Nabíječka: booom!

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

Nabíječka: booom!

#1 Příspěvek od Petrnovak2021 »

Zdravím, vezmu zapnutý NB, připojím přes prodlužovačku do zásuvky, najednou rána, typický smrad spálené elektroniky, a od té doby NB nenabíjí, jinak funguje normálně.

Je v háji nabíječka, baterie anebo elektronika v NB, která nabíjení řídí ?
Prodlužka funguje, mobil se přes ní nabíjí normálně.

PS: je v Brně nějakej "smeťák" kde bych kdyžtak získal nabíječku "z druhé ruky"?

Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

#2 Příspěvek od Petrnovak2021 »

Zapoměl jsem napsat, že to vyhodilo jističe v celém bytě.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Chtělo by to vyzkoušet notebook na jiné nabíječce. Ten na baterku normálně funguje?
Zdá se mi poněkud pošetilé takovou nabíječku strkat do zásuvky, jestli vyhodila jistič!
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

#4 Příspěvek od Petrnovak2021 »

Vyhodila ho dneska poprvé (předtím se to nestalo, tak nevím, co je podle tebe na tom pošetilého), a jinou nabíječku nemám. Proto jsem se v dotazu ptal na "second hand" kde bych mohl získat novou.

Co je nejpravděpodobnější? Nabíječka, baterie anebo NB v háji?

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#5 Příspěvek od Milan_F »

Petrnovak2021 píše:Zapoměl jsem napsat, že to vyhodilo jističe v celém bytě.
Ještě jsi opomněl nám sdělit, jak si se lekl, posral a vyvěsit tu fotku nahnědlých trenek. Dej sem aspoň fotku výrobního štítku nabíječky. Třeba bude mít někdo plonkovou.

Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

#6 Příspěvek od Petrnovak2021 »

Nabíječky jsou "všechny stejný" nebo má každej výrobce svůj konektor? Tohle je Dell.

https://ibb.co/bdQStz3

Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

#7 Příspěvek od Petrnovak2021 »

Milan_F píše:
Petrnovak2021 píše:Zapoměl jsem napsat, že to vyhodilo jističe v celém bytě.
Ještě jsi opomněl nám sdělit, jak si se lekl, posral a vyvěsit tu fotku nahnědlých trenek. Dej sem aspoň fotku výrobního štítku nabíječky. Třeba bude mít někdo plonkovou.
https://ibb.co/gzrNCwh

Zkus ze mě přestat dělat blbce, jo? :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Nedělá, konstatuje. Hlavně že ta zabíječka má na štítku značky asi vosumdesáti zkušeben, když ten žabotlamskej žlutej šmejd ani jednu zkušebnu neviděl ani z voběžný dráhy ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#9 Příspěvek od misocko »

Ak je to dell , zozen si orginal nabijacku , aby si tu potom neriesil ze nenabija

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#10 Příspěvek od vlado5 »

Pre info: DELL je jeden z mála výrobcov, ktorý používa komunikáciu medzi nabíjačkou a netebookom. Konektor má 3 piny. Plus mínus a komunikačný. Ak pri zapnutí protokol medzi nabíjačkou a počítačom neprebehne, obvod v počítači nezapne nabíjanie batérie !!!
Takže ako misocko spomenul, zohnať len originál k DELL. Niekde mám aj stiahnutú schému (náhradu) komunikačného obvodu s ATTINY procesorom.

Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

#11 Příspěvek od Petrnovak2021 »

EKKAR píše:Nedělá, konstatuje. Hlavně že ta zabíječka má na štítku značky asi vosumdesáti zkušeben, když ten žabotlamskej žlutej šmejd ani jednu zkušebnu neviděl ani z voběžný dráhy ...
1) nevidím důvod, proč bych se měl po*rat, když bouchne nabíječka. CO TO JE ZA BLBOST?

2) proč myslíš, že je to žlutá druhovýroba? Ano, NB jsem koupil repasovanej, ale od firmy, se kterou má víc lidí, který znám, dobrý zkušenosti.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

Zvykni si. Třebovský Kecal všechno ví a ke každému hovnu musí vypotit špalek přes půl obrazovky. Všichni jsou blbci a jen a pouze on vše ví, všemu rozumí a od všeho má klíče.
Sežeň si třeba od kolegy/kamaráda origo nabíječku Dell a vyzkoušej. Dá se to koupit starší třeba na inzerát.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

#13 Příspěvek od Petrnovak2021 »

Ta nabíječka má z druhý strany normálně vyražený logo Dell. Ano, já taky mohu na Dacii nalepit logo Volkswagenu, ale pochybuju, že by si někdo dovolil takle okatě sr*t na autorská práva.

Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

#14 Příspěvek od Petrnovak2021 »

https://ibb.co/F8wJSWK nesnažte se mi namluvit, že by si někdo dovolil fejkovat Dell logo.

Není spíš problém v proraženém kondíku na vstupu?
Naposledy upravil(a) Petrnovak2021 dne 23 kvě 2021, 10:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Hubert_79 »

Tohle je origo. Jak píšu, sežeň si na půjčení jinou a vyzkoušej. Když to půjde, tak tuhle hoď do elektroodpadu a na inzerát si za pár korun kup další. Nemusí vypadat stejně, těch verzí bylo víc.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“