Jablotron - dálkové ovladače žerou baterky

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

Jablotron - dálkové ovladače žerou baterky

#1 Příspěvek od _luky_ »

Má někdo zkušenost s dálkovými ovladači od Jablotronu? Typ RC-86 (se 4mi tlačítky).

Mám dva kusy, kupované společně s alarmem (cca 3 roky staré). Oba začaly žrát baterky. S novou baterií to začne blikat, že má slabou baterku během hodiny po vložení. A za dva týdny už je jedna baterka prázdná (3V z původních 6ti).

Jsem jedinej s tímhle problémem? Nebo je takový rozdíl v kvalitě baterií? Teď tady mám na stole GP.

Uživatelský avatar
ev21
Příspěvky: 11
Registrován: 11 čer 2006, 02:00

#2 Příspěvek od ev21 »

Ahoj. Možná bych zkusil baterie vyndat ,pomačkat všechny tlačítka a počkat. A teprve za nějakou dobu vložit nové baterie.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Cowley »

Změř klidový odběr ampermetrem.
Mám ten samý ovladač, o víkendu pohledám a proměřím.
Baterky mi to nějak extra nežere.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#4 Příspěvek od tomasjedno »

Jsem zvyklý, že baterky v ovladačích Jablotron vydrží dlouhé roky.
Jablotron uvádí u RC-86 typickou životnost 4 roky při 5 pípnutích denně.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#5 Příspěvek od mihal »

Občas býva zvod na blokovacom kondíku alebo v procesore, treba to poslať na servis, to sa neopravuje ale mení.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

Je to vadny, poslat na servis. Na poslednim skoleni na to upozornovali.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

dost záleží na tom kde se koupily baterie. U některých prodejců kde se baterie "netočí", je milý prodejce koupí jednou za tří roky , někdy i víc tak mu leží ve skladu než je vyprodá a často to bývá i výhodná koupě baterií těsně před koncem použitelnosti. Běžně se s tím setkávám, že mi někdo donese dálkáč k autu, že měnil baterie a stejně blbě funguje a ejhle ono ji při stisknutí tračítka spadne napětí. Po výměně za novou baterii od prověřeného prodejce je vše v pořádku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ovladace pre auta pouzivaju vacsinou baterie CR2032. Tam nie je dolezity vek (3 roky su nic), ale kvalita. Ludia casto kupia nejaky lacny smejd a ono to poriadne nefunguje, lebo je tam velky vnutorny odpor.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

RadekB píše:Je to vadny, poslat na servis. Na poslednim skoleni na to upozornovali.
Pak bych čekal, že výrobce rozešle zákazníkům upozornění. Zrovna Jablotron se mi jevil tak, že nestojí o to aby se jeho produkty prodávaly někde na tržnici mezi slunečníma brejlema a pantoflema.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

Crifodo píše:
RadekB píše:Je to vadny, poslat na servis. Na poslednim skoleni na to upozornovali.
Pak bych čekal, že výrobce rozešle zákazníkům upozornění. Zrovna Jablotron se mi jevil tak, že nestojí o to aby se jeho produkty prodávaly někde na tržnici mezi slunečníma brejlema a pantoflema.
Proc zakaznikum ? On nevede evidenci zakazniku. Montazni partneri o tom vedi, zakaznik se zpravidla obrátí na svého dodavatele - montážní firmu, a ta mu servis zajistí. My dodnes servisujeme zakazniky jeste se systemy JA63 a neni s tim problem.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#11 Příspěvek od Cowley »

Crifodo: Jde o starší produkt. RadekB měl na mysli, až se někdy pokazí, můžeš jej poslat do servisu přes svého dealera Jablotronu.

Jen aby byly ještě k mání. Loni na podzim jsem horko-těžko získal 6ks (3 černé a 3 bílé).

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#12 Příspěvek od Cowley »

RadekB: Servisujeme také, s odřenýma ušima :)
Náhradní díly dochází...

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#13 Příspěvek od RadekB »

Dochází, to je fakt, ale většinu ještě opraví, posílal jsem pred dvěma měsící zcela mrtvou ustřednu JA63 a klávesnici a přišla opravená. Na to, že je tomu už víc jak desítka (snad skoro dvě desítky) let, tak to pořád jde.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#14 Příspěvek od PCmaniac99 »

RC-11 mohu potvrdit zvýšený odběr. Zkusím to dát jablotronu jestli to opraví.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#15 Příspěvek od _luky_ »

Oprava, jedná se o ovladač JA-186JK. Baterie typu "11A".
Tak jsem to teda změřil.
Jeden ovladač (ten častěji používaný) má spotřebu 4mA. (Ne, to není překlep)

Ten druhý (záložní) má v klidu neměřitelnou spotřebu (mám multimetr s nejmenším rozsahem 200uA). Zvláštní je,že i s baterkou 6.2V to bliká, že má slabou baterku.

Baterky jsou z TME, best before 07-2023.

Ja koncový zákazník to asi Jablotronu poslat nemůžu, že?

Je tu někdo, kdo dělá Jablotron a uměl by mi nový ovladače poslat za nějakou lepší cenu? Předpokládám typ JA-182J.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“