Superbaterie?

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

Superbaterie?

#1 Příspěvek od sinclair »

Byl by tu někdo z okolí Karviné, kdo by dokázal objasnit tuhle jitrnici, co svět neviděl?

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-ene ... ta-1381348

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/bat ... pravy_pjen

Vždycky, jak se mluví o geniálním českém vynálezci, bez jediného titulu, s velkým tajnůstkařením a navíc v tom lítají miliardy, tak čuchám blamáž.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

No a co bys chtěl vědět? Byl jsem se tam podívat cca před rokem na tu továrnu... zákaz vjezdu, zákaz vstupu. Teď jsem tam byl a stejné...mrtvo...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

No chtěl bych vědět, jestli je to nápad jednoho klasického ostravskeho cypa, co si vzal do hlavy, že oškube pár kavek o nějaké miliardy, nebo se tam doopravdy NĚCO dělá.
Pokud to NĚCO budou akumulátory, tak asi tím lépe :D

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/bat ... zpravy_woj

Tak nevím, no. Vynález 2009, vstup tohoto pana podnikatele 2013. Když odpočítám roční covid-šaškárnu, tak 7 roků se nic neděje? Ani v americké pobočce, která to měla prodávat světu?
Píšeme už 2021 a nikde nějak nevidět převratné LiIon akumulátory, ze kterých by se číňan hroutil :D
Uff:
https://www.osobninazor.cz/?p=9265
To bude ještě hodně zajímavý. Ten model "podnikání" mi cosi z minulosti připomíná.
Nedal bych ani zlomenou grešli za to, že jedno či dvě patra pod fabrikou, nepracuje CVR.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PeteBurns »

Pripomína mi to xxxx drísty ohľadom LiFePO4, tiež ich v živote nevidel :lol: Lenže tie sa dali reálne kúpiť už pred dlhými rokmi a parametre majú špičkové a už dávno overené, zatiaľ čo tie HE3DA sú podvod od samého začiatku, a čas to len potvrdzuje - kombinácia nereálnych parametrov a vychvaľovanie do nebies niečoho, čo nikto nikdy nevidel a nezmeral, bola podozrivá od samého začiatku...Iba jeden z mnohých šikovných ťahov podvodníkov, ktorí zneužili meno známeho vedca na vytiahnutie prachov od naivných ľudí - a veselo si podnikajú ďalej :twisted: Všetci budú nakoniec radi, keď sa rozbehne reálna výroba hoci aj podpriemerných batérií, ktoré ak by boli za primeranú cenu, nejakých kupcov si vždy nájdu :) Ale za mňa osobne hanba a prepadák ako sviňa, na mieste toho vedca už asi chodím len po kanáloch :lol:

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#6 Příspěvek od MiraSt »

Měli by pohnout. Sleduju Dakar a ten příští ma Loprais jet na baterkách. Reklamu už na autě měl.
Přílohy
Poznámka 2021-06-25 222232.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Jo jenže ve skutečnosti existuje HE3DA jen v doprovodném vozidle. A ne na pohon, ale jen ve spojení se solárními panely pro živení věcí na palubě.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

Promazáno od OT.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#9 Příspěvek od sinclair »

V čem tedy ty akumulátory jsou lepší oproti sériovým? A proč se jich tedy větší milióny, už od 2013 nevyrábí?
Nepostřehl jsem z toho mála, zda jde o "vylepšenou" obdobu LiIon, LiFePo, či jakého druhu akumulátoru vlastně.
Psalo se dost povrchně o nějakém účinném využití síry, nebo nějakého, v aku dost netradičního materiálu.
A úplně nejvíc se psalo o tom, jak se číňan mermomocně a furt snaží, ten "Procházkův tajný patent" ukrást.
Kdyby to bylo opravdu tak kurewsky zajímavé a do budoucna efektivní, číňan by si přes eu kolaboranty koupil vzorky.
Důkladně proměřil, testoval v provozu, pak rozebral na atomy. V případě skvělého výsledku, by za 500M USD koupil celého Procházku i s jeho městem, barákem, všemi patenty a ještě by na tom tenhle číňan vydělal další dlouhé gigapeníze.
číňan přece nejezdí na jiný pohony, než v prvé řadě a primárně zisk. Vše ostatní, vč. eko, je číňanovi u prdele.
A též mne zaráží, že majitel, hlavní akcionář - a investor pouhých 2M Kč /zatím prostavěno něco přes 51 MLD/ stále mluví o svých převratných akumulátorech, jako o bateriích.
Že by to bylo všecko tím, že z jediné haly asi těžko vypadne množství, zajímavé či významné pro trhy?
Přijde mi to, jako past na investory. Buď oškubání o snadno a lehce vydělané peníze, nebo získané zločinem.
Proto si myslím, že jedno či dvě patra pod halou je zajištěná, vysoce efektivní a produktivní CVR (Centrální Varna Republiky) a peníze investorů slouží jen jako perfektní krytí.
Už tady byl případ, kdy byla výkonná vietnamská varna umístěná v suterénu základní školy, v prostorech po bývalé uhelné kotelně, hledali ji čtyři roky a přišlo se na ni náhodou.
Na škol-dvoře, našla děcka při úklidu vysypané a dodávkou přejeté tablety, či tobolky polských léků s pseudoefedrinem, kodeinem a efedrinem.

