USB tester

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
e300
Příspěvky: 49
Registrován: 29 kvě 2021, 02:00
Bydliště: Praha

USB tester

#1 Příspěvek od e300 »

Tak jsem koupil tento USB tester a koukám, že mi je asi k ničemu. U iPhonu 7P mi to ukazuje nabíjení 0.93A což je ok, ale u Poco X3 NFC, které má nabíjet až 3A mi to ukazuje 0,43A. I ten telefon vypisuje nabíjení místo ultra rychlé nabíjení. Nabíječka je ofiko 33W až 3A, ale skrz tenhle měřák to asi neproleze. Číňan mi tvrdí, že je to ok, ale asi nebude :lol: Chápu, že jsem koupil něco za 3$, ale píše u toho, že podporuje až 3A. Není nic co bych mohl zapojit špatně, máte někdo lepší variantu USB měřáku, nebo kde je chyba?
Přílohy
Webp.net-resizeimage.jpg
Webp.net-resizeimage (1).jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Su prepojene datove piny zo vstupu na vystup?

Uživatelský avatar
e300
Příspěvky: 49
Registrován: 29 kvě 2021, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od e300 »

To nevím, jestli ten plast rozdělám, tak počítám popraská a už to nesložím. Ale za ty 3$ to asi klidně udělám. Otázka byla jestli jsou datové piny ze vstupu propojené i na výstup? Pokud by nebyly tak?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Mezi nabíječku a mobil jsi vřadil bočník ampérmetru. Jeho úbytek zřejmě mobil vyhodnotil jako měkký napáječ a snížil nabíjecí proud.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Dost pravděpodobně není propojené USB power delivery, což je v tomto případě dobře, protože měřák není dělaný na napájení vyšším napětím, než 5V a pravděpodobně by lehl popelem. Mám podobný čínský měřák a na 5V nabíjení je jako orientační v pohodě použitelný.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
e300
Příspěvky: 49
Registrován: 29 kvě 2021, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od e300 »

mi-ro píše:Mezi nabíječku a mobil jsi vřadil bočník ampérmetru. Jeho úbytek zřejmě mobil vyhodnotil jako měkký napáječ a snížil nabíjecí proud.
Ok, to je rozumné vysvětlení. Ale z druhé strany, k tomu ten USB tester je ne?

Uživatelský avatar
e300
Příspěvky: 49
Registrován: 29 kvě 2021, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od e300 »

Zaky píše:Dost pravděpodobně není propojené USB power delivery, což je v tomto případě dobře, protože měřák není dělaný na napájení vyšším napětím, než 5V a pravděpodobně by lehl popelem. Mám podobný čínský měřák a na 5V nabíjení je jako orientační v pohodě použitelný.
Ve skutečnosti píšou tyto parametry:

Product specifications:

Possible range: 4 - 20V, 0 - 3A.
Resolution: The voltage is 10mV and the current is 10mA.
Error range: voltage <±1%, current <±2%.
Full-scale voltage drop: 200mV.
Operating temperature: 0 - 60 ° C.
Color: transparent, blue


Je fakt, že při nabíjení toho Poco X3 je proud skoro konstantní a napětí putuje od 4.5V - 8V

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#8 Příspěvek od passion »

Presne takto vyzerajúci usb tester mám doma. Nabíjal som cezeň svoj Samsung S8 a nabíjačka sa korektne prepla na 9V čo ukåzal aj tester a telefón vypísal rýchle nabíjanie.

Edit vloženie fotky
Přílohy
20210508_105133v2.jpg

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

ten černý kabel je originál?
nabíjení bez měřáku s touto nabíječkou a tímto kabelem je rychlé?

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#10 Příspěvek od Wolf70 »

Dobrej den
Mám ten samej měřák a poco x3 pro a máká to normálně nejprve ukáže těch 5V/XxxmA a po cca 10-15 s to začne stoupat napětí ted tam mám 9,7v/3a ale accu jsem měl na 60%

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#11 Příspěvek od mluno »

U těchto měřáků bývá problém s vloženým odporem. Setkal jsem se s kousky, které měly 100 mΩ, což dělá 300 mV při 3 A. Takže nabíječka si dává 5,2, telefon si zkusí vzít 3 A a napětí spadne na 4,9 V (a pokud dává 5,0 je to horší). Tak si telefon řekne, že je to asi moc a zkouší menší proud. Stává se to i u powerbank a jiných věcí (s telefony zkušenost nemám).
A to se bavíme jen o odporu vřazeném do obvodu úmyslně. Pak jsou tam ještě kontakty a kabely, ale pokud to bez toho měřáku funguje, neměl by to být problém.
Jinak takových kolíků mám celou řadu a nepřipadalo by mi, že by s nima byly nějaké enormní problémy, dokonce i zobrazované údaje jsou relativně věrohodné. Ten se stomiliohmovým snímačem používám, kde to nevadí, většinou ale mají míň (typicky 50 miliohmů, a existujou i s menším odporem (rekord je 5 mΩ), bohužel je to údaj, který se v parametrech nikdy neuvádí a člověk na to přijde, až když si to koupí).

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#12 Příspěvek od passion »

Lenže nabíjačka prepína na quick(fast) charge nie podľa toho, aký vie dodať do telefónu prúd, ale sa porozpráva s telefónom cez dátove piny. Ak sú navzájom kompaktibilné, nabíjačka sa prepne na daný typ rýchleho nabíjania - zvýši napätie. Či je tam 0,010ohmový, alebo 0,100 ohmový bočník, je z mojej skúsenosti irelevantné. Dôležité je, aby si "pokecali" cez dáta a navzájom sa dohodli o výške napätia (verzie quick chargeru). Preto je namieste odpovedať na otázku rnbw.

Uživatelský avatar
e300
Příspěvky: 49
Registrován: 29 kvě 2021, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od e300 »

Wolf70 píše:Dobrej den
Mám ten samej měřák a poco x3 pro a máká to normálně nejprve ukáže těch 5V/XxxmA a po cca 10-15 s to začne stoupat napětí ted tam mám 9,7v/3a ale accu jsem měl na 60%
Aha, tak mám nějaký divoký kus, Číňan už mi nabízí vrácení peněz, tak objednám další.

Uživatelský avatar
e300
Příspěvky: 49
Registrován: 29 kvě 2021, 02:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od e300 »

Kabel je jinak samozřejmě origo, ten černý je neorigo k Applu, ale ten funguje bez problémů, dokonce věřím i těm údajům. Jen u toho quick charge u Poco X3 je prostě 0,46A málo, zvlášť když to kolegovi o pár řádků nahoře nabíjí 3A. Telefon píše rychle nabíjení, ale těma 3A vypisuje ultra rychle nabíjení. Ještě to rozeberu a mrknu na ty datové piny a dám fotku.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“