Jaký Imax může protékat kontaktem napájecího konektoru BS?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

Jaký Imax může protékat kontaktem napájecího konektoru BS?

#1 Příspěvek od Klob1 »

Je to konektor na 9V to je všude, ale proud nikde jsem neobjevil? Vím, že asi to nikdo neřešil. Ale tak mě napadlo jaký tam může tím kontaktem klidně téct. Neberu, průřez vodiče, protože tam nemusí být jen slabý vodič, mohu tam třeba i dát 1mm. Jistě proud je ovlivněn tím vodičem také, ale mě hlavně zajímá jaký velký tím kontaktem mohu pustit?
Děkuji.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#2 Příspěvek od bdn »

Co to je BC konektor? Pošli link, co je to za typ...

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#3 Příspěvek od kbulda »


Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

Zaťažiteľnosť je toľko, čo dá štandardná 9V batéria. Niekedy ani to. Teoreticky by ten kontakt mohol prenášať obrovské prúdy ale praktické vyhotovenie často neumožňuje viesť žiaden prúd.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#5 Příspěvek od Klob1 »

bdn píše:Co to je BC konektor? Pošli link, co je to za typ...
Ano, přesně jsou to ty, které uvedl kbulda.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#6 Příspěvek od Klob1 »


Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#7 Příspěvek od Klob1 »

samec píše:Zaťažiteľnosť je toľko, čo dá štandardná 9V batéria. Niekedy ani to. Teoreticky by ten kontakt mohol prenášať obrovské prúdy ale praktické vyhotovenie často neumožňuje viesť žiaden prúd.
Jsou právě i nabíjecí baterie, které klidně mají 2700mAh. Jinak standartní myslím, že má 200mAh. Teď jsem koukal, že mají i různě ty mAh. Lithiové 450MaH, 800mAh.

Tak původně byl pro ty 200mAh, ale dnes je jak koukám různě. Tak já jsem to bral jako, kolik bych mohl na kolik je stavěný ten kontakt. Jistě, pak záleží jaký průřez vodiče použiji. Ale hlavně, na jaký proud může být vyroben samotný konakt? ? Že to výrobci datasheetu neuvedli?

Já to chtěl požít dva ty konektory na autobaterii a mít na spjení s modulem. jenže tam odběr může být i více A a ze zásuvky v autě může téct klidně i 10A. Nemyslím, že bych to chtěl na tolik honit. Kdysi jsem to měl v autě přes stabilizátor a napájel něco, co bylo na 9V, ale jen pár mA.a

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od Kremik »

Klob1 píše:Já to chtěl požít dva ty konektory na autobaterii
Tak tobě nestačí se jen zabít, ty u toho chceš i vyhořet :D
Nejen že to nevydrží větší proudy, ale co všechno ještě by bylo špatně?
No? Zamysli se.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jezevec »

Mám takový dojem, že Klob1 má geniální talent, dokáže intuitivně ze všech špatných možností vybrat tu nejhorší.
Každý jsme nějak začínali, ale tady nevidím snahu se něco přiučit a nechat si poradit, viz vlákno o nabíječce pro sebevrahy.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#10 Příspěvek od ZVUK2000 »

samec píše:Zaťažiteľnosť je toľko, čo dá štandardná 9V batéria. Niekedy ani to. Teoreticky by ten kontakt mohol prenášať obrovské prúdy ale praktické vyhotovenie často neumožňuje viesť žiaden prúd.
Asi tak nějak. Záleží na provedení. Některé kontakty relé, vypínačů, tlačítek a pod. Jsou daleko menší a snesou docela velký proud.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

No, ale ty nebudou z zelezneho plechu s povrchovkou v chromu :-)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#12 Příspěvek od ZVUK2000 »

Klob1 píše:
bdn píše:Co to je BC konektor? Pošli link, co je to za typ...
Ano, přesně jsou to ty, které uvedl kbulda.
Správně je to konektor 6F22 8-)

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#13 Příspěvek od Klob1 »

Kremik píše:
Klob1 píše:Já to chtěl požít dva ty konektory na autobaterii
Tak tobě nestačí se jen zabít, ty u toho chceš i vyhořet :D
Nejen že to nevydrží větší proudy, ale co všechno ještě by bylo špatně?
No? Zamysli se.
Vyhořet na 9 Voltech? A s pár mA? Právě, proto se ptám jak velký proud snese ten kontakt, ne konektor. Jen protože to nikde není uvedeno. A já do toho nebudu cpát nějaké šílené proudy, ale třeba je fakt, že na trafíčku , které dává 0,5A 12V, tak tam je také a jestli by to nezvládal, tak snad by ho tam nedali spolu s jinými konektory??? Ikdyž dnes se prodává všechno.

A ty baterie jsem psal, že mají i větší proudy a také tam jej výrobci dají tento konektor a klidně se slabším vodičem.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#14 Příspěvek od Klob1 »

jezevec píše:Mám takový dojem, že Klob1 má geniální talent, dokáže intuitivně ze všech špatných možností vybrat tu nejhorší.
Každý jsme nějak začínali, ale tady nevidím snahu se něco přiučit a nechat si poradit, viz vlákno o nabíječce pro sebevrahy.
A já nikde nenapsal, že to bude na nabíječku, ale že jej i požívají. Tak na 9V jsou i jiné konektory, ale mají stejně kontakty, jak by asi to udělali jinak???
A, když nevím, tak nekopu. A nedělám, že jsem nejchytřejší, když neznám. To musíš jinám, kde to bude někdo chtít.

Jezevec by měl raději zalézt do díry, tzv. nory a, když jen tu lidi chce urážet. Myslím to zvíře ne lidi, co ještě umí poradit ještě.

Asi jsi nejaký věděc, jak to pozoruji delší dobu a můžeš jít radit do prostor, kde jsou podobní.
Beru tu i názor, že třeba to není dobré.Zkoušky třeba na VŠ dost některým lidem udělalií problém jen to, protože to brali doslova a zaobírali se čím neměli, a místo, aby vyřešili jednoduchý případ, o který šlo, tak to kvůli tomu nezvládli. např, byl daný text s výpočtem hlavy, ale oni se zaobírali významem testu jestli to je možné, takže výsledek neměli. Otázka zněla, jestli je možné vysoké napětí vést ohněm, když bude 1kV na 1m. Pokud a jestli se člověk spálí, když bude tam mít ruku mezi dvěma poly. A jaké bude napětí na konci plamene, když by bylo dáno 22KV na stejnou vzdálenost. Kolik % by byl rozdíl výsledného napětí.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#15 Příspěvek od Klob1 »

ZVUK2000 píše:
Klob1 píše:
bdn píše:Co to je BC konektor? Pošli link, co je to za typ...
Ano, přesně jsou to ty, které uvedl kbulda.
Správně je to konektor 6F22 8-)
Ano přesně, tak. Dobrá připomínka. Je také někde veden, já to hned vzal podle obrázku na elektronických stránkách. Pak mají i další značení, protože jich mají i jiná provedení.
Dříve jsem prostě tomu říkal 9 Voltový konektor, podle obyčejné baterky.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“