Program pro grafický změny textu

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Program pro grafický změny textu

#1 Příspěvek od Celeron »

Potřebuju některý texty ze znakový sady W7 upravit aby šly naklonit, natáhnout dle perspektivy, navázat na kružnici a pod. Prostě vše, co s textem umí udělat Corel. Instalaci 30-ti denního Corelu X4 mám ale na všech PC kde dokáže běžet už byl. I když jsem z registry vyházel vše s řetězcem Corel tak znova nainstalovat nejde. Nevíte někdo o něčem podobným na grafickou vektorovou úpravu textu, nejspíš nějakej free Banner? Podmímkou je aby výstup sežralo Silhouette studio pro řezací plotter, tedy klasický bodový formáty a nebo Autocadí DXF. A samozřejmě Free.
Naposledy upravil(a) Celeron dne 04 kvě 2021, 23:30, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Inkscape.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Photopea.com je český free Photoshop. Pokud by to, co potřebuješ, uměl Photoshop, měla by to umět i Photopea.

PF

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Ten Inkscape mám čerstvě nainstalovanej a výstup DXF naštěstí má, ostatní formáty jsou nepoužitelný. Inporty má taky z hromady formátů, některý ani neznám. Jen předpokládám, že inporty používá jako needitovatelný bloky, maximálně změna rozměru a poměru stran. Corela znám sice jen trochu, ale doufám, že se tímhle taky nějak prostřílím.
Díky za tip rnbw.
@petrfilipi: Photoshop umí vektorovou grafiku? Co jsem měl kdysi nějakej v5 tak tak snad uměl jen bodovou. Nevím, zda se to změnilo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

free Corel se dodával jako příslušenství kdysi k tiskárnám HP na CD s bonusy, včetně banky clipartů a takových blbin, včetně nějakých corelovských prográmků na 3D animaci, OCR a tak. Nevím už jaká verze.
Něco se dá sehnat i v kategoriích abandoware https://vetusware.com/download/Corel%20 ... 5/?id=8829
ovšem nevím jak si starý programy poradí s W7 a s fonty. Standardně uměly export do eps a dalších vektorových formátů.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Tady píší, že umí i vektory.
Vyzkoušej, je zdarma.
PF

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

určitě jsem to neuměl, ale Inkscape mi v dfx exportu rozhazoval rozměry, nakonec jsem rychle rozměry pro řezáni laserem maloval potupně v Eaglu :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Pokud te netrapi ze si corel ukradnes, da se premluvit k tomu aby fungoval zadanim serioveho cisla, prekopirovanim par xml souboru do jeho adresare a zakazanim pristupu corelu na internet ve firewallu. Delal jsem to kamosce, mela strach aby v tom nebyly viry, ale pri te procedure nebyl potreba spoustet zadny exe soubor, takze to vypadalo bezpecne. Stahovala to odnekud z ulozto a z toho stazeneho pouzila jen ty upravene xml soubory. Link na to nemam, ale kdyz to nasla ona, nejspis to najdes taky.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

Nainstaluj si virtuál, ten si zazálohuj a pak můžeš instalovat a po vypršení si můžeš hrát znova...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Já toho Corela potřebuju tak 1-2 x za rok tak mi na to zatím všechny PC, co doma mám stačily. Kromě pár nakloněných nápisů, nebo nápisů po křivce v něm nic nedělám, na klasický malovaní pro řezací plotter mám legální soft alá Autocad.
Spíš mě překvapuje kam si ten třicetidenní Corel ukládá info o tom, že už na té mašině někdy byl nainstalovanej, když jsem všechny klíče s nápisem Corel z registry vyházel.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Takhle se chova prakticky kazdy program ktery ma zkusebni verzi. Tak jednoduse ze vyhazes evidentni zapisy z registru to neojebes.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#12 Příspěvek od petrfilipi »

Odpoj PC od webu, nainstaluj systém, udělej scan souborů a registrů, nainstaluj Corel, udělej scan souborů a registru a porovnej to se stavem před instalací Corelu. Může to být zápis do jakéhokoli souboru. Ale někam si tu i formaci uložit musí.

PF

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

To je spousta hodin práce. Když zajdu k nějakýmu grafikovi, co v Corelu běžně dělá, tak to je pro něj práce na pár minut za cigára nebo kafe.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Pokud to potrebujes jen 2x rocne, nainstaluj si zkusebni verzi do sandboxu, coz je virtualni OS (je to soucast W10). Ted jsem to z nudy zkousel s verzi 2020, cela akce trva 2minutky a ukazovalo ze to bude fachat 16 dnu.
Vyhoda sandboxu krome toho ze nemusis zdlouhave virtualni W10 instalovat a mit na ne licenci je, ze zavrenim sandboxu vse zmizi a pri dalsim spusteni mas zas cisty virtualni system do ktereho si muzes zvesela nainstalovat zkusebni verzi znovu.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#15 Příspěvek od petrfilipi »

Tady je popsáno pár alternativ Corelu.

PF

Odpovědět

Zpět na „Software“