Přidělání autoventilku do plechovky se stlačeným vzduchem

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Přidělání autoventilku do plechovky se stlačeným vzduchem

#1 Příspěvek od forbidden »

Napadá někoho, jak přidělat autoventilek k plechovce? Hodilo by se mi, kdybych mohl plechovku znovu naplnit. Mám pumpičku do 20 Bar. Kompresor se mi tahat nikam nechce a ten "spray" je za chvíli prázdnej. Teplem bych asi zničil jak ventilek, tak ten vypouštěcí. Takže pájet to asi nepůjde.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Pokud je plechovka železná, tak bych ventilek připájel cínem a okolí bych chladil mokrým hadrem. Jestli máš na mysli gumovej autoventilek, tak odpárat mosaz od gumy a při pájení, pro jistotu vyšroubovat vnitřek ventilku. Použít nějakou srajdu na pájení, aby cín dobře chytnul na železo.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Napadá... zajít tam kde plní spreje. Domluvit se a napájet si na prázdnou plechovku ventilek. Pak se tam vrátit a nechat nalisovat horní část.
nebo ono to i existuje. Ale stojí to balík
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jova1 »

Musíš konec ventilku zbrousit do obdélníku, v boku nádoby vytvořit obdélníkovou díru nastrčit, pootočit o 90st. Dát tam gumovou podložku, kovovou podložku ohnutou podle průměru nádoby a maticí dotáhnout.
Takhle je to popsané v Urob si sám, č. 18, strana 60-62. :D

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

jova1 píše:Musíš konec ventilku zbrousit do obdélníku, v boku nádoby vytvořit obdélníkovou díru nastrčit, pootočit o 90st. Dát tam gumovou podložku, kovovou podložku ohnutou podle průměru nádoby a maticí dotáhnout.
Takhle je to popsané v Urob si sám, č. 18, strana 60-62. :D
Přesně takhle jsme to dělali jako kluci.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PotPalo »

Musí to byť plechovka? Do vrchnáku plastovej fľaše sa dá osadiť ventil veľmi jednoducho. Alebo pre väčší tlak nejaká kovová nádoba so závitom. V podstate postačí akákoľvek nádoba, ktorá je dostatočne pevná, a je prístup do nej zvnútra.
Přílohy
v517-montovany-moto-ventil-800x800.product_main.jpg

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od kulikus »

A pak to zalejt dvousložkovým epoxidem.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Když se tady objevila v devadesátkách Cuca - Cula v silnostěných plastových 1,5 l (nebo 2l?) flaškách, tak jsme jich pár zkusili otestovat co snesou. 22 barů vydržely všechny, některý bouchly až kolem 29 barů.
Nedoporučuju zkoušet vzduchem, je to šílená prda. Když tak naplnit vodou až po uzávěr a teprve pak tlačit vzduch nejlíp z potápěčský flašky s dostatečně jemným ventilem.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

To se tu sešlo dost rad. Plechovka je ocelová, možná to zapájení nakonec zkusím, třeba to přežije, jen musím chvíli počkat, až budu mít zase prázdnou. Kdyby se k tomu dalo dostat zevnitř, bylo by to snažší.
Já myslel, že plnění sprayů se děje nějak přes ten vstupní ventilek, jestli to někde uzavírají víčkem a pak tlakují, byla by to taky cesta.
To zbroušení a pootočení je taky zajímavý, sice se mi moc nezdá, že pootočením se to zakousne natolik, že to nevytrhne dotažení matice, ale kdo ví.
Dík
Přílohy
vzduch.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Dávej bacha při pájení ventilku do nebo u dna. Tyhle butele s pertlovaným dnem mají v tom pertlu natištěnou nějakou těsnící gumu či plast a velký teplo by to nemuselo snýst.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

Jo, nahoře to taky není zrovna vhodný k zabudování ventilku. Ideální to bude uprostřed těla, byť jsem se zrovna tomu chtěl vyhnout. V nejhorším celou myšlenku plnění opustím a bude. :)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

Jo napadá, ventilek z duše bicyklu a připájet klempířskou pájkou na provrtané dno tlakové nádobky, musí být
ocelová nebo mosazná (kdysi Lybar lak na vlasy) na hliník nechytačka, to znáš.
Natlakovala se ruční pumpičkou - hustilkou běžnou atmosférickou směsí dusík - kyslík áále, výsledek nestál
za moc (dneska jsou možnosti dostupných technických plynů jiné a větší)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Michal22 »

Použij ten ventilek, co ti nalinkoval PotPalo.
Kdysi se používaly i na bezdušáky.
Nebo se s s nimi dala opravit duše, ze které se ventilek vytrhnul.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#14 Příspěvek od Atlan »

Ja mam redukciu zo silonu, dierka pre koniec trci z spreja, pritlačiť na flasi a stlacit spust na pistoli,
Ked si das hore ventil do silonu, nejakybsikovny stojancek tak by to slo. Sice komplikovane....

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#15 Příspěvek od petrfilipi »

Já mám 2l lahev od malého sněhového hasicího přístroje. Na originálním výstupu mám rychlospojku a manometr. Při plnění na 16b to bylo s redukčním ventilem (výstup 1,5-2b) tak na vyfoukání jednoho PC.

Petr

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“