Teplota v set top boxu

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

Teplota v set top boxu

#1 Příspěvek od padik »

Po zapnutí napájení ant. zesilovače jsem si raději přidal chlazení. Topí to festovně. Tak mne napadlo, jestli je to cíleně nakonfigurováno na dvouletý provoz. Jakpak to asi mají již vybavené televize....
Přílohy
stb.jpg

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Krása... :thanks:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

Topí festovně každý, i ten bez předzesilovače. lepší je adaptér (napáječ zdroj) venku i když ne moc, často chcípne
v řadu pár měsíců provozu schovej si účet (záručák) vymění stroj (vrátí prachy) bez keců - jsou si znalí situace
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

To na cem mas pridelany ten plech nema s predzesilovacem ani napajecim zdrojem nic spolecneho, je to procesor ktery zpracovava obraz a bude topit porad stejne, zesilovac nezesilovac. Konosuke jako obvykle mele nesmysly, je lepsi kdyz je napajeci zdroj ve vetrane skatuli nez v zalepeny v tesne plastove krabicce ze ktere teplo nema kam unikat.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

Mám seťák Alma a topil taktéž statečně. Zamrzal obraz a celkově se sekal. Tak jsem přehrál firmware za jiný ze seťáku Tesla a od tý doby se nezasekává a taky netopí. Je to zajímavý :upset:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

OT a osobní invektivy smazány.
Konosuke kroť se.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

Jezevec buď objektivní - tvá funkce na fóru k tomu zavazuje
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Habesan »

Správně, konosuke není jedinej, maž jim to všem, prosím.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jjilek »

Koupil jsem EMOS EM190-S, ten má externí zdroj. Po 2 dnech se začal přehřívat a po několika málo hodinách vysadil. Tak jsem jej hned vrátil. zkusil jsem z Sbazaru za dvš stovky EMOS EM 180 HD, jeden totiž mám v provozu bez problémů. A nemám ani s jedním problémy. Nehřejí a mají zdroj vestavěný. Jen bojuji s jejich připojením z různých místností na jednu anténu. O tom je zde samostatné vlákno :(

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#10 Příspěvek od Milan_F »

Nejde mi na rozum, proč kupujete tyhle sráče. Sehnal jsem na bazaru Technisat Digipal T2 a žádný přehřívání se nekoná. Ale hlavně... jede tam, kde se tyhle laciný střepy nechytaj. Třeba Evolveo Gamma... obraz nesledovatelnej - co 2s zásek a kostky. Technisat jede bez jedinýho škobrtnutí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Di-Way Pro 2020 je taky celkem levnej, mám namontovaný celkem 4 ks, dva doma. Nikdy se nesekl a nic v něm netopí. Kdyby měl citlivější DO tak nemá naprosto žádnou chybu. V Bydžově na něm jde Krásno na pokojovou kruhovou anténu Emos bez kostek. Chlum ale na něm bez venkovní antény nejde.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Sekání se děje převážně z důvodu špatného napětí. Jsou tam prostě elyty, kteé to mají už skoro za sebou. Pokud by se to otevřelo a šáhlo na ty elyty, tak by některý určitě výrazně hřál. Po výměně za lepší by se to mělo výrazně spravit, ale to platí jen pro ty, co kašlou na záruku a umí si ty elyty změřit. Určitě je lepší externí zdroj, ale zase zavazí víc jak obyčejná síťová šňůra.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#13 Příspěvek od houmr »

Mám STB po baráku hned 5 napříč "značkami", další desítky jsem distribuoval kolem. Některé topí víc, některé míň, některý v záruční době zhynul, ale u žádného jsem nikdy nepozoroval, že by přehřátím kolaboval - a to se často i zapomene na na noc vypnout. Elyty jsem měnil jen ve dvou a to těch jediných dvou, co jsem zakoupil na Ali.

Co mě ale štve víc, že si STB vzájemně lezou do ovládání - na jednom něco zmáčknu a na druhém, pokud ho zapomenu zakrýt, se provede bůhví co. Poté co jsem ALMU nahradil TESLOU, tak mi ten teslácký ovladač při stisku nějakého tlačítka na sousedním STB SENCOR dokonce provede factory reset...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Michal22 »

Kolem mě běhaly dřív dvě Almy 2800.
Obě se hřály dost, po určité době i vypadávaly.
V jedné jsem vyměnil kondenzátory ve zdroji za kvalitní Low ESR, sekání se objevovalo méně často, ale pořád bylo.
Až jsem tenhle STB začal provozovat bez horního krytu, tak jsem se s tím nesetkal.
Takže za mě je to primárně problém velké teploty, kdy už to procesor nedává.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Celeron píše:Di-Way Pro 2020...
Ty Di-Waye obecně moc netopí a co se týká úpravy DO, tak to je tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &p=1168423
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“