El. centrála German, 1Fáze na 230V dává 350V

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JoinerNet
Příspěvky: 24
Registrován: 24 pro 2006, 01:00

El. centrála German, 1Fáze na 230V dává 350V

#1 Příspěvek od JoinerNet »

Dobrý den , mám problém s elektrocentrálou German 3KW, 1Fázová na 230V . Po zatížení , jely na ni 2 vrtačky se z ničeho nic zvedlo napětí podle odhadu tak přes 350V , z vrtačky šel oheň . Hned jsem to vypnul a od té doby to dává pořád vyšší napětí . Zkontroloval jsem usměrňovací můstek , ten je v pohodě . Všude v dotazech se řeší , že centrála nedává proud , mě ho dává hodně . Nemáte někdo radu co s tím . Centrála je skoro nová i když není už v záruce .

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

A není tam někde schovaný regulátor ???
Viz. např.: t=57185
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
JoinerNet
Příspěvky: 24
Registrován: 24 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od JoinerNet »

Děkuji za reakci ,,, Regulátor AVR tam je , ale spíš mne zaráží , že pokud se pokazil ,proč dáva těch 400V . Co jsem zde studoval starší příspěvky, tak každému ta centrála vůbec nešla a nebo dávala malé napětí . Přeměřil jem vinutí na statoru a vypadá to , že není zkrat na žádné z cívek a není ani prozažena na zem . Po zapnutí bez AVR modulu a usměrňovače , hlavní cívka dávala okolo 10V , jedna pomocná 0,6V a druhá 1,2V. Testoval jsem to bez pomocného napájení . AVR modul jsem už objednal nový , ale mám strach , aby se to neprorazilo znovu .

Uživatelský avatar
JoinerNet
Příspěvky: 24
Registrován: 24 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od JoinerNet »

Tak jsem včera vyměnil ten AVR modul a centrála jede normálně , jen má na výstupu 215V . Zaráží mne , co se mohlo pokazit na tom AVR modulu , když pustil do zásuvky 400V , což je nepřijemné . Zničí to i připojené zařízení . Na původním AVR modulu bylo označeno u výstupu na rotor + , u toho nového to ale označené nebylo . Je důležité dodržet polaritu a nebo je to jedno ? Díky za odpověď

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“