Autorádio s navigací MNS 790

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

Autorádio s navigací MNS 790

#1 Příspěvek od Elektronik55 »

2din autorádio s navigací ISUDAR MNS 790
po 10ti měsíčním provozu přestal fungovat dotykový display a nejde vypnout navigace ! Do rozhlasového vysílání stále mluví navigace .
Stisk RESET závadu neodstranil !
Vůz byl v servisu na výměnu a vyvážení kol a od té doby je závada ! Nechápu !
Nebo něco dělám či nedělám blbě !
Vladimír

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

Zkusil bych odpojit konektor napájení rádia, tím uděláš opravdu reset přístroje. Odpojit na chvíli aku auta by také šlo, to ale způsobí spoustu chyb v jednotkách auta, proto konektor rádia... :)
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od Elektronik55 »

Dobrá rada, ale ne-e-e ! Odpojil jsem konektor rádia na 30 sek. a beze změny, potom na celou hodinu, stále stejná závada, dotykový display nereaguje na dotyk.
Vladimír

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#4 Příspěvek od Jodr »

Nj no. Zřejmě zbloudil firmware (na chybu hardwaru to nevidím i displej potřebuje obslužný program), tvrdý reset by mohl fungovat, pokud se nevede, pak je každá rada drahá... FW by měl jít přehrát, ale chybí příslušné informace, program i zařízení :(
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Tak jednoznačně i po 10 měsících provozu by mělo to rádio bejt pořád ještě v záruce, proč to neřešíš tímhle "směrem" ?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od Elektronik55 »

rádio jsem si instaloval sám, prodejce požaduje kopii o odborné instalaci do vozu.
Vladimír

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Kontaktuj ČOI, jestli na tohle má milej prodejce nárok. Mám takovej neblahej dojem, že ne, protože zařízení nepracuje s napětím, který by při případným dotyku bylo životu nebezpečný (třeba příklad síťovejch spotřebičů určenejch pro vestavbu = nějaký ty bojlery, trouby, vestavný myčky apod) a tudíž by pro instalaci požadovalo provedení osobou s příslušným § vyhlášky č.50/75Sb. Zavolej tam, uvidíš co ti řeknou.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#8 Příspěvek od Elektronik55 »

Děkuji za radu v dalším postupu, musím ale počkat do pondělí, kdy ČOI vyřizuje telefonické hovory, na písemné mají 30 dní čas .
Pročetl jsem Obchodní podmínky a Reklamační řád prodejce a má to tam .
Odborná instalace spočívala v tom, že jsem konektor autorádia zasunul do stávajícího konektoru vozu, toť vše, snad jsem to jako Elektromontér s praxí téměř 40 let § 8 vyhl. 50 sb. zvládl když už jsem teda v tom důchodu .
Vladimír

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Karle, to s bezpečností a napětím nijak nesouvisí. Záruka některých dílů které nejsou samostatně použitelné a vyžadují montáž může být podmíněna montáží odbornou firmou. Otázka je, co se rozumí v takovém případě odborná firma. Pokud má Elektronik55 nějaký živnosťák v oboru, je odborná firma. Taky bude záležet na posouzení závady. Pokud by byl vysmažený NF koncák a napájecí filtr, asi by nebylo o čem diskutovat. Ale nefunkční dotyk a zamrzlý systém asi nebude chybou připojení.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od rayx »

Elektronik55 píše: Vůz byl v servisu na výměnu a vyvážení kol a od té doby je závada !
Jako hned od přebrání a vyjetí ze servisu to má tyhle projevy? Zvláštní náhoda ...

Který to je? https://www.autonavi.cz/vyhledavani/?string=MNS790

Má tam pěkné obrázky k odborné montáži ... :twisted:

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#11 Příspěvek od Elektronik55 »

to bude shoda náhod, závada mohla být už před výměnou kol, ale max. 1 den.Cestou domů ze servisu mě začala do rádia kecat navigace a mrtvý displej na dotyk, jinak samozřejmě ukazuje, DVD chodí, přepíná se denní a noční režim, tlačítka a knoflíky reagují, ukazuje příchozí tel. hovor, ale nejde dotykem přijmout. Všechny funkce vyžadující dotyk na displeji jsou mrtvé .
Typ je pro Škoda Yeti MNS 790O2 .

Prodejce ve svém Reklamačním řádu vyžaduje Průvodní list, což je normální a dál "kopii dokladu odborné instalace".
V Obchodních podmínkách však o nutnosti instalace Odbornou firmou není zmínka, pouze možnost a reklama na tu Odbornou firmu !
Vladimír

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od rayx »

Nevím, od koho jsi to konkrétně bral, ale teď se teprve ukáže, za co ta daná firma stojí.

Tihle maj stejný keci v reklamačním řádu, v obchodních podmínkách o odborné montáži nic a u samotného produktu si dovolí napsat toto ...

ZAPOJENÍ PLUG & PLAY:
Velmi snadná montáž pomocí FAKRA QuadLock konektoru, připojení antény je stejné jako u originálních autorádií, není třeba nic dokupovat, pájet nebo předělávat.
https://www.autonavi.cz/autoradia-skoda ... avia-yeti/

Takže bych prodejce kontaktoval, popsal problém a vidělo by se, co navrhne a co bude skutečně chtít :wink:

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#13 Příspěvek od Jodr »

Tudíž systém žije, pak není vyloučeno, že odešel displej, což zjistíš jeho výměnou. Číňan Ti ho rád prodá, ale chce to přesnou specifikaci. Nafotit jeho typové číslo, někde na displeji bude natištěné a přípojné kšandy. 7" displejů je celá řada...
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#14 Příspěvek od Elektronik55 »

rayx - prodejce jsi natrefil ! Mám to od něj .
Dnes jsem ho znovu kontaktoval a odepsal, že mám rádio poslat pouze s průvodním dopisem, o kopii dokladu "Odborné instalace" se již nezmínil . (možná četl toto vlákno).
Vladimír

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#15 Příspěvek od Elektronik55 »

Jodr - ano, takto bych to řešil, kdyby "prodejce" neakceptoval záruku .
Potom se zde zmíním, jak to celé dopadlo .
Vladimír

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“