CLP325 tiskárna Samsung - čištění tiskového válce.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

CLP325 tiskárna Samsung - čištění tiskového válce.

#1 Příspěvek od hajeklubos »

CLP325 Samsung - čištění tiskového válce.
Zdravím bastlíře a majitele tiskárny CLP325. V mojí tiskárně prošly 3 barevné sady a 4 černé.Tedy nic moc intenzita tisku. Při poslední výměně černé kazety se tiskárna chovala prapodivně.Šmicovala a mazala papír s novou kazetou. Po zpětném vložení staré a projití asi 5 papírů vše OK.Tedy vadná kazeta. OMYL. Vyndal jsem tiskový válec a dost mě překvapilo jak z něho padá šedý prášek. Přebytečný prášek měl být v zásobníku ale tam nikdy žádný nebyl. Po podrobném prozkoumání jsem zjistil, že ani být nemohl. Z principu je to nemožné. Všechen přebytečný prášek se hromadí u tiskového válce, ucpe pomocné válečky a špiní tisk. Zaklepeš s tiskárnou a je to tady. Slyším servis: Pane máte opotřebený tiskový válec, dej 2K dáme nový. Tak takhle né. Jak jsem zjistil je to v podstatě kurvítko.
Jak na to: Ze strany válce je na osičce segerovka, tu vyšťouchni. Uchop válec do jemného bavlněného hadříku vytáhni do strany osu a ulož na bezpečné místo. Vytáhni pomocné válečky. Pozor na lampu, vypadá jako skleněná tyčka přes celou kazetu. Pozor také na pérka a dobře se dívej jak to tam je usazené. Odnes takto rozebranou kazetu na dvůr a vyklepej „tunu“ šedého prachu. Lehké profouknutí kompresorem nezradí. Vše vyčistit, stěrací gumičky a filce také. Otři lampu, moc nesahat rukou. Složit zpět válečky, hlavní válec otři jemným bavlněným hadříkem. (moc nesahat holou rukou) Nasadit osu a segerovka. Po projití asi 5 papírů jede tiskárna jak z praku a je po matlání. Jak prosté jen se nebát do toho vletět.
Luboš
Přílohy
tisk_náhled.JPG
složeno.JPG
rozebráno.JPG

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Nie je to ziadne kurvitko, len nepochopenie funkcie.

Tato tlaciaren ma dva zasobniky na odpadovy toner. Samostatny vyberatelny (a vysypatelny), do ktoreho ide odpad z prenosoveho pasu. A tento druhy, ktory je sucastou valca. Aj preto ma valec pocitadlo stran.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#3 Příspěvek od hajeklubos »

No z mého pohledu, jsem to pochopil velice dobře. Když se někde hromadí šmant, tiskárna proto netiskne a nemohu ho vysypat bez rozebrání na anionty a kationty, tak je to špatná konstrukce nebo kurvítko.
Jestli při tom počítá nebo nepočítá výtisky nebo do jakého zásobníku co padá, mě v tomto případě nezajímá. Netiskne ale mohla by, nic není poškozené. Opravit to lze.
Luboš

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#4 Příspěvek od hajeklubos »

Zdravím všechny.
Má prosím někdo z vás odzkoušené jak znulovat počítadla tiskárny CLP325 (třeba předstírat zaváděcí tonery, válec snad pojede). Chtěl bych aby tiskárna dojela na kazety co může, protože další už kupovat nechci. Za nedlouho začne zase blokovat. Od začátku byl problém s tonery jak origo tak druhovýroba. Žádná výměna se neobešla bez reklamací , vyhodnotil jsem to jako Samsung už nikdy, půjde do popelnice. Je ale otázka co koupit pro celkem asi 500výtisků za rok. Mám obavu, že si moc nevybereš. Uvažuji, že koupím jen černou. A to ještě musím při výběru počítat s Linuxem. Dočetl jsem se o programu Engine Diagnostic Control, kterým se to dá vynulovat. Je pro windows ale já si s tím nějak poradím. Program - kde, jak ,co? Raději prosím na SZ.
Díky Luboš

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“