Samsung UE32J5100AW Zdvojený, roztřesený obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Samsung UE32J5100AW Zdvojený, roztřesený obraz

#1 Příspěvek od otakarv »

Přeji hezký den. Včera mi volala známá že jí přestal fungovat televizor, najednou ztmavnul obraz, zvuk šel. Tak jej vypla a večer zapla, obrazovka se nerozsvítila a nešel už ani zvuk. Hned mě napadla závada podsvícení. Když jsem k ní přijel a TV zapnul tak bylo vidět že se displej slabě podsvítil, když jsem však zboku na panel posvítil baterkou tak obraz nebylo vidět žádný. Také z ní pak vylezlo že již delší dobu nějak blbnul, vespod se objevil tenký bílý pásek a jak je logo Markízatak to údajně bylo rozmazané.
Doma jse TV odkrytoval, zapnul a bylo vidět že podsvícení funguje. Když jsem kouknul zda jde obraz tak šla po obrazovce hláška že není signál. Napojil jsem TV na satelitní přijímač a obraz i zvuk naskočil ale obraz poskakoval a když jsem dal menu tak písmena jsou zdvojená a vespod jsou viditelné dva bílé proužky.
Zajímavé je že informace ze satelitního přijímače jsou normální, nezdvojené.
Může být v tomto případě vadný panel?
Přílohy
IMG_20210430_075939 – kopie.jpg
IMG_20210430_075700 – kopie.jpg
IMG_20210430_074845 – kopie.jpg

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Vadný panel.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od otakarv »

Uf, tak toho jsem se obával, ještě jsem doufal že by to mohl dělat T-Con. Děkuji Ti Martine.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#4 Příspěvek od zvaty »

Nejaké modely se daly vypinovat-přelepit určité piny na flexi páscích, ale nevím jestli to byl Samsung nebo LG. Pak rozdvojení nebylo téměř vidět. Vlákno tu na bastlirně existuje.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PotPalo »

Panel totiž zobrazuje metódou dvoch obrazov, vždy každý druhý riadok (ako keď sú dva hrebene zasunuté v sebe). Keď sa jedna časť z toho pokazí robí to ako je vidieť na fotkách. Odpojením určitých pinov sa vlastne odpojí celá časť pre zobrazenie, takže vadná časť sa odpojí a ostanú iba čierne riadky. Nakoľko je to iba každý druhý riadok, pri bežnom pozeraní to potom takmer nieje vidieť, ale pri zobrazení textu z PC pri Hull HD rozlíšení by už bolo poznať že tam tie riadky chýbajú.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Děkuji za vysvětlení problematiky.
zvaty píše:Nejaké modely se daly vypinovat-přelepit určité piny na flexi páscích, ale nevím jestli to byl Samsung nebo LG. Pak rozdvojení nebylo téměř vidět. Vlákno tu na bastlirně existuje.
Určitě jsem zde na bastlírně o tom četl, zkusím pohledat a případně se pokusím takto TV panel zprovoznit, pokazit se na tom už myslím víc nedá.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“