Tuhy do mikrotužek

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Tuhy do mikrotužek

#1 Příspěvek od Celeron »

Tak nevím, jestli mě nějak ztěžkla ruka ale v poslední době kdykoliv vemu do ruky mikrotužku 0,5 mm tak se s tím nedá psát a malovat protože stále praskaj tuhy. Vlastníma tužkama to asi nebude, na jedný je napsáno Staedler a na druhý Faber-Castell, což snad je, nebo aspoň obojí byla před lety celkem značka kvalitních rýsovacích potřeb.
Nebo jsou jsou ty mikrotuhy šmejd z Číny jako všechno šmejdový, co se tu dá koupit? :roll: Je na nich KOH-I-NOOR Hardtmuth a a dělají to F i HB.
U průměru 0,7 mm jsem to zatím nepozoroval.
Zkušenost s nějakou lepší značkou? Všude zavříno...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od PavelFF »

Nemáš uvolněnou tu výstupní trubičku? I u značkové tužky se po čase může viklat.
Jak dlouhý je ulomený kus tuhy?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Vím co myslíš, to praskání po cca 8-10 mm znám a takový tužky jsem rovnou vyházel. Většinou se ulomí jen ta vysunutá část, maximálně do 1 mm dovnitř trubičky. Trubička se neviklá, to by asi nebylo na dvou značkových tužkách najednou ve stejný době.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Je fakt , že jsem je v posledním roce nekupoval , ale holt ta 0,5ka je sakra citlivější než 0,7čka .

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#5 Příspěvek od mirku »

... sežeň si tuhy s označením polymer ... jsou pružnější a podstatně méně praskají ...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

mirku píše:... sežeň si tuhy s označením polymer ... jsou pružnější a podstatně méně praskají ...
Nemáš prosím odkaz? Tohle se bude babě v papírnictví vysvětlovat asi dost těžko, rozlišují jen jestli krabička je hnědá nebo červená. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#7 Příspěvek od mirku »

zadej do heuréky tuha 0,5 polymer nebo super-polymer ... např.
https://www.pastelka.eu/psaci-potreby/tuhy-a-naplne/1/

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“