Řezací plotr SignPal ultra - diskety s ovladačem jsou kaput

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dandy87
Příspěvky: 105
Registrován: 22 úno 2013, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

Řezací plotr SignPal ultra - diskety s ovladačem jsou kaput

#1 Příspěvek od Dandy87 »

Dobrý den, snažil jsem se rozchodit tento plotr a zjistil jsem, že nejsem schopný načíst diskety s ovladačem. Prostě jsou nečitelné. Takže je plotr pro počítač neviditelný. Řezací program ( diskety jsou jeho součástí ) Signlab 4.95 je na CD a klíč mám taky, takže ten je nainstalovaný. Nebyl byste někdo schopný ten ovladač dodat, nebo doporučit postup, jak plotr zviditelnit a oživit?
Děkuji, Dan.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Pro zacatek by asi nebylo spatne napsat presne oznaceni plotru a OS do ktereho chces ovladace instalovat.

Uživatelský avatar
Dandy87
Příspěvky: 105
Registrován: 22 úno 2013, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#3 Příspěvek od Dandy87 »

SignPal Ultra, GRC-50. OS Win XP Profesional. Co se týká označení, nic jiného na něm není. Tedy štítek tam je, ale jako typ je označeno GRC-50. Asi tak.
[/img]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »


Uživatelský avatar
Dandy87
Příspěvky: 105
Registrován: 22 úno 2013, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#5 Příspěvek od Dandy87 »

Ano, ten jsem zkoušel. Ale i když se to tak tváří, není tam co potřebuji. Obsahuje to aplikaci na modernizaci ovladačů. Prohledá komp a omladí.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od jardafiala »

A zkusil jsi některý z těchto? Píšou tam All Cutter driver ... https://www.gccworld.com/download.php?sid=driver

Uživatelský avatar
Dandy87
Příspěvky: 105
Registrován: 22 úno 2013, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#7 Příspěvek od Dandy87 »

Ano, vyzkoušel a nic z toho nefunguje. A to bylo vlastně s tím předešlým odkazem všechno, co jsem našel. Určitě k tomu něco bude ale běžně se k tomu nedostanu a tak nevím, kde pořádně hleda, navíc nejsem počítačový guru. Jinak vám zatím děkuji za snahu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Na nejakem foru resil typek ovladace pro podobny model, rikal ze vyrobce je celkem komunikativni a ovladace mu poslali. Zkus jim napsat.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

Co přesně za problém je s disketama? někdo to přemazal nebo to jen není čitelný?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Otazne je, ci nebude jednoduchsie pouzit iny SW. Existuje ich viac s podporou tohoto plottera.

Uživatelský avatar
Dandy87
Příspěvky: 105
Registrován: 22 úno 2013, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#11 Příspěvek od Dandy87 »

Diskety nejsou čitelný. Nikdo je nepřemazal, zub času je vyhlodal. Myslel jsem, že mám problém s floppy čtečkou, tak jsem je odnesl k odborníkům v naději, že mi data přenesou na jiné medium. Vrátili mi je s omluvou, že už to prostě nejde. Zkusit výrobce mě napadlo a kolega - původní majitel plotru - se s nimi zkoušel spojit. Zatím bezvýsledně. Třeba se ještě ozvou. Co se týká jiného SW, to byl vlastně původně asi důvod, proč jsem se obrátil na vás, zkušené lidičky. Já totiž netuším, kde hledat. Nejspíš se točím v kruhu a vždycky se vrátím k tomu samému.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#12 Příspěvek od Kremik »

Nemám to ještě potvrzené, ale domnívám se, že dlouho odložená disketa se zničí právě v okamžiku, kdy se vloží po dlouhé době zase do mechaniky. Ten povrch média je za tu dobu nějak nahlodaný, zoxidovaný, lehounce zaplesnělý nebo já nevím co, zkrátka obsahuje vrstvičku nečistot, které se usadí na hlavičkách mechaniky a povrch média následně podrápou.
Asi by se vyplatilo vypreparovat z jedné mechaniky hlavičky a nechat v ní disketu točit se naprázdno, aby se povrch média znovu zaleštil. Kdysi jsem si s tím lehce hrál, ale nedotáhl do konce. Disketu už jsem dlouho nepoužil...
I pásky se chovají podobně, i když ty projevy jsou trochu jiné a nejsou destruktivní.
Jinak, data z diskety by se neměly jen tak vytratit, pokud nebyly napadeny magnetickým polem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Problem je prach v dlho nepouzivanej mechanike alebo aj diskete (ak nebola uskladnena vo vhodnom obale).

Takze pred citanim dolezitej diskety otvorit kryt a vyfukat prach z magnetickeho povrchu, pripadne prstom otacat na obe strany, aby sa dostal von z okrajov okienka (moze tam byt zachyteny v tej makkej vrstve).
Mechaniku tiez vyfukat, najlepsie aj hlavy vycistit.

Vacsina diskiet ide aj po rokoch bez problemov precitat. Ale su diskety, na ktorych zaznam po case zmizne.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše: Ale su diskety, na ktorych zaznam po case zmizne.
Polaroid 3,5", nejhoší sračky, co jsem kdy měl v ruce. Po 5 letech nešla ani jedna. Přitom po naformátování naprosto bez chyb, to znamená že poškrábáním to nebylo.
Třeba takový ZIP 100 MB, který mají podobnej princip a velikost média a skoro 50 x větší kapacitu jedou bez problémů přes 20 let.
Na osmibitu jedou 8" diskety starý přes 35 let kromě Basfů taky bez problému.
Všechno skladovaný ve stejný skříni.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“