Přerostlej Ajfoun

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Přerostlej Ajfoun

#1 Příspěvek od Celeron »

Kámoš mě přinesl nějakýho přerostlýho Ajfouna, že to nende. Táhnul jsem to 20 metrů domů a do patra a funím jak lokomotíva. Ta sviňka má na mincíři 24kg! 8O Jen ten futrál je z 4 mm Al plechu. Zatím zkoumám, kudy se do toho leze, šroubky nikde žádný. No v nejhorším rozbruška nebo autogén. :lol:
Vypadá to, že to je G5 Hackintosh.
Přílohy
Přerostlej Ajfoun.jpg
Naposledy upravil(a) Celeron dne 24 bře 2021, 17:31, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

PowerMac G5

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#3 Příspěvek od vladodyno »


Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Kdepak, uvnitř je něco jinýho.
Přílohy
no kurňa dvojtá vodárna.jpg
na PC to moc nevypadá.jpg
rozdělanej dekl.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Vypadá to že v hajzlu zdroj. Jak tak na to koukám, tak je to ta placka ve dně a aby šla vyndat musí ven ta vodárna a mámaprkno. No to je žrádlo...

Ale zato první počítadlo, co má uvnitř papírovou dokumentaci. 8O
Je v tom:
Power Mac G5 Quard 2,5GHz, 4,5GB RAM
PPP modem, Bluetooth, 2x Ethernet, AirPort, DVD R/W, HDD Samsung 500GB, 2 x zvukovka, (Burr Down PCM3052 a Crystal CS84), FireWire, Nvidia GeForce 6600. .
Systém Mac OS X 10.5.8 Darwin 9.8.0
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

To vodne chladenie vraj zvykne tiect. Tak pozor na to, je to naplnene nejakym svinstvom.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

V tom chlazení by mohl být třeba i glykol?
Potom je potřeba být opravdu opatrný.
A co se dívám na ty fotky, tak už to mžná prolíná?

Umístění zdroje je fakt na prd, zlatý ATX bedny...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Bejvá v tom obdoba Fridexu. Druhou variantou je čistá destilka, jenže ta jak přijde do kontaktu s určitýma kovama, tak se začne "sytit" a vytvářet si oxidy. Glykolový vodný roztoky s inhibitorama koroze pro hnilík a měď případně i železo udělají daleko lepší službu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Do háje, vůbec nemůžu přijít na to, jak vyndat to chlazení. Na straně vevnitř bedny jsou jednoznačně kuželový vodítka pro montáž ale na druhý straně u bočnice bedny ty vodítka nejsou. Vypadá to že tam je něco alá pant a chlazení se přiklopí na ty kuželový vodítka. Uprostřed vodárny jsou čtyři inbusy na asi 20 mm tyčkách, to budou nejspíš demontážní šrouby, proč by jinak byly prodloužený. Nojo, ale inbus klíč 4 mm dlouhý 17 cm abych se tam k nim mezi hadicema a chladičem vůbec dostal, tak to teda jistě nemám....
🤐 Steve, v tý G5 je kromě tyhle dvoučerpadlový vodárny dalších 7!!! ventilátorů 80-90 mm průměr. :roll: To musí za běhu řvát jak Viktorka u splavu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Predpokladam, ze to ma regulaciu otacok a nebezi to naplno.

Ale je to typicky produkt Apple. Nezmyselne draha konstrukcia, pritom tazko servisovatelna.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Boha jeho, já se podělám do žlutejch kalhot. Jsou tam 4 přívody k motorům čerpadel a každej je 6mm² lano. Přitom tam je napsáno 12V 20W !!!!! Na to by stačil průřez 1 mm² ať nežeru. :roll:
Ale to není všechno, je to připojený očkama pod inbusy s pětihranem!! kterej má uprostřed vystouplou jehlu!! 8O :roll: :puke: Nerozebíratelný....

Zlatej šikmovokej soudruh nebo dítě. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Otázkou vlastně je, proč to opravovat. Tu potvoru dneska překoná asi libovolné dvoujádro...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#13 Příspěvek od keemo »

tohle je tak prace pro autorizovany apple servis. jestli si to majitel koupil a nema to z vrakace tak urcite bude mit i na opravu....

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Pokračování. Uříznul jsem 4 mm inbus a kupodivu jde strčit do prodloužení sady pidibitů z Lidlu. Ty prodloužený inbusy 4 mm jsem vyšrouboval. Do těch pětihranů se mi podařilo narvat vhodnej šroubovák a povolit je. Pak tam byly ještě další 4 inbusy, který drží tu vodárnu. Na jedný straně se začala kejvat, na druhý né. Pak jsem našel ještě další 2 inbusy schovaný pod vodním chladičem, kuličkáčem našikmo to šlo povolit, jinak bych musel zase řešit inbusy 3mm. To je hrozná konstrukce. :roll:
Pak už šla vodárna s procesorama vyndat. Ty lana 6 mm² nejsou jen větráky ale hlavně měniče procesorů. Tak se Steve trochu omlouvám.
Blok procesoru váží skoro 7 kg.
Zdroj ale zatím vyndat nešel, muselo se odšroubovat kupa páskových propojů mezi zdrojem a základovkou. Ale zdroj stejně nešel vyklonit a vytáhnout, musela ven i základovka. :roll: Pak už konečně šel zdroj ven. Kurňa, další dva větráky, tedy celkem 9 ventilátorů a dvě čerpadla na chlazení. :roll:
No a rozdeklovanej zdroj viz fotka. To jsou asi tak tři PC zdroje v kupě. Viditelně ani čuchometrický nic v poškozenýho není. Zítra to vemu kompresorem. Doufám, že přijdu na to jak základovka zapíná zdroj. Jinak je to proudová šílenost. 5 a 3,3V je každej 30A a 12V je dokonce 45A.
Kdybych to neměl na stole a někdo mi o tom vyprávěl, tak neuvěřím. Jak s takovýmhle přístupem dokázali doletět na Měsíc, tak to nějak nechápu. :lol:
Přílohy
to je teda mlátička.jpg
konečně je venku.jpg
pod procíkama.jpg
procesory.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

keemo píše:tohle je tak prace pro autorizovany apple servis. jestli si to majitel koupil a nema to z vrakace tak urcite bude mit i na opravu....
Přivezl si to z roční stáže v konstrukci v Messerschmitt-Bölkow-Blohm. Byl tam 2016 a ještě na tom dělal.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“