Falešný elyty Rubycon MFZ?

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Falešný elyty Rubycon MFZ?

#1 Příspěvek od forbidden »

Před pár lety jsem je koupil nový a hned jsem čtyři osadil do opravovanýho zdroje Fortron Epsilon 80Plus 600. Všechny jsou to 2700 µF/6,3 V. V neděli zdroj lehl, kromě elytů to odnesl i jeden odpor a zenerka v SB zdroji. Dost jsem se divil, že jsou všechny Rubycony vyteklý, jaký ale bylo překvapení, když jsem našel vyteklý i úplně nový v zásobách. :twisted: Toto mi naposledy udělaly jen nějaký Jamicony a možná Hitano. U Rubyconu jsem to nečekal. Každopádně teď nevím, jestli jsou to fejky, nebo vadná série. Nebylo to kupovaný z číny. Zajímavý je, že přesně tyto se furt nabízejí, zejména na eBayi a podobných místech, přitom k MFZ nemůžu najít žádnej datasheet. Našel jsem ale dost podobný zkušenosti v různých diskuzích. :evil:
Tak co, fake?
Přílohy
Fortron Epsilon 80Plus 600
Fortron Epsilon 80Plus 600
Rubycon MFZ
Rubycon MFZ

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Vyzeraju pomerne doveryhodne. Ale seria MFZ sa vraj dodavala len pre nejakych OEM partnerov, nebola volne v predaji...preto nie je datasheet.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

Jestliže neexistuje ofiko DS, tak je to buď mrdka, nebo pajc. Žádná OEM výroba, to už je starý, prohlédnutý trik prodejců. Zrovna o tomhle od Alana něco málo vím, jak se to dělá.
To se totiž vezme nějaký podprůměrný, ale ne tak úplně mrdkový a levný střevo. Jen se pak číňan optá, jako CO to má vypadat a čím přesně TO potisknout.
Nad 5.000ks od hodnoty, můžu mít třeba tmavomodro-zlatý, nebo Muse kondíky "SincElyt" - a nebude to žádný šrot, může to mít střeva třeba z KMG, případně může být střevo KY/KYA/KZM.
Při 5.000ks+ vychází cena takto vytvořeného elytu 1000/50V asi na čtyři koruny. Kdyby ještě fungoval Aldax, tak už je máme dávno udělaný..

Rubycony, ale snapiny série KMH/SMH, to jste už viděli? :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ze je to OEM, to je priamo informacia od Rubyconu, niekto sa ich na to pytal:
https://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=11000

Ale to plati o tych kusoch, ktore clovek najde v XBoxe alebo na doske od Intelu. Mimochodom, tam sa srali tiez, takze to asi nebude velmi podareny typ aj keby neboli falosne.

Nasiel som fotku aj s bielym pismom. Nikdy som nevidel Rubycony jednej serie s roznymi farbami.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Děkuju za info, celej zbytek poletí do koše. Nebudu riskovat to někam osazovat.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty Rubycony jsou nějaký divný. Někteří je chválí, já je ze zdrojů vyhazuju, sotva je vidím.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#7 Příspěvek od Kvicala_r »

Já Rubycon pamatuju jediný špatný za cca 15 let. Jasně servis mě neživí a dostávám se k tomu zřídka. Mám je za velmi spolehlivou značku, byť sem osazované serie nikdy detailně neřešil...
Když něco kupuju, hlídám teplotu, ESR, ripple a životnost.
Panasonic, Nippon, Rubycon, Nichicon většinou specifikují do spínáků velmi slušné parametry. Jiné značky v podstatě ani nezkoumám.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Vadne byvaju len vtedy, ked napr. zlyha chladenie alebo je to blbo navrhnute.

Tato seria MFZ je nejaka nepodarena, asi podobne ako Nichicon HN a HM alebo Nippon KZG.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Behemot »

Každej chytrej jak rádio, ale naprosto základní informaci, a sice že jsou to ultra-low ESR s elektrolytem na vodní bázi, určený výhradně do VRM procesorů na základních deskách, a se životností 1000 hodin, neví nikdo? Dávat to zdroje a divit se, že to za X let odešlo, to je tak na změnu medikace :roll: V tom zdroju to v prvé řadě nemělo co pohledávat, zázrak že se vůbec nerozkmital a fungoval. No a Fortrony docela značně pekly, a že to vydrželo tak dlouho, to bys měl být rád.

Jinak mě teda MFZka nevytíkají. To máš od Michálka z AME, nebo vodkáď?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

A to mas odkial, ked datasheet neexistuje? :roll:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

Zaprvé byly kupovaný od tebe, tak před cca 4-5 lety a zadruhé vytekly i ty, co byly skladovaný v pokojové teplotě. Kecy o medikaci si laskavě schov pro někoho jinýho.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Behemot »

Hlavně že *každýmu* řikám, že to nepatří do zdroja, na to sou NCC KYA a KYB :roll:

Co sem se naposled díval do krabice, byly všechny v pohodě, takže to musí být něco se skladováním. Pokud by byly vadný všechny, už by to vyteklo ve stejným čase naprosto všechno. Nestalo se.

Takže jo, je to původem z AME, sehnal toho někde ze zrušené výroby hromadu kartonů, sem si bral z toho jenom pár. Je to samozřejmě hrozně starý, pokud se pamatuju, výroba to byla ke konci prvního desetiletí.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od forbidden »

No mě si to teda určitě neříkal a na faktuře nic nebylo. Schválně si ji najdi, bylo to kupovaný na Vltava-Labe-Press, a.s. tak těch +-5 let zpět.
Skladovaný jsou každej typ v jednom sáčku v krabici normálně v pokoji. Žádný výkyvy teplot, ani vlhkosti. Určitě poznáváš ty úzký dlouhý speciální taktéž od tebe.
Přílohy
kondy zásoby
kondy zásoby

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Behemot »

Řikám, a v tabulce to máš taky
Přílohy
tab.png

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od forbidden »

Jediná diskuze, která proběhla byla, že se ti nechtělo je posílat na dobírku, pokud si pamatuju. Nic o tom, že jsou vyloženě nevhodný do spínaných zdrojů. Že jsou vhodný na MB a grafiky je sice pěkný, ale použití ve zdrojích to nevylučuje. Sám dělám spínaný zdroje i s polymerama a nic kvůli nim nekmitá.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“