orignál.
[3&4]
• Co zbavování útrob přístrojů prachu? Mě vadí i pouhý "prašný film", takže když to nevadí elektru, angažuju švédskou utěrku a následně bezolejový kompresor. I na té izolační podložce a kabelech mi ten čurbes vadil. 8-)
Přílohy
Po montáži desky jsem umanutě vydrbal i destičku s joystickem
Po montáži desky jsem umanutě vydrbal i destičku s joystickem
Očista zadku
Očista zadku
Pájeno a čištěno
Pájeno a čištěno
Výměna FSFR... Šroubky vzorně křížem na dvanácté hodině. :-D
Výměna FSFR... Šroubky vzorně křížem na dvanácté hodině. :-D
Naposledy upravil(a) judeware dne 27 črc 2023, 23:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Zabudol si na hlavnu vec - funguje to?

Len vyfukam kompresorom bordel a najvacsi humus utriem papierovymi utierkami (vlhkou a potom suchou). Zvysky tavidla po spajkovani necistim, okrem specialnych pripadov (mnohopinove SMD IO, kde potrebujem merakom zistit, ci su vsetky piny prispajkovane a neskratovane).

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

judeware píše: • Jakým způsobem udržujete pořádek, co se týče, příslušenství, šroubků apod.?

Nejsem sice odborník ale když rozdělávám nějaký přístroj a vím že jej ještě ten den nebudu opět skládat kvůli objednávání náhradních dílů tak jednotlivé moduly, části ukládám do papírových krabic většinou od bot. Na šroubky a a podobné malé věci mi složí zásoba plastových krabiček od léků a podobně. Žena ví že je používám tak mě jími zásobuje když se nějaká vyprázdní. :wink:
judeware píše: • Co zbavování útrob přístrojů prachu?
Na prach používám vysávač a štětec. Štětcem ten prach uvolňuji a přiloženou hubici vysávače jej odsávám.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“