LED driver PHILIPS 32PFL4007-H12 VYŘEŠENO

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

LED driver PHILIPS 32PFL4007-H12 VYŘEŠENO

#1 Příspěvek od jardafiala »

Problikne a zhasne. Dělá z 24V 12V, má 4 výstupy a řídí ho Darfon DF4231. Potřeboval bych datashit brouka, nějak není k nalezení. Má servisní manuál k TV ale tam je (kromě zdroje) i jiné zapojení driveru. Driver se jmenuje 4H+V3416.001. Informace na netu nějaké jsou ale zapojení driveru ani datashit jsem nenašel. Má s tím někdo zkušenost?
EDIT je tam DF3421, jak jsem byl upozorněn (dík), ostatní platí. Našel jsem servisní manuály k jiným TV používajícím tento driver, ani tam schema není, asi je to tajný.
Naposledy upravil(a) jardafiala dne 16 kvě 2021, 11:46, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Sice nvm co plánuješ a na co potřebuješ schema. Podle mě máš vadný LED podsvit který ti driver vypíná. Ale je to tvůj boj.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Samozřejmě že bude nejpravděpodobněji vadný LED podsvit ale na to jsem se neptal. Pro různé drivery jsou k nalezení návody jak ochranu vypnout, proto hledám to co hledám, nic víc, nic míň.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

Tak skús hľadať DF3421 a nie DF4231.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Vypneš ochranu a následně to odstřelíš, to není vhodný postup. Buď zkus zanapájet ledky z jiného zdroje, nebo dej místo ledek výkonový rezistor, tak vyzkoušíš ledky i zdroj. Stejně budeš muset rozebrat panel a vyzkoušet ledky po jedné, tak pokud nemáš vybavení na postup viz výše, začni rozebírat.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od jardafiala »

Rozebráno mám, postup je jasný, tak to dělám běžně. Vypnutím ochrany nic neodstřelíš, vyzkoušeno. Takhle lze třeba najít načaté trafo na invertoru, necháš to chvilku běžet a najdeš ho podle vyšší teploty. Jak jsem psal, vyzkoušeno. No nepomáháte mi i když ocěňuji snahu, dík.
Cíl je jasný (lenost je matka pokroku), vypnout ochranu, zjistit která větev ze čtyř to dělá, změřit součástky ve vadné větvi případně LEDky tamtéž. Bez toho se to dá zvládnout taky, zabere to víc času. Případně se vypnutím ochrany a příslušným opatřením dá TV provozovat pokud už nestojí za to kuponvat ND.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

Nebude to náhodou náhrada LM3421
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od jardafiala »

To jsem našel jem a prozkoumal, není to ono.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od workhard »

https://www.aliexpress.com/item/4000960834245.html

Místo babrání se s nějakou ochranou to prostě vyměním a fertig.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#10 Příspěvek od jardafiala »

No jo, a kde je nějaké dobrodružství a objevování....EDIT o kus jsem pokročil, na desce pro led pásek se vyrábí z 24V proudový zdroj, z desky jsou 4 výstupy řízené broukem pro který jsem hledal datashit. V jedné větvi je přerušená jedna dvojitá dioda, proto zřejmě zapůsobí nějaká ochrana a měnič vypne (aby do zbylých větví nešel větší proud). Kdybych věděl co dělá řídící brouk a jak zablokvat ochranu, snížím proud (proudového zdroje) a TV může fungovat dál.
DEFINITIVNÍ ŘEŠENÍ spočívá v náhradě zdechlé LED (dvojitá, úbytek cca 5V) zenerovou diodou 5V1, po smontování není jedna chybějící LED poznat. A snížen proud do LED o 1/3.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“