Jaký měřič kapacity PB akumulátoru

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Jaký měřič kapacity PB akumulátoru

#1 Příspěvek od rezis »

Zdravím všechny
Máte někdo nějaký tip na měřič kapacity akumulátoru? Mám tu pár akumulátorů z UPS které se měnily preventivně a potřeboval bych je zapojit sérioparalelně. Tedy chtěl bych zjistit jak na tom které jsou. Jedná se většinou o 12V akumulátory s kapacitou 4,5-20Ah.
Napadlo mě použít něco takového. Má to prý nějaký alarmový výstup který by šel použít k odpojení aku od zátěže v nějakém napětí.
zátěž Nemáte někdo zkušenosti zda to opravdu jde, či zda se zátěž uí při nějakém napětí sama odpojit... nebo máte nějakou vyzkoušenou?

Díky všem za rady
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

Pøesnì toto co máš v odkaze jsme cca pøed 2 lety koupili do práce (objednali jsme to ale pøímo z Chiny za trochu lepší peníze). V principu to fungovalo ale už pøi jednom z prvních mìøení odešel výkonový tranzistor pøes který teèe vybíjecí proud, zkoušel jsem ho pak nahrazovat rùznými jinými, ale moc úspìšný jsem nebyl. Jinak to odpojení pøi poklesu na nastavitelnou hodnotu tam, pokud si dobøe pamatuju, je.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#3 Příspěvek od sr71 »


Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

já používám doma nìkolik let tohle a funguje to spolehlivì (i když taky jsem tam už mìnil výkonový tranzistor) http://www.akkupower.cz/DisplayPage.asp ... yzator-a36
A v práci máme tento http://www.akkupower.cz/Docs/NAVOD_AD60.pdf a kromì obèasných problémù s komunikací mezi testerem a Pc funguje dobøe

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Já bych hlasoval pro Cadex. A co se dívám, tak použitý není vůbec drahý: https://www.ebay.com/p/1700252350?iid=304003329894
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#6 Příspěvek od Milan_F »

Hlavně nekupuj tuhle jebku. Je to nepoužitelný, dělá si to co chce, přesnost na vyliž díru.
Přílohy
HTB1QpSTXyzxK1RjSspjq6AS.pXaC.jpg
HTB1zbSSXELrK1Rjy1zbq6AenFXas.jpg
5.jpg
P9051843.JPG

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Díky za tipy. Uvažuji o něčem právě levnějším. Profi přístroj bych nevyužil - neplánuji je strkat zpátky do UPS - to bych si nedovolil. Ale švihnout tu jako posilu k solárům. Tedy pohybuji se i s cenou v rovině amatéra nadšence.
S objednáváním z Číny vyčkávám až co bude :(
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od pepik9 »

Odpojovač má i Zajíc .

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#9 Příspěvek od kentan »

Co třeba modelářská nabíječka? Například Imax b6 umí vybíjet a měřit kapacitu. Ale jen 5Wattama. Zato se dají sehnat vcelku levně. Jsou verze se síťovým zdrojem i bez. Ale určitě jsou i jiné lepší / dražší nabíječky.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#10 Příspěvek od gepard »

Doporučil bych ti něco takového ... 60W Constant Current Electronic Load 9.99A 30V Discharge Battery Capacity Tester.
Mám ji, je super právě na takovéto účely. Ovládání je přehledné, intuitivní, od výroby je poměrně přesně nastavená. Zkouším s ní i napájecí adaptéry.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Mam ho tiez, funguje. Riesil som tu upravu kvoli presnosti nastavenia prudu.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#12 Příspěvek od DELONG »

Mám tento super vec.

a ešte tento je tiež dobrý.

Dal som len odskúšané tipy tak ma neukameňujte :lol: .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Milan_F píše:Hlavně nekupuj tuhle jebku. Je to nepoužitelný, dělá si to co chce, přesnost na vyliž díru.
Ten s nápisem Electronic Load V1.6 už mám asi 8 let a nezdá se mi že by si dělal co chce a měřil nesmysly. Určitě má natočíno alespoň 300 hodin. Dělal jsem s tím Burn testy několika desítek VRLA Panasonic LC-XC1228P a nejevilo se mi, že by v otázce kapacity nových batérek nějak kecal.
Předpokládám, že za jebku považuješ tu kopii bez nápisu a elytu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

DELONG píše:Mám tento super vec.

a ešte tento je tiež dobrý.

Dal som len odskúšané tipy tak ma neukameňujte :lol: .
Suprový a modeláři odzkoušený nabíječky s možností vybíjení do externí zátěže jsou i HOTA D6 Proa podobný z té řady, D6+, H6 Pro.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“