Uloženie frekvencie do pameti

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

Uloženie frekvencie do pameti

#1 Příspěvek od Alino »

Zdravím čítajúcich.Dostal som ručku Baofeng UV-5RB.Mám k tomu aj prog.kábel a CD.Po troche namáhania sa podarilo program nainštalovať.Lenže nastal problém.Ak vpisujem do riadkov potrebné údaje tak sa program tvári akoby nevedel čo s tým pretože či sa posúvam myšou alebo enterom vždy vyhlási chybu 13 a ukončí program.Tak som sa rozhodol nastavť všetko ručne.V móde frekvencie nastavím všetky potrebné údaje pre prevádzač a podla návodu pridelím číslo kanálu.Nikde nie je napísané čím ho potvrdím,alebo stačí prideliť iba kanál?No údaje sa mi neuložia.Vo frekvenčnom móde otvorím prevádzač a všetko je OK.Po prepnutí do kanaloveho modu sa neuložia odskoky a všetko čo pre prevádzku na prevadzači je potrebné.Skúšal som program chirp ale bohužial mi to ani tak nejde.Mám český návod od Jirí Erban ale nie je tam o pridelení a uložení kanálu zmienka.Nemáte s tým niekto skúsenosti prosím?
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

ELIX to má hezky popsané..
A funguje to!

https://elix.cz/ke-stazeni/

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

pokud se dodrží postup, funguje to . . .
tady je snad všechno co potřebuješ:
https://www.miklor.com/uv5r/

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#4 Příspěvek od Alino »

Tak som z elixu stiahol ten návod na programovanie.No neviem asi som blbý ale stále som tam nenašiel postup ako ručne tie parametre uložiť do kanálov.
Ten návod v angličtine som pozeral tiež.Ale kedže anglicky neviem tak sa v tom nevyznám.Mne by stačilo len vedieť ten systém ukladania do kanálov ostatné by som už spravil.Ďakujem
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“