Kopie klíče bez bezpečnostní karty

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

Kopie klíče bez bezpečnostní karty

#1 Příspěvek od DedVseved »

Potřebuji udělat kopii klíče a bezpečnostní karta se nenašla. Myslíte, že když bych přinesl přímo vložku (dám na chvíli jinou) a originální klíč, tak mi udělají kopii? Jde o FAB asi 20 let starou.
.... ani vševěd neví všechno ;-) Obrázek

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

Záleží na tom, do jaké firmy půjdeš. Na výrobu duplikátu klíče na mechanické kopírce samozřejmě kartu nepotřebuješ, funguje jen jako "důkaz" toho, že jsi majitelem vložky. Takže slušně, schlíple, s provinilým výrazem a se slovy "Věřte nebo ne, já tu kartu hledal všude".

PF

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od xsc »

U spousty těch vložek je stanovená doba ochrany. Často bývá jen 10 let. Takže s 20 let starou vložkou asi nebude problém.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Po mne tu kartu u fabky jeste nikdy nechteli. Jen u nejakych neobvyklych klicu kde jim vyrobce bez karty neposlal klic - neda se to bezne koupit protoze na nem jsou jakesi magneticke komponenty apod.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#5 Příspěvek od houmr »

Jak u jakých FABek. Několikrát jsem už řešil přidělání klíčů takového toho multisystému - některé klíče odemknou jen některé dveře, jiné klíče zase jinou skupinu dveří, generální klíč odemkne všechny - jsou to takové ty velké klíče FAB s elypsovou hlavou. S přiděláním těchto klíčů bez karty jsem bohužel nepochodil nikde, prý se ten profil objednává podle té karty.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Já když jsem cca v roce 2000 potřeboval kopii univerzálu od rozvoden Mitas, tak mi to v Praze na Smíchově dělali do druhéhé dne za 200 Kč tak, že do mosazného plechu vyřezali nejdříve podélné drážky a pak na kopírce okopírovali zuby. I to je cesta.

PF

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

To není příliš obvyklá dovednost. Kde na Smíchově? Sezam v J. Plachty?

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od petrfilipi »

Myslím, že nějaká zámečnická dílna v Holubově ulici.

PF

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#9 Příspěvek od DedVseved »

xsc píše:U spousty těch vložek je stanovená doba ochrany. Často bývá jen 10 let. Takže s 20 let starou vložkou asi nebude problém.
To jde nějak poznat např. z toho čísla na klíči?

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#10 Příspěvek od Yarda1 »

IMHO by tyhle bezpečnostní karty měly být respektované - třeba aby si nemohl nechat udělat kopii klíče od firemních dveří kdejaký šmudla co si ten klíč nechá i když už v té firmě nebude zaměstnaný.
Veselá historka z natáčení:
Když jsem ještě pracoval, měli jsme to zařízené, že první kdo ráno přišel si na vrátnici vyzvedl klíč od kanclu a kdo odcházel poslední tam ten klíč dal - obvykle to byl kolega co měl posunutou pracovní dobu. Jednou tam ten klíč zapomněl odevzdat a ráno jsme postávali před zamčenými dveřmi. Mne napadlo, jestli by se nedal udělat duplikát klíče a ten schovat ve skříni před kanclem. Jeden kolega se praštil do čela: "Vždyť my tam ten klíč máme."
Ale pokud by se toho domákl někdo nepovolaný a my bychom ráno našli kancelář vykradenou a na dveřích by nebyly stopy po násilném vniknutí, si bychom si drbali hlavu.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od xsc »

DedVseved píše:To jde nějak poznat např. z toho čísla na klíči?
Nevím, jestli přímo z čísla, ale obvykle to poznají z profilu klíče a pak čísla. V zámečnictví ti to řeknou.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#12 Příspěvek od mluno »

Klíče od kanceláří pokud vim u nás nikdo neřeší, co je chráněné jsou obvodové dveře (třeba nákladní vrata). My máme historické fabky (a klíče od mnoha dveří má spousta lidí), ale co dělali nově jsem koukal, že dávali nějaké draze vypadající vložky, co asi budou na kartu (u kanceláří to chápu, ale stejně zabezpečené jsou i nové dveře na toaletu, které se ani nikdy nezamykaji).

Možná by to stálo za pokus, prostě jít ten klíč udělat, a buď ho udělaji nebo ne. K bytu jsme kupovali FAB, který taky měl být chráněný (psalo se to na obalu) ale nikdy nikdo tu kartu nechtěl. Poprvé, když jsem ho chtěl udělat (spolu s dalšími klíči) jsem na otázku, jestli je to všechno, jen tak prohodil, že bych potřeboval i tento, ale že jsem si nevzal tu kartu; prodavač byl překvapený, že je to přece normální profil, tak proč by mi ho neudělal (možná uplynula ochranná dobe a nebo si prostě na obalu vložky vymýšleli).
S klíčem od domu jsem nepochodil, ale jinak o nic nešlo, nevolali na mě policii nebo tak, jenom prostě pán konstatoval, že to bez karty nedělá.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#13 Příspěvek od makak »

Kupoval jsem novou vložku a potřeboval jsem přidělat navíc dva klíče, takže nebylo pochyb, že jsem majitel vložky. Přesto chlapík nic nekopíroval, ale naťukal nějaké kódy z té karty do specielní CNC mašinky a ta mu vyhlodala klíče. Takže bez té karty by to nejspíš ani vyrobit nešlo.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#14 Příspěvek od vicious »

DedVseved: mali by to vedieť vyrobiť aj bez karty, vyfrézujú to podľa dodaného kľúča. Samozrejme, ak ešte budú mať polotovary z daného profilu.
Inak ten kód z karty sa (neviem ako u iných výrobcov, píšem o FAB) dá trochu pracnejším spôsobom odčítať aj priamo z kľúča. Kód je tvorený typom profilu a zvyšných 5 čísiel definuje uzáver.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#15 Příspěvek od tomasjedno »

vicious píše:zvyšných 5 čísiel definuje uzáver.
A na rozdíl od jiných výrobců (EVVA, Guard, Keso…) dokonce nezašifrovaný.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“