Dotace úplně čehokoliv, od výroby po cyklostezky, jsou mor a deformace přirozeného prostředí.
To přirozené, nedeformované, má za běžných okolností vynikající, přirozený a účinný "samočistící efekt".
Samo už v počátku eliminuje pičoviny, co nemají žádné reálné, budoucí využití, nebo jsou vysloveně ztrátové.
Já vím dávno, že Edison, Tesla, ale i Bell, Hertz, Thomson a předtím Ampére, Volta, Ohm i další podobní vynálezci, měli všichni svoje bohaté "mecenáše" z finančních sektorů.
Nutně je potřebovali, aspoň pro rozjezdy nějaké výroby, získávání a výrobu neběžných materiálů, nebo aspoň pořádání demonstračních akcí, kde vždy naznačili budoucí využití v životě lidí.
Ale ti mecenáši, vč. bankéřů, nebyli zas tak arogantní i přezíraví, aby si k posouzení nepozvali skutečné odborníky.
Potřebovali je, už pro posouzení minimálně rentability takto vložených financí a příštího využití.
Tehdy se asi moc nenosila prohlášení typu: "Něco jsem vymyslel. Ještě sice nevím, nač to bude dobré, ale třeba na to přijdu."
I Stephensonova lokomotiva musela mít výhled na příští využití, byť v původní podobě uvezla sotva sama sebe.
Stejné to bylo zpočátku s Teslovým indukčním motorem, přece.

To se ostatně vymstilo hlavně Teslovi, který dělal občas silně nekomerční výzkum, v životě lidí nevyužitelný.
Přišel tak i o mecenáše, kteří jinak financovali i všechny jeho přínosné, vysoce užitečné vynálezy jako ten indukční motor. Spoustu z nich nakonec bez patentové ochrany /nebyly na ni peníze/ shrábl a prodal někdo jiný..
Omlouvám se za špalek.
Zkrátit to tak, aby to neutrpělo ztrátou významu skutečností, se mi nedaří.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

To je zase román. :wink:
Když někdo něco vymyslí v takové míŕe, že to převratně vylepšuje stávající funkční věci, tak by logicky měl posbírat co nejvíce peněz od investorů, patentovat to a začít to co nejdříve vyrábět, aby se mu a hlavně investorům peníze vrátily co nejdříve. Každý z takového oboru a mu příbuzným ví, že to stejně někdo okopíruje a bude paralelně vyrábět také a proto na tom sám logicky bude chtít nahrabat co nejvíc a nejdříve.
Pokud nespěchá, tak je to jednoduché - NIC NEMÁ.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#12 Příspěvek od sinclair »

To jsem napsal speciálně pro Tebe p32, protože vím, jak rád čteš a jak všecky moje příspěvky hltáš :D
No Vláďo, v prdeli.
Počítám, že jmenovaný pan Prus a kumpáni, budou mít těžkou hlavu.
Pokud teda nemají v plánu někam zdrhnout, odkud nevydávají, jako ostatně už jednou předvedl.
V tom areálu je ZATÍM údajně nalitých 1,5G. To je docela velká kopa peňazí.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od hafca »

Na co superbaterie? Nakonec asi skončíme takhle https://vid.pr0gramm.com/2021/01/25/5d0 ... f74a47.mp4
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#14 Příspěvek od MiraSt »

Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
retos
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 21
Registrován: 18 črc 2021, 02:00

#15 Příspěvek od retos »

Tak urcite :lol: Vybaveny najlepsimi bateriami na svete vlastnej vyroby, ktore dodnes nikto nevidel, pohanany najlepsimi elektromotormi na svete vlastnej vyroby, ktore dodnes nikto nevidel - znie to realne :lol: Plus dalsi nezmysel, ze v 2013-tom boli k dispozicii iba olovene baterie - ten clanok nie je nic ine, iba kopec bludov, ktovie kolko drobnych dostal autor od toho podvodnika :roll:

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“