Identifikace modelářského AC regulátoru

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Identifikace modelářského AC regulátoru

#1 Příspěvek od Celeron »

Přistály mě na stole dva modelářský AC regulátory neznámýho typu a výrobce. Oba chodí, je to opto provedení, tři patra nad sebou, krajní desky obsahují pouze spínací Fety, na obou deskách 18 + 18 ks. Opto znamená, že v regulátoru není měnič pro napájení přijímače v modelu.
Problém je, že nemám tušení, na jaký jsou napětí a proud. Ale že je to opto a jejich velikost naznačuje, že by mohly být na 24V a více a proudově určitě nad 50A.
Z jednoho byla sundaná smršťovačka ale chladící desky s teplopřenosovou gumou u toho byly v krabičce. Druhej je zasmršťěnej ale bez jakýhokoliv popisu.
Hledal jsem co v tom je za Fety, zda by podle jejich napětí a proudu šlo něco odhadnout ale tenhle typ jsem nenašel. Netuším jestli to je Saba nebo Siemens nebo nějakej číňan.
Není Vám ten regl někomu povědomý? Na tý středový destičce směrem k motoru je nějakej bílej pidi servisní konektor, velikost asi jako USB Micro, co bývá na mobilech.
Měl by to být vlastně jednoduchej frekvančák DC/AC s motorem do hvězdy. Každej vývod má nejspíš několik paralelních fetů do plusu a to samý do mínusu. Pokud to tak je, tak 36/6=6 paralelních fetů pro jeden vývod do plusu a 6 do mínusu. Vědět jaký mají použitý fety parametry, tak by se proud a napětí dalo asi odhadnout.
Přílohy
reg_det.jpg
reg.jpg
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od lesana87 »

Celeron píše:Vědět jaký mají použitý fety parametry, tak by se proud a napětí dalo asi odhadnout.
Google nefunguje?
https://datasheetz.com/data/Discrete%20 ... heetz.html

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Google funguje ale u Vishay mě nenapadlo hledat když je tam logo Saba nebo Siemens.
Díky za nalezení.
Takže Vds 40V, Id 23-25A. To znamená, že by to mohlo zvládnout modelářský LiPolky šestičlánek, t.j. 6 x 4,2V = 25,2V, což je běžná sorta regulátorů. Osmičlánek, tedy 33,6V asi už ne a sedmičlánky se nepoužívají.
Otázka je ovšem proud. Pokud je fetů 6 paralelně, tak 138-150A max. Regulátory bývají 80, 100 a 120A. Vyšší proudy mají jinak dělaný chlazení. Když vemu nějakou rezervu, tak to nejspíš bude 80A, špičkově možná 100A.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od lesana87 »

Já tam teda vidím akorát logo Siliconix, proto SI v názvu, ale to je asi na vkusu každého soudruha/soudružky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

No tak to je moc dobře, že jsi asi jedinná zde na fóru, kdo ví jak vypadá logo Siliconix. Já to nevím a taky netuším, jaké to má souvislosti s Vishay. Prostě člověk nemůže vědět úplně všecko.
Takže ještě jednou díky za nalezení datašítu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#6 Příspěvek od kovka »

Siliconix patří už dlouho pod Vishay
Siliconix was founded in 1962. In 1998, Vishay acquired the Semiconductor Business Group of TEMIC, which included 80.4% of Siliconix. Vishay purchased the remaining 19.6% of Siliconix shares in 2005

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“