Kde sehnat ?

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

Kde sehnat ?

#1 Příspěvek od vladimir »

Zdravím, obèas mám potøebu použít nìjaké lepší knoflíky nebo toèítka, šrouby aj. a SD a podobné zdroje nedají zrovna to co sháním.
Kamarád s frézou a soustruhem sice obèas vypomùže, ale nìkteré vìci potom stejnì nemají vzhled aby stálo za to nechat nanést práškovou barvu.
Když to splácám každej kus jinej, je to divný.
Místní i vzdálenìjší železáøství nabídnou tak maximálnì køídlovou matku a odlitky z dentakrylu vyrábìt nechci.
Dá se nìkde sehnat tøeba jako náhradní díl ? Aby to mìlo trošku úroveò. Dík
Přílohy
91.jpg
88.jpg

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#2 Příspěvek od pepik9 »

Ptej se v prodejnách spojovacího materiálu (šrouby). Ty plastové věci tam mívají.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

No, a pak existují ještě speciálky s drobotinou všeho druhu, ale asi ne za cenu podbízející se lidovým masám, třeba Ganter v Malešicích vedle Billy a podobné.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#4 Příspěvek od Ruprecht »

Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#5 Příspěvek od vladimir »

Díky, staèí nakopnout, ten Ganter se mi líbí a v TME jsem ani nevìdìl, že nìco takovýho vedou a to tam celkem dost nakupuju.
Spojovací materiály mají bohužel dost omezený sortiment a vìtšinou mají jen základ, nìkde i nerez nebo UNC.
Všem moc dík za rady.
Vladimír

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Normalne se to da koupit a prodava to kdekdo, vcetne te bakelitove hruzy. Hledej pod hesly sroub s ryhovanou hlavou, nebo sroub s plastovou hlavou.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Jestli někdo netrvá na ušlechtilých materiálech, asi si stáhne soubůrek a nechá to kolem normálního šroubu zastříknout 3D tiskárnou.
Na luxusním vzhledu svých bastlů netrvám, ale stydět se za ně taky nechci a má to být na potenciometry nebo trimry, tak si obvykle vyberu v Litoměřicích.
To, o čem jsem se tu zmínil, výše, není asi zrovna nabídka orientovaná primárně na bastlíře, přesto - kdo ví?

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#8 Příspěvek od mirku »

já nakupuji zde: https://www.marek.eu/

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Blíží se Holice ......

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

Jo ! kdyby šlo o obchodní objemy, tak řekněme 10 000 ks / rozměru, to by byla jiná
dřív jsem pracoval na vstřikolisu Tederic machinery, bohužel, plastový granulát (vsázka)
je dnes trvale deficitním matrošem a řada firem omezila kapacity. Ale jednou...možná...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“