Zanussi ZCV550K1WA - nejde vůbec trouba - vyřešeno

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kolda
Příspěvky: 154
Registrován: 25 zář 2013, 02:00

Zanussi ZCV550K1WA - nejde vůbec trouba - vyřešeno

#1 Příspěvek od Kolda »

Zdravím,

Najednou nejde zapnout trouba. Nejde zapnout nic, ani světlo, horní, dolni ohřev, vrtule a ani kontrolka.

Propipal jsem tepelnou pojistku(snad to byla ona), Hlavní přívod - knoflík - jednotlivé spirály. Vše propipano.

Jen zelený co jde od horkovzduchu propipat nejde. Je možné, že bez toho motoru nic nebude fungovat?

Nebo mohl by mě někdo nasměrovat po čem jít?

Diky
Přílohy
IMG_20210711_195843_compress26.jpg
Fukar
Fukar
Naposledy upravil(a) Kolda dne 13 črc 2021, 22:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#2 Příspěvek od misocko »

Ma to hodinky? Su nastavene alebo blikaju po vypadku prudu. Mam trubu ktora nejde s nenastavenymi hodinkami.

Uživatelský avatar
Kolda
Příspěvky: 154
Registrován: 25 zář 2013, 02:00

#3 Příspěvek od Kolda »

misocko píše:Ma to hodinky? Su nastavene alebo blikaju po vypadku prudu. Mam trubu ktora nejde s nenastavenymi hodinkami.
Je to plně mechanické. Bez hodin.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#4 Příspěvek od ferdislav »

Já bych zkusil měření napětí,nejlíp vadaskou, proti kostře a proti fázi, kam až se dostaneš nebo nedostaneš

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Tyhle sporáky mají většinou troubu na jednu fázi a 2 a 2 plotýnky na další dvě fáze. Zkusit Vadskou, jestli máš vůbec všecky fáze na svorkovnici.
Jednou jsem opravoval sporák Indesit, kde nešly dvě plotýnky. Nešlo to rychle nalýzt a tak jsem metodou pokus omyl odpojil postupně jednu fázi a koukal co zhasne. Nechal jsem si připojenou jen tu, co nešla a celkem snadno se dala Vadaskou prozvonit cesta až k závadě. U mě upálenej přívod k přepínačům zachumlanej ve vatě.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Kolda
Příspěvky: 154
Registrován: 25 zář 2013, 02:00

#6 Příspěvek od Kolda »

Celeron píše:Tyhle sporáky mají většinou troubu na jednu fázi a 2 a 2 plotýnky na další dvě fáze. Zkusit Vadskou, jestli máš vůbec všecky fáze na svorkovnici.
Jednou jsem opravoval sporák Indesit, kde nešly dvě plotýnky. Nešlo to rychle nalýzt a tak jsem metodou pokus omyl odpojil postupně jednu fázi a koukal co zhasne. Nechal jsem si připojenou jen tu, co nešla a celkem snadno se dala Vadaskou prozvonit cesta až k závadě. U mě upálenej přívod k přepínačům zachumlanej ve vatě.
Děkuji za radu. Opravdu jsem neměl fázi na jedné ze svorkovnice. Hodně staré jističe a nebyl schozen.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“