Kávovar nehřeje

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
susicekm
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2021, 02:00

Kávovar nehřeje

#1 Příspěvek od susicekm »

Zdravím, mám kávovar Philips EP3550 a zničeho nic vyhodil jistič a přestal hřát. Rozebral jsem ho a po proměření jsem zjistil, že jsou termostaty K.O.
Vyměnil jsem je, chodilo to jedno kafe a potom opět přestal hřát. Opět termostaty v háji. Těleso má 1900W a naměřil jsem na něm cca 27ohm, což si myslím, že by mělo být v pohodě. Nevěděl by někdo čím by to mohlo být?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Nejspíš průraz topného tělesa na kostru po zahřátí. Pak nárůst proudu případně lokální přehřátí tělasa a důsledky - vyhozený jistič, přerušená termopojistka a další ...
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
susicekm
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2021, 02:00

#3 Příspěvek od susicekm »

To mě taky napadlo, dalo by se to změřit multimetrem? Změřit odpor kontakt na spirále proti kostře?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Zkusit to můžeš, megmet by byl ale lepší. Nakonec klidně můžeč naměřit ∞, protože se to projeví až po zahřátí spirály, kdy se deformuje.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Zkus to zapojit na okruh s chráničem. A hned budeš mít jasno.
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 18 dub 2021, 18:58, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Mozes skusit ohmmerom na najvyssom rozsahu zmerat proti kostre - ak nebude nekonecno, tak teleso na vymenu.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

Pokud opakovane odchazi tepelne pojistky na bojleru tak je mozne ze triak v rizeni bude prorazeny a bojler jede naplno az jej vypne ochrana.Co se tyce vyhozeneho jistice (nebo chranice?), je zahodno zkontrolovat vodni okruh na netesnost, tyhle modely docela trpely na unik. Tepelne pojistky byly nahrazeny odpovidajicima teplotama...?

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#8 Příspěvek od MiraSt »

Přes chránič na prvním místě a na druhém přehoď fázi s nulákem třeba pomocí rozdvojky. Pokud se zkrat na kostru v tělese koná na fázi jakože ano tak teď bude na straně nuláku. A jistič to nevyhodí. Ale je to na výměnu. Chránič to vyhodí jistě.
Naposledy upravil(a) MiraSt dne 18 dub 2021, 20:08, celkem upraveno 1 x.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
susicekm
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2021, 02:00

#9 Příspěvek od susicekm »

keemo píše:Pokud opakovane odchazi tepelne pojistky na bojleru tak je mozne ze triak v rizeni bude prorazeny a bojler jede naplno az jej vypne ochrana.Co se tyce vyhozeneho jistice (nebo chranice?), je zahodno zkontrolovat vodni okruh na netesnost, tyhle modely docela trpely na unik. Tepelne pojistky byly nahrazeny odpovidajicima teplotama...?
Jistič to vyhodilo jen jednou. Poté co jsem vyměnil pojistky už to neudělalo. Ano, pojistky by měli mít odpovídající teplotu. Aspoň mi je prodal obchod přímo na to. Každopádně netěsnost tam byla a je u jsem vyřešil.

Uživatelský avatar
susicekm
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2021, 02:00

#10 Příspěvek od susicekm »

Jinak jsem změřil odpor proti kostře a neukázalo to nic..

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#11 Příspěvek od MiraSt »

Čím? Minimálně 500V DC
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
susicekm
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2021, 02:00

#12 Příspěvek od susicekm »

MiraSt píše:Čím? Minimálně 500V DC
Mám tenhle multimetr, takže by to mělo být ok, ne?

https://m.heureka.cz/ampermetry-a-voltm ... tr-ut-39c/

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#13 Příspěvek od MiraSt »

Nikoliv. Potřebuješ měřák který ti dá výše uvedené zkušební napětí. Lidově "Megmet".
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
susicekm
Příspěvky: 7
Registrován: 18 dub 2021, 02:00

#14 Příspěvek od susicekm »

MiraSt píše:Nikoliv. Potřebuješ měřák který ti dá výše uvedené zkušební napětí. Lidově "Megmet".
Jojo vím co myslíš.. no tak to jsem v prdeli 😂

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od workhard »

Změř si při vaření odebíraný proud, jestli nějak nezdravě naroste, tak jsi taky tam.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“