Soubor nejde smazat

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

Soubor nejde smazat

#1 Příspěvek od Olchor »

Mám notas Dell5530, W10. Stahnul jsem z uloz.to film ve formátu avi. Byl ale nějaký poškozený, VLC ho přehrává, ale trhaně. Nabízí sice opravu, ale tu se nedaří dokončit. Problém je, že soubor ( je na ploše) nejde žádným způsobem smazat, přejmenovat ani přesunout. Žádné hlášení. Při každé takovém pokusu obrazovka blikne a obnoví se původní stav. Kontrola antivirem negativní. Už jsem vzkoušel všechno možné ( kromě přeformátování) a nic. Co s tím?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Nabootovat třeba miniwinxp z CD a smazat.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Mohl by pomoct Unlocker.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Kdyz je soubor nakoply, nekdy to dela pokus o zobrazeni nahledu. Restartuj pc, otevri plochu v nejakem spravci souboru kde se nezobrazuji nahledy a zkus to smazat. Unlocker je taky dobra volba. Nebo spust win v nouzovem rezimu a zkus to smazat tam.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Přinejhorším nabootovat z flashky nějakej live Linux - Ubuntu, Mint nebo prostě NĚJAKEJ, normálně se proklikat do adresáře "C/Users/*uživatel*/Desktop", tam najít příslušnej soubor a smazat.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#6 Příspěvek od Olchor »

Tak unlocker pomohl, díky. Sice se trochu cukal, když jsem soubor přetáhl z plochy přímo do jeho okna tak hlásil, že soubor nenalezl, ale přesto ho ( zdá se) smazal.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